معرفی و دانلود کتاب آلبالو وحشی | سهیل اظهری | انتشارات نسل روشنمعرفی کتاب آلبالو وحشیکتاب آلبالو وحشی مجموعه یادداشت‌ها و طرح‌های سهیل اظهری با محوریت جستجو در معنای مرگ و زندگی است که مطالعه‌ی آن شما را به تامل وامی‌دارد و لحظات خوشایندی را برایتان رقم می‌زند.

کتاب آلبالو وحشی مناسب چه کسانی است؟

مطالعه این اثر به خوانندگان علاقه‌مند به نثرهای ادبی پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب آلبالو وحشی می‌خوانیم:

«روح، یا چیزی که وجود دارد، در حالی که می‌توانست وجود نداشته باشد هیچ‌گاه نه در صحرا یافت می‌شود و نه در دریا؛ اما همهٔ این‌ها، به‌محض دریافت پیام به ما پاسخ می‌دهند…»

این‌ها کلماتی بودند که شخصی روی تخته‌های آجری برای ما به جا گذاشته و من امروز مشغول واکاوی این متون بودم. در حقیقت سال‌هاست که درگیر کشف معانی این لغات هستم.

ویکتوریا پدری داشت که تمام عمر خود را وقف پیداکردن الماس کرده بود. اما وقتی پیدایش کرد، دستانش به‌قدری خراش دیده و تاول زده بودند که آن را بیشتر زیبندهٔ دست‌های دخترش دید. پس الماس را به او بخشید و ویکتوریا، از آن به بعد، صاحب ثروتی شد. دیگر برای مدت‌ها اثری از آن‌ها پیدا نشد. اما من، از آن جا که دوست خانوادگی آن‌ها بودم، می‌دانستم که پدرش‌ دو ماه بعد فوت کرد.

ویکتوریا، بعد از همهٔ این‌ها، تصمیم گرفت تا خود را وقف باستان‌شناسی کند. او در آکسفورد تحصیل کرد و دکتری‌اش را در رشتهٔ باستان‌شناسی گرفت. دختر دیوانه‌ای بود! اعتقاد داشت که انسان‌ها از لحاظ نژادی با هم برابر نیستند. حتی می‌توانست برایش قسم بخورد یا به هر شکلی از عقیدهٔ خود دفاع کند. اما کسی او را جدی نگرفته بود.
فهرست مطالب کتابمقدمه
سفید و سیاه
کشتی‌ها
عمر
ماجراجویی بزرگ
نامه‌ای عاشقانه
قصر
انسان
درد
پایان داستان دون کیشوت
The feast of the dead
مهمانی مردگان
فیلسوف
ناهمگونی
خاطرات یک مرد
رؤیا
رضایت
ویکتوریا
عبدالله
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب آلبالو وحشی | سهیل اظهری | انتشارات نسل روشن