دسته‌بندی نشده · مارس 19, 2022 0

معرفی و دانلود نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر | تام استاپارد | تاپ آرتمعرفی نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگرنمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر یک نمایشنامه‌ی کمدی – معمایی به قلم تام استاپارد است. همه چیز از زمانی شروع شد که جان برون با دو چمدان پر از پول وارد یک بیمارستان خصوصی شد. از وقتی که او قدم به بیمارستان گذاشت، آرامش خاطر کارکنان و بیماران از بین رفت! دکتر و سرپرستار که حسابی به جان براون مشکوک شده‌ بودند، همه‌ی تلاش خود را به کار گرفتند تا علت ورود او به بیمارستان را کشف کنند.

درباره نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر:

نیمه شب بود که یک مرد میان‌سالِ‌ مشکوک با دو چمدان ساک پر از پول وارد بیمارستان شد. ورود او چنان غیرمنتظره و عجیب می‌نمود که بیماران و کارکنان را در سکوت فرو برد. جان براون، همان مرد میان‌سال مشکوک که پیش‌تر حرفش را زدیم، به سراغ مسئول بیمارستان رفت و از او خواست تا در ازای پرداخت هزینه بتواند اتاقی اختصاصی در بیمارستان اجاره کند. تعجبی نبود که چنین درخواستی شک پزشکان و پرستاران را چنان برانگیخت و در نظر آن‌ها عجیب نمود که جملگی به سلامت عقلانی او شک کردند.

پچ‌پچ‌ها در بیمارستان شروع شد. هرکسی راجع به جان براون نظری می‌داد و تلاش می‌کرد تا از هویت واقعی او سردرآورد. او حداقل از لحاظ جسمی سالم به نظر می‌رسید. چه دلیلی داشت که بخواهد در بیمارستان سر کند؟ ماجرای مرد مرموز نمایشنامه‌ی ما به اینجا ختم نشد و کم‌کم، پای پلیس به بیمارستان باز شد تا بتواند به کشف هویت او بپردازد.

تام استاپارد (Tom Stoppard)‌ در کتاب آرامش از نوعی دیگر (A separate peace) چنان فضای بی‌روح و سردی را پیش روی مخاطب خود قرار می‌دهد که کمتر داستانی را بتوان نظیر آن را پیدا کرد. او در به تصویر کشیدن عواطف انسانی به بهترین شکل ممکن عمل می‌کند. در میان تمامی شخصیت‌های سرد و حساب‌گر این نمایشنامه، تنها یک نفر است که می‌تواند با جان براون ارتباط برقرار کند: مگی، یکی از پرستاران بیمارستان. و ارتباطی که میان آن دو برقرار می‌شود، تأثیری مهم در فضای داستان می‌گذارد.

گفتنی‌ست این اثر اولین بار در حدود سال 1969 منتشر و با استقبال گسترده‌ی منتقدان و مخاطبین مواجه شد. خوب است اشاره کنیم اثری که در دست دارید ترجمه‌ایست از یکی از نمایشنامه‌های کتاب Playbill two که طی سال‌های گوناگون توسط ناشران متفاوتی به فارسی برگردانده شده است. صدای گرم و خوانش پرکشش بازیگران این مجموعه دو چندان بر جذابیت این اثر افزوده است.

نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر مناسب چه کسانی است؟

اگر به نمایشنامه‌ها‌ علاقه‌مند هستید، نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر به شما پیشنهاد می‌شود.

با تام استاپارد بیشتر آشنا شویم:

تام استاپارد نمایشنامه‌نویس و فیلم‌نامه‌نویس انگلیسی‌ متولد سال 1973 است. از او آثار متعددی به فارسی ترجمه شده که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب سفر و نمایش‌نامه‌ی مسخره‌بازی‌ها، روزنکرانتز، هملت داگ، مکبث کاهوت، گیلدنسترن مرده‌اند و بعد از مگریت اشاره کرد. او تاکنون برنده‌ی جوایز متعددی همچون جایزه‌ی تونی و اسکار شده است.

در بخشی از نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر می‌شنویم:

– چه شب قشنگیه. البته دیگه باید گفت چه صبح قشنگیه.
– بله… آقای؟
– معذرت می‌خوام که دیر کردم.
– قرار بوده زودتر بیاید؟
– نه نه نه… من تلفن کردم. یک اتاق برای آقای براون رزرو کردم.
– اوه بله. ایشون رو آوردین؟
– من خودم رو آوردم.
– اما شما که گفتین اضطراریه!
– بله بله. شما الان می‌دونین ساعت چنده؟
– دو و نیم.
– خب دیگه پس اضطراریه!
فهرست مطالب کتاب صوتی۳۳ دقیقهآرامش از نوعی دیگرادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود نمایش صوتی آرامش از نوعی دیگر | تام استاپارد | تاپ آرت