دسته‌بندی نشده · می 13, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب بازاریابی‌ اچ تو اچ: تکوین بازاریابی انسان به انسان | فیلیپ کاتلرمعرفی کتاب بازاریابی‌ اچ تو اچ: تکوین بازاریابی انسان به انسانفیلیپ کاتلر، والدمار فورتش و اووه اسپانهولز در کتاب بازاریابی‌ اچ تو اچ به بررسی و تحلیل روش نوینی در کسب‌وکار پرداخته‌اند که بازاریابی انسان به انسان (انسان‌محور) نامیده می‌شود. این شیوه‌ای مدرن از بازاریابی است که رویکرد جدیدی در تحلیل بازار به حساب می‌آید و انسان را در مرکز و محوریت معاملات اقتصادی قرار می‌دهد.

درباره‌ی کتاب بازاریابی‌ اچ تو اچ:

در قرن حاضر قدرت مشتریان از طریق توسعه اینترنت افزایش ‌یافته است و شرکت‌های فناوری در تلاش‌اند تا از دامنه برنامه‌های کاربردی برای تغییر اساسی عادات مشتریان استفاده کنند. همه‌گیری کرونا در سال 2020 عدم اطمینان جدیدی را ایجاد کرده، بینش جدیدی را به ارمغان آورده و مشتری را به ملزومات واقعی انسان‌ها نزدیک‌تر کرده است. و به طور کلی ایجاد و توزیع اطلاعات، پویایی جدیدی را در بازارهای سراسر جهان آغاز کرده است و به همین خاطر مشتریان از گزینه‌ها و امکانات موجود آگاه‌تر می‌شوند.

دیجیتالی‌سازی به میزان متفاوتی در تمام دنیا گسترش ‌یافته