دسته‌بندی نشده · می 13, 2022 0

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاش | اما تیلینگ | شرکت توسعه محتوای لحن دیگرمعرفی خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاشدر اغلب جوامع، خفاش به عنوان موجودی چندش‌آور و چه‌بسا شیطانی شناخته می‌شود؛ اما تیلینگ در خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاش به بازنگری این تصور رایج از خفاش‌ها پرداخته و مسائل جالبی همچون میزان مقاومت این موجودات کم‌نظیر در مقابل ویروس کرونا را پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد. اثر حاضر متعلق به مجموعه سخنرانی‌های تدتاک است.

درباره خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاش:

اما تیلینگ (Emma Teeling) در خلاصه کتاب پیش‌رو که شکل مکتوب یکی از سخنرانی‌های پرطرفدار مجموعه‌ی تدتاک است، به موجوداتی می‌پردازد که نزد اغلب مردم موجوداتی غیرمحبوب هستن؛ موجوداتی نه‌چندان محبوب اما با ویژگی‌هایی شگفت‌آور. از خفاش‌ها سخن می‌گوییم. موجوداتی که تامس نِیگل، فیلسوف آمریکایی درباره‌ی آن‌ها چنین گفته است: «اگر می‌خواهید تجربه‌ی یک موجود فضایی را اینجا، روی کره‌ی زمین داشته باشید، باید خود را با خفاشی که می‌تواند در تاریکی مطلق و در حال پرواز پژواک‌یابی کند، حبس کنید.»

او طی بیست سال گذشته به مطالعه‌ی این پستانداران پرداخته و در سخنرانی نام‌برده اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می‌دهد که شنیدن آن خالی از لطف نیست؛ چه بسا می‌توان با شناخت بیشتر این موجودات، اطلاعات و بینش بیشتری در رابطه با ژنتیک انسان یافت. پرفسور اما تیلینگ معتقد است خفاش‌ها چیزهای بسیار زیادی برای آموزش به ما دارند؛ می‌پرسید چه چیزهایی؟ باید به خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاش (The secret of the bat genome) گوش سپرد و راز ژنوم خفاش را دریافت. مطالعه و تحقیق بر خفاش‌ها حتی می‌تواند دریچه‌ای‌ باشد برای دست‌یابی به آنچه که بشر از دیرباز در سر می‌پرورانده؛ یعنی همان تحقق جوانی ابدی… هر آنچه را که باید گفتیم. این شما و این یکی دیگر از سخنرانی‌های جالب مجموعه‌ی تدتاک…

خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاش مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به زیست‌شناسی مخاطب سخنرانی راز ژنوم خفاش هستند.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاش می‌شنویم:

اگه کسی اونقدر خوش‌شانس بوده که بره استرالیا، احتمالاً باید خفاش‌هایی که توی باغ گیاه‌شناسی سیدنی هست رو دیده باشه. اگه به صورت‌هاشون نگاه کرده باشین، می‌بینین که نسبت به خفاش‌های نعلبینی چشم‌های بزرگ‌تر و گوش‌های کوچک‌تری دارن.

با کمی تفاوت در انواع خفاش‌ها این جانورها تا حدی از توانایی درک حسی برخوردارن. دونستن این موضوع برای اون چیزی که بعداً می‌خوام بهتون بگم اهمیت داره. خیلی تعجب‌برانگیز نیست که حضور خفاش‌ها توی برج ناقوس کلیسا براتون ترسناک باشه یا خیلیاتون از دیدن عکس‌های خیلی بزرگ از خفاش‌ها حالتون بد شه. چون خفاش‌ها تو فرهنگ غرب نماد شیطانی به حساب میان. کتاب خون‌آشام اثر نویسنده مشهور رام استوکر دوبلینی عامل اصلی این ترس‌ها محسوب می‌شه.
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی راز ژنوم خفاش | اما تیلینگ | شرکت توسعه محتوای لحن دیگر