معرفی و دانلود کتاب از ترس تنهایی | امیلی گیفین | نشر سنگمعرفی کتاب از ترس تنهاییعاشقانه‌ای پرطرفدار از ادبیات امروز آمریکا… کتاب از ترس تنهایی نوشته‌ی امیلی گیفین، قصه زن جوانی را روایت می‌کند که درگیر یک ماجرای عاطفی نامتعارف می‌شود. این رمان که از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز محسوب می‌شود، توانسته در فهرست 150 تایی کتاب‌های برتر USA Today قرار بگیرد.

درباره کتاب از ترس تنهایی:

راشل وایت وکیلی جوان و پرکار است که در آستانه سی سالگی قرار داد. او که در تمام عمر خود سخت‌کوش و اخلاق‌مدار بوده، هیچ گاه نتوانسته یک رابطه عاشقانه درست داشته باشد و همواره در روابطش از عدم اعتمادبه‌نفس رنج می‌برده است. راشل که مدت‌هاست در منتهن آمریکا زندگی و کار می‌کند، هیچگاه فکرش را نمی‌کرد که درگیر یک رابطه عاطفی نامتعارف شود؛ آن هم با نامزد بهترین دوستش!

دارسی پسر جذاب و جوانی‌ست که از کودکی با راشل دوست بوده و خاطرات بسیاری باهمدیگر داشته‌اند. با این حال قرار است او با دکس، صمیمی‌ترین رفیق راشل، ازدواج کند. همه چیز قرار است طبق برنامه پیش رود تا اینکه دارسی به او علاقه نشان می‌دهد! شخصیت اصلی کتاب از ترس تنهایی (Something Borrowed) که حسابی گیج شده، باوجود عذاب وجدان بسیار متوجه می‌شود که در اعماق قلبش همواره به این مرد احساساتی پرشور داشته است.

سرانجام با نزدیک شدن به تاریخ عروسی دارسی و دکس، راشل باید انتخابی سرنوشت‌ساز انجام دهد و بین راه درست و غلط تصمیم بگیرد و برای رسیدن به خوشبختی واقعی، ریسک بزرگی کند…

اقتباس سینمایی از کتاب از ترس تنهایی:

لوک گرینفیلد کارگردان آمریکایی در سال 2011، فیلمی کمدی رمانتیک ساخت که برگرفته از داستان کتاب از ترس تنهایی بوده است.

نکوداشت‌های کتاب از ترس تنهایی:

– جین آستین امروزی. (Vanity Fair)
– یک کتاب خواندنی و هیجان‌انگیز. (Washington Post)
– از ترس تنهایی به زیبایی نوشته شده است. (Newark Star-Ledger)
– رمانی به شدت صادقانه و ماهرانه. (Entertainment Weekly)

کتاب از ترس تنهایی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به رمان‌های عاشقانه و ادبیات آمریکا علاقه دارید، این کتاب خواندنی برای شما مناسب است.

امیلی گیفین را بیشتر بشناسیم:

او یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین نویسندگان آمریکایی حال حاضر است که تاکنون هفت رمان او فروش بالایی را به خود اختصاص داده‌اند و آثار سینمایی نیز از روی آن‌ها اقتباس شده است. امیلی گیفین (Emily Giffin) فارغ‌التحصیل دانشگاه ویک فارست و دانشکده حقوق دانشگاه ویرجینیاست و تا پیش از آنکه تمام وقت خود را صرف نوشتن کند، چندین سال در شرکتی در منهتن به کارهای حقوقی و قضایی مشغول بود.

از دیگر رمان‌های گیفین که به فارسی ترجمه شده‌اند، می‌توان به کتاب «همه‌ی آن‌چه همیشه می‌خواستیم» و «عشق اول می‌آید» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب از ترس تنهایی می‌خوانیم:

مثل خیلی از بچه‌ها در ایالت‌های آمریکای میانه، رؤیای من برای بزرگ شدن این بود که به نوتردام بروم. ما ایرلندی نیستیم یا حتی کاتولیک، اما از وقتی هشت ساله بودم و پدر و مادرم مرا برای دیدن بازی راگبی به نوتردام می‌بردند، دلم می‌خواست آن جا باشم. برای من آن جا کالجی بود که امید داشتم بروم. با ساختمان‌های سنگی محکم، چمن‌های مرتب و تزئینی و تنوع فرهنگی. می‌خواستم بخشی از آن باشم. دارسی هیچ وقت کوچک‌ترین علاقه‌ای به نوتردام نشان نداده بود و از اینکه داشت به حریم آرزوهای من تجاوز می‌کرد عصبانی شده بودم. اما در اینباره خیلی نگرانی نداشتم که بتواند جای مرا بگیرد. نمره‌هایم از او خیلی بالاتر بود و نمره‌ی آزمونم هم احتمالاً بالاتر بود و جز این‌ها، سالانه بیشتر از یک دانش‌آموز از مدرسه‌ی ما می‌توانست وارد نوتردام شود.

آن بهار، نامه‌های پذیرش یا رد شدن خیلی دیر به دستمان می‌رسید. هر روز صندوق‌پستی را با عذاب چک می‌کردم. مایک اُ سالیوان، که سه نسل فارغ‌التحصیل در خانواده‌شان داشتند و مبصر کلاسمان بود، اولین نفری بود که در نوتردام پذیرفته شد. فکر می‌کردم نفر بعدی خواهم بود، اما دارسی قبل از من نامه‌اش را دریافت کرد. وقتی نامه‌اش را گرفت با او بودم، هرچند جلو من نامه‌اش را باز نکرد. به خانه رفتم، با احساس گناه از اینکه امیدوار بودم خبرهای بدی دریافت کند.

معرفی و دانلود کتاب از ترس تنهایی | امیلی گیفین | نشر سنگ