دسته‌بندی نشده · جولای 8, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب ایکیگای: اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد | هکتور گارسیا | انتشارات نسل نواندیشمعرفی کتاب ایکیگای: اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شادهمانطور که از عنوان کتاب ایکیگای: اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد برمی‌آید، هکتور گارسیا و فرانسس میرالس در اثر حاضر شما را دعوت می‌کنند تا ایکیگای، که آن را راز ژاپنی‌ها برای زندگی مطلوب می‌نامند، فرا بگیرید. این کتاب یکی از محبوب‌ترین آثار حوزه‌ی خودیاری‌ست و در لیست کتاب‌های پرفروش لس‌آنجلس تایم قرار دارد.

درباره کتاب ایکیگای

می‌خواهید از شغلی که از آن رضایت ندارید استعفا دهید، از روابط خود راضی نیستید و یا هدف تازه‌ای برای زندگی‌تان برگزیده‌اید. به‌هرروی، خود را برای تغییر آماده می‌بینید، اما نمی‌دانید دقیقاً باید از کجا آغاز کنید… اینجاست که حکمت کهن ژاپنی‌ها به یاری شما می‌آید!

حدس می‌زنیم که نام «ایکیگای» را شنیده باشید. این روزها کتاب‌های متعددی در ارتباط با این مفهوم ژاپنی به رشته‌ی تحریر درآمده که به شما کمک می‌کند تا زندگی خود را بهبود ببخشید و به آرامش دست پیدا کنید. کتاب ایکیگای: اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد (Ikigai: The Japanese Secret to a Long and Happy Life) نیز یکی از همین کتاب‌هاست. در واقع اگر بگوییم از بهترین کتاب‌های این حوزه، اغراق نکرده‌ایم. اما ایکیگای چیست که این روزها چنین مورد استقبال قرار گرفته و همه تلاش می‌کنند تا به کمک آن راهی برای به‌زیستی خود بیابند؟

هکتور گارسیا (Hector Garcia)‌ و فرانسس میرالس (Francesc Miralles) به شما پاسخ می‌گویند! ایکیگای از دو واژه‌ی «ایکی» و «گای» تشکیل شده که این دو واژه در کنار یکدیگر «بهای زندگی» معنا می‌دهند. به عبارتی، ایکیگای همان ارزش زندگی‌ست. درون همه‌ی ما ایکیگایی وجود دارد که تنها با یافتن آن می‌توانیم به خوشی و شادی دست پیدا کنیم. نویسندگان این کتاب ثمربخش همراه شما هستند تا قدم‌به‌قدم با این مفهوم آشنا شوید و اصول آن را به کار ببندید.

همه‌ی ما می‌خواهیم که یک زندگی پرثمر و باآرامش داشته باشیم. اما تنها عده‌ی کمی از میان ما برای توسعه‌ی فردی و خودسازی اقدامی می‌کنیم. بدیهی‌ست که شادی بی‌دلیل و سرزده به سراغ ما نمی‌آید. که، خود باید برای آن تلاش کنیم. پیشنهاد نویسندگان این اثر برای یافتن خوشی،‌ به‌کاربستن مفهوم ایکیگای است.

شاید همچنان پس از توضیحات داده‌شده ایکیگای همچنان در نظرتان مبهم بنماید. اگر می‌خواهید بیشتر در این باره بدانید، پیشنهاد ما به شما کتاب ایکیگای: اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد است.

جوایز و افتخارات کتاب ایکیگای

– در فهرست کتاب‌های پرفروش لس‌آنجلس تایم
– اثر حاضر به بیش از 57 زبان ترجمه شده است.
– پرفروش‌ترین کتاب بین‌المللی (بیش از یک میلیون نسخه در سرتاسر جهان به فروش رسیده است!)

نکوداشت‌های کتاب ایکیگای

– یک دستورالعمل ساده و جذاب برای شاد زیستن. (Stylist)
– دنیای این کتاب، شما را به جذاب‌ترین سفر عمرتان می‌برد! (Forbes)
– یک کتاب مهم در زمینه سبک زندگی که همه باید به آن عمل کنند. (The Guardian)
– ایکیگای کتابی است که به شما امکان می‌دهد به آینده نگاه کنید حتی اگر در حال حاضر بدبخت هستید! این اثر به شما کمک می‌کند تا زندگی رضایت‌بخشی داشته باشید. (BBC)

کتاب ایکیگای مناسب چه کسانی است؟

اگر علاقه‌مندید از ایکیگای بیشتر بدانید و راز یک زندگی شاد و پرآرامش را فرا بگیرید،‌ کتاب حاضر را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

با هکتور گارسیا و فرانسس میرالس بیشتر آشنا شویم

یکی از نام‌های آشنای امروز در ژاپن و دیگر کشورهای جهان، هکتور گارسیا است. نویسنده‌ای که با کتاب بی‌نظیرش شناخته می‌شود و بر فرهنگ ژاپن بسیار مسلط است. گارسیا که با کتاب‌های پرفروشی همچون «وابی سابی»‌ و «گیگ» به شهرت رسیده است، در تلاش است که شیوه بهتر زیستن و شادمانی درونی را به مخاطبان خود آموزش دهد.

میرالس نیز یکی از نویسندگان برجسته اهل اسپانیا است.او در زمینه نگارش و فروش انواع کتاب‌های خودیاری سرآمد است و آثار محبوبی را از خودش برجای گذاشته است. میرالس در رشته ادبیات انگلیسی و آلمانی تحصیل کرده و در کارنامه فعالیت‌های خود،‌ عنوان روزنامه‌نگار را هم به ثبت رسانده است. همچنین به عنوان مترجم، نویسنده، ویراستار و موسیقیدان فعالیت کرده است. کتاب میرالس با عنوان «عشق با حروف کوچک» از آثار پرفروش در دنیا به شمار می‌رود که تاکنون به بیست زبان ترجمه شده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب ایکیگای

– در اینجا و اکنون، تنها چیز در زندگی من، زندگی توست.
– خودتان را از دست چیزهایی که شما را شکننده می‌کنند خلاص کنید.
– دست از پشیمانی نسبت به گذشته و ترس از آینده بردارید. امروز تنها چیزی است که دارید.
– وقتی ایکیگای خود‌تان را بیابید، دنبال کردن و پروراندن هرروزه آن به زندگی‌تان معنا می‌بخشد.

در بخشی از کتاب ایکیگای می‌خوانیم

این سؤالات در قلب تحقیقات روان‌شناسی میهالی چیکسنت‌میهالی دربارۀ تجربۀ حضور کامل در آنچه انجام می‌دهیم، مطرح است. میهالی این حالت را «فلو» می‌نامد و آن را به‌عنوان لذت، شوق، خلاقیت و فرایندی که ما را کاملاً در زندگی غوطه‌ور می‌کند توصیف کرده است. هیچ دستورالعمل جادویی برای یافتن شادمانی، برای زندگی کردن طبق ایکیگای شما، وجود ندارد، اما یکی از عوامل کلیدی توانایی دست یافتن به آن، حالت فِلو است؛ ازطریق این حالت به یک «تجربۀ بهینه» دست می‌یابید.

برای رسیدن به تجربۀ بهینه باید به‌جای اینکه خودمان را درگیر کارهایی کنیم که برایمان لذت زودگذر ایجاد می‌کنند، مثل پرخوری، مصرف مواد مخدر و الکل یا خوردن شکلات جلوی تلویزیون، باید وقتمان را برای فعالیت‌هایی صرف کنیم که برای ما حالت فِلو را فراهم می‌سازند و زمانی را که صرف این فعالیت‌ها می‌کنیم افزایش دهیم. میهالی در کتابش با عنوان فِلو روان‌شناسی تجربۀ بهینۀ فِلو نوشته است: «حالتی است که در آن افراد چنان درگیر یک فعالیت می‌شوند که هیچ‌چیزی دیگر برایشان مهم نیست، خود تجربه آن‌قدر لذت‌بخش است که فرد حتی با بهایی گزاف آن را انجام می‌دهد، فقط به‌خاطر انجام دادن آن کار.»

فقط متخصصان خلاق نیستند که تمرکزشان بر بالا بردن سطح فِلو است. اکثر قهرمانان ورزشی، شطرنج‌بازان و مهندسان هم بیشتر وقتشان را صرف فعالیت‌هایی می‌کنند که آن‌ها را به حالت فِلو می‌رساند. براساس تحقیقات میهالی، یک شطرنج‌باز وقتی وارد حالت فِلو می‌شود، همان احساسی را دارد که یک ریاضی‌دان وقتی روی یک فرمول کار می‌کند یا یک جراح وقتی عمل جراحی انجام می‌دهد دارد. می‌هالی -پرفسور روان‌شناسی- داده‌هایی را که مربوط به افرادی از سرتاسر جهان بود، تجزیه‌وتحلیل کرده و کشف کرد که فِلو در بین همۀ افراد در همۀ سنین و در همۀ فرهنگ‌ها یکسان است. در نیویورک و اوکیناوا همۀ ما با روند مشابهی به حالت فِلو می‌رسیم.
فهرست مطالب کتابپیشگفتار: ایکیگای: کلمه‌ای اسرارآمیز
I: ایکیگای: هنر جوان ماندن در حین گذر عمر
II: اسرار ضدپیری چیزهای کوچکی که منجر به زندگی طولانی و شادمانی می‌شوند
III: از معنادرمانی تا ایکیگای: چگونه با یافتن هدفتان در زندگی بهتر و طولانی‌تر زندگی کنید
IV: جریان و روند کار را در هر کاری که می‌کنید پیدا کنید: چگونه کار و اوقات فراغت را به موقعیت‌هایی برای رشد تبدیل کنیم
V: پیشتازان طول عمر: سخنان خردمندانه کسانی که در دنیا بیشترین طول عمر را داشته‌اند
VI: درس‌هایی از ژاپنی‌های بالای صد سال: سنت‌ها و ضرب‌المثل‌هایی برای شادمانی و طول عمر
VII: رژیم ایکیگای: آنچه سالخورده‌ترین افراد جهان می‌خورند و می‌آشامند
VIII: حرکات آرام، زندگی طولانی: ورزش‌های شرقی که موجب سلامتی و طول عمر می‌شوند
IX: سرسختی و وابی-سابی: چطور بی‌اینکه بگذاریم استرس و نگرانی ما را پیر کنند، با مشکلات زندگی روبه‌رو شویم
سخن آخر: ایکیگای: هنر زیستن

معرفی و دانلود کتاب ایکیگای: اسرار ژاپنی‌ها برای یک زندگی طولانی و شاد | هکتور گارسیا | انتشارات نسل نواندیش