دسته‌بندی نشده · جولای 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب آموزش گام به گام راه اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی | آزاده بهرامجی | انتشارات آواژمعرفی کتاب آموزش گام به گام راه اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگیآزاده بهرامجی در کتاب آموزش گام به گام راه اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی به شما یاد می‌دهد که چگونه از سرمایه اندک، مهارت‌هایتان و موقعیت‌های روزانه خود در محیط خانه استفاده ببرید و یک کسب و کار پر سود را راه بیندازید. این کتاب همچون یک مشاور و راهنما در تمامی جنبه‌های مالی و مدیریتی یک کسب‌وکار خانگی شما را همراهی خواهد کرد تا همچون یک مدیر خویش‌فرما به شغل خود رسیدگی نمایید.

درباره کتاب آموزش گام به گام راه اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی

راه انداختن کسب و کارهای خانگی یکی از گزینه‌های مناسب برای افراد مختلف و به‌خصوص کسانی‌ست که می‌خواهند با تولید و یا فروش یک محصول به چرخ اقتصاد خانواده کمک بیشتری نمایند. پس اگر شما هم مهارت خاصی دارید و تصمیم به راه‌اندازی کسب‌وکار خانگی گرفته‌اید مطالعه این کتاب را از دست ندهید.

با افزایش نرخ سواد و مهارت‌های علمی یا هنری، همه افراد تمایل و ایده‌های زیادی برای ورود به بازار کار پیدا کردند اما شاید بسیاری از آن‌ها به دلیل فعالیت‌هایی همچون خانه‌داری، تربیت فرزندان یا شرایط فیزیکی امکان کار تمام وقت و حضوری را نداشته باشند. اما مهارت‌های مختلفی همچون شیرینی‌پزی، هنرهای دستی و آموزش خصوصی می‌تواند شغل مناسبی برای آن‌ها ایجاد کند و درآمد خوبی را به ارمغان بیاورد.

امروزه با ضریب نفوذ شبکه‌های اجتماعی به فرهنگ روزمره افراد و دسترسی آسان به اینترنت، بازاریابی از حالت سنتی خود به بازاریابی شبکه‌ای تبدیل شده است. این تغییرات یک فرصت مناسب برای افرادی ایجاد کرد که به دلایل مختلف در خانه بودند و فعالیت اقتصادی نداشتند.

آزاده بهرامجی پس از مطالعه بر روند راه‌اندازی یک کسب‌وکار خانگی تا رسیدن به مرحله فروش موفق، کتابی را تحت عنوان آموزش گام به گام راه‌اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی تالیف کرده است تا قدم به قدم مراحل راه‌اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی را به شما یاد دهد. این کتاب از اولین اقدامات تا نحوه حسابرسی، مدیریت صفحه مجازی خود و ارتباط با مشتری با شما همراه خواهد بود.

این کتاب تکنیک‌ها و ایده‌های فوق‌العاده‌ای برای توسعه کسب‌وکار در اختیار شما قرار می‌دهد و علاوه بر این روش‌ها مدیریت مالی، پس‌انداز، مذاکره، قوانین کار و بیمه اتباع خارجی و راهکارهای کاهش هزینه‌های خانواده را نیز به شما می‌آموزد.

کتاب آموزش گام به گام راه اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی مناسب چه کسانی خواهد بود؟

کسانی که برای راه‌اندازی کسب‌وکار خود به یک منبع راهنما نیاز دارند از این کتاب نکات کلیدی مهمی را می‌آموزند که برای شروع یا توسعه کسب و کارشان مفید خواهد بود.

در بخشی از کتاب آموزش گام به گام راه اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی می‌خوانیم

شما باید همیشه پول خود را در ابتدا صرف هزینه‌هایی بکنید که انجام آن‌ها بیش‌ترین اهمیت را در ادامه حیات کسب و کارتان دارند و اگر مبلغ آن‌ها تامین نشود کسب و کار شما متوقف می‌گردد.

مثلا اگر شما مواد اولیه لازم را نداشته باشید نمی‌توانید به تولید محصولات خود بپردازید؛ برای همین خرید مواد اولیه برای شما بسیار مهم است و باید به آن اولویت 5 را بدهید. اما اگر شما در یک ماه تبلیغی برای کسب و کار خود نکنید یا قبض‌های آب و برق خود را با چند روز تاخیر بپردازید، خسارت چندانی به کسب و کار شما وارد نمی‌آید و شما می‌توانید این هزینه‌ها را بعدا و زمانی که پول به دستتان آمد انجام دهید.

برای همین الویت این هزینه‌ها بین عدد 1 تا 3 خواهند بود. دقت کنید که الویت‌بندی هزینه‌ها به این معنی نیست که شما می‌توانید از سقفی که قبلا برای هر هزینه پیش‌بینی کرده بودید تجاوز کنید و پول بیش‌تری را بابت آن‌ها صرف کنید. این الویت‌بندی باعث می‌شود تا شما در زمان مواجهه با بحران مالی، پول‌های خود را فکر شده هزینه کنید و در ابتدا پول خود را برای پوشش دادن مهم‌ترین هزینه‌ها صرف کنید. به پول کسب و کار خود دست نزنید: شما تنها به دو منظور می‌توانید برای مصارف شخصی خود از پول مربوط به کسب و کارتان برداشت کنید:

حقوق ماهیانه: شما در زمان تالیف برنامه کسب و کار و انجام محاسبه‌های مالی، دستمزدی را نیز برای خود در ماه تعیین کرده‌اید. شما اجازه دارید در آخر ماه تنها به اندازه دستمزد تعیین شده و نه بیش‌تر از حساب خود پول برداشت کنید. شما باید این پول را در آخر هر ماه از حساب کسب و کار خود خارج کرده و آن را به حساب دیگری که برای زندگی شخصیتان دارید بریزید و برای آن نیز فاکتوری تهیه کرده و مبلغ آن را در دفتر تراکنش‌های مالی روزانه خود ثبت کنید.
فهرست مطالب کتابمقدمه
فصل اول: آیا من می‌توانم یک کارآفرین باشم؟
مفاهیم
ارزیابی اولیه و خودشناسی
فصل دوم: ایده پردازی
گام‌های انتخاب کسب و کارهای خانگی مناسب
فصل سوم: تالیف طرح کسب و کار
طرح تفصیلی
تعیین بودجه
قیمت‌گذاری و محاسبه سود
فصل چهارم: مدیریت مالی
مدیریت مالی زندگی
مدیریت مالی هزینه‌ها
مدیریت مالی کسب و کار
قوانین هزینه کرد پول
افزایش سود
فصل پنجم: بازاریابی و فروش
بازاریابی
شیوه‌های تبلیغ کسب و کارهای خانگی
شیوه‌های ارتباطی در تبلیغات
فروش
راه‌های افزایش فروش
حراج‌های دوره‌ای
افزایش قیمت
فروش بسته‌ای محصولات
مشتری‌مداری
سرعت و دقت در ارائه خدمات
آراستگی محیط و کارکنان
نظرسنجی از مشتریان
فصل ششم: مذاکره
روند مذاکره
اصول مذاکره موفق
عقد قرارداد
فصل هفتم: قوانین کار و بیمه اتباع خارجی
قوانین راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی
قوانین اشتغال اتباع بیگانه/خارجی
بیمه اتباع خارجی
فصل هشتم: قوانین چک و سفته
چک
چک برگشتی
چک سرقتی و مفقودی
سفته
تفاوت‌های حقوقی چک و سفته
فصل نهم: اصول کار در خانه
فصل دهم: رمزهای موفقیت در کسب و کارهای خانگی

معرفی و دانلود کتاب آموزش گام به گام راه اندازی و مدیریت کسب و کارهای خانگی | آزاده بهرامجی | انتشارات آواژ