دسته‌بندی نشده · فوریه 21, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب اسرار نیکولاس فلامل جاودان 1: کیمیاگر | مایکل اسکات | انتشارات بهناممعرفی کتاب اسرار نیکولاس فلامل جاودان 1: کیمیاگرتابوت نیکولاس فلامل و همسرش خالی است! مایکل اسکات در کتاب اسرار نیکولاس فلامل جاودان 1: کیمیاگر به ماجراهای این کاتب افسانه‌ای و کتاب قدرتمندش می‌پردازد. این مجموعه‌کتاب فانتزی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و یواِس‌اِی تودی شده‌اند و از جمله کتاب‌های منتخب معلمان در سایت آمازون هستند.

درباره‌ی کتاب کیمیاگر:

نیکولاس فلامل کیست؟ بر اساس آنچه در تاریخ آمده، فلامل در قرن چهاردهم میلادى در پاریس متولد شد و سال‌ها با کتابت و کتاب‌فروشی روزگار گذراند. در این میان، کتابی با عنوان کتاب آبراهام دانشمند خرید که این کتاب مسیر زندگی‌اش را تا ابد تغییر داد. نیکولاس و پرنل، همسرش، راهی سفری طولانی به سرتاسر اروپا شدند تا بتوانند کسی را پیدا کنند که زبان مرموز این کتاب را برایشان ترجمه کند. هیچ‌کس خبر ندارد که در این سفر چه بر آن‌ها گذشت، اما نیکولاس و پرنل، پس از سال‌ها، با ثروتی هنگفت به پاریس بازگشتند.

آن دو هیچ‌گاه نگفتند که این ثروت را از چه راهی به دست آورده‌اند، بنابراین، شایعاتی رواج یافت مبنی بر اینکه آن‌ها راز ساخت سنگ جادو و تبدیل کردن مس به طلا و مهم‌تر از همه، رازورمز جاودانگی را کشف کرده‌اند. شایعاتی که نیکولاس و پرنل هیچ‌گاه تأیید یا تکذیبشان نکردند.

مشخص نیست نیکولاس و پرنل چه زمانی از دنیا رفته‌اند، اما از شواهد برمی‌آید که فلامل در سال 1418 درگذشته است. پس از مرگ او، برای کشف گنج، خانه‌اش را زیرورو کردند و حتی قبر او و همسرش را شکافتند. غارتگران چیزی را که در جست‌وجوی آن بودند نیافتند، اما متوجه چیز عجیبی شدند: تابوت هر دو نفر خالی بود.

و چنین بود که شایعاتی بر زبان آمد که آن‌ها هنوز زنده‌اند، و بدین ترتیب، افسانه‌ی نیکولاس فلامل جاودان آغاز شد.

حالا، در کتاب کیمیاگر (The Alchemyst)، اولین جلد از شش‌گانه‌ی اسرار نیکولاس فلامل جاودان (The Secrets of the Immortal Nicholas Flamel)، درباره‌ی قدرتمندترین کتاب جهان می‌خوانیم، کتاب آبراهام که اسرار جاودانگی در آن پنهان شده و فلامل از آن محافظت می‌کند. اگر این کتاب به‌دست فردی نااهل بیفتند، جهان نابود خواهد شد.

دزدیدن این کتاب دقیقاً همان کاری است که دکتر جان دی قصد انجام را دارد. فقط یک امید باقی مانده؛ اینکه پیشگویی‌ها درست باشد و سوفی و جاش نیومن قدرت نجات دنیا را داشته باشند. آیا آن‌ها می‌توانند شیوه‌ی استفاده از کتاب را یاد بگیرند؟

مایکل اسکات (Michael Scott)، در مجموعه‌کتاب حاضر، به شخصیتی افسانه‌ای می‌پردازد که الهام‌بخش بسیاری از آثار ادبی است و در بسیاری از کتاب‌ها همچون مجموعه‌ی هری پاتر اشاره‌ای به شخصیت او شده است. کتاب کیمیاگر سرشار از جادو، رمزوراز، اسطوره و خیال است که نبرد خیر در برابر شر را ترسیم می‌کند.

فیلم‌های اقتباس‌شده از کتاب کیمیاگر:

حق ساخت فیلم‌های این مجموعه‌کتاب به لورنزو دی بوناونتورا، تهیه‌کننده‌ی آمریکایی، واگذار شده است.

افتخارات کتاب کیمیاگر:

– پرفروش‌ترین مجموعه‌کتاب نیویورک تایمز
– پرفروش‌ترین کتاب یو‌اِس‌اِی تودی
– کتاب برگزیده‌ی کتابخانه‌ی عمومی نیویورک برای نوجوانان
– کتاب منتخب آی‌اِل‌اِی برای نوجوانان
– برنده‌ی جایزه‌ی کتاب کودک آی‌اِل‌اِی
– کتاب منتخب معلمان در سایت آمازون

نکوداشت‌های کتاب کیمیاگر:

– مجموعه‌کتاب اسرار نیکولاس فلامل جاودان هر آن چیزی را که از هری پاتر دوست دارید در بر دارد: جادو، رمزوراز، نبرد دائمی خیر با شر. (باستل)
– طرفداران کتاب‌های فانتزی عاشق این کتاب خواهند شد. (وویا)
– یک فانتزی هیجان‌انگیز و بی‌عیب‌ونقص. (بوک‌لیست)

کتاب کیمیاگر برای چه کسانی مناسب است؟

خواندن این کتاب را به تمامی نوجوانان و بزرگسالان طرفدار کتاب‌های فانتزی پیشنهاد می‌کنیم.

با مایکل اسکات بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی ایرلندی‌تبار سی سال است که به نوشتن اشتغال دارد و بیش از صد عنوان کتاب تألیف کرده است. مایکل اسکات، که بیشتر کتاب‌های فانتزی و علمی‌تخیلی می‌نویسد، یکی از موفق‌ترین و پرکارترین نویسندگان ایرلند است که تا کنون مفتخر به دریافت جوایز بسیاری نیز شده است.

کتاب‌های اسکات در 37 کشور و به بیش از 20 زبان منتشر شده‌اند. کتاب‌های «جادوگر»، «ساحره»، «احضارگر»، «پیمان‌شکن» و «افسونگر» دیگر کتاب‌های شش‌گانه‌ی اسرار نیکولاس فلامل جاودان هستند که به فارسی برگردانده شده‌اند.

در بخشی از کتاب کیمیاگر می‌خوانیم:

گولم‌ها وارد راهرو شدند. در باز انتهاى راهرو توجهشان را به خود جلب کرد. به سمت آن به راه افتادند. در همان لحظه تیرهاى فلزى زوزه‌کشان از دیوار خارج و وارد پوست گلى و سفت آن‌ها شدند. اما گولم‌ها بى‌توجه به تیرها به راهشان ادامه دادند.

این بار نوبت تیغه‌هاى نیم‌دایره‌اى بود. تیغه‌ها با صداى کمى، از فاصله‌ى بین دیوار و زمین بیرون آمدند و مچ پاى مردان گلى را قطع کردند. اولین گولم، زمین خورد. دومى روى یک پایش تلوتلو خورد، اما خیلى زود تعادلش را از دست داد، به دیوار برخورد کرد و سپس روى زمین افتاد. ردى از گل روى دیوار به جا ماند. تیغه‌ها مردان گلى را از وسط نصف کردند. هر دو گولم بلافاصله تبدیل به گل مایع شدند و ذرات گل به همه جا پاشید.

سومین و بزرگترین گولم، ایستاد. با چشمان سنگى سیاهش نگاهى به آنچه از دو همراهش به جا مانده بود کرد، سپس چرخید و مشت محکمى به دیوار زد. یک مشت به دیوار سمت راست و یک مشت به دیوار سمت چپ. دیوار سمت چپ عقب رفت و راه باز شد. گولم وارد دوجو شد و با چشمان ثابت و بى‌حرکتش، نگاهى به اطراف انداخت.

در همین حال موش‌ها به سمت در باز انتهاى راهرو دویدند. اکثرشان از تیغه‌هاى برنده، جان سالم به در بردند…

معرفی و دانلود کتاب اسرار نیکولاس فلامل جاودان 1: کیمیاگر | مایکل اسکات | انتشارات بهنام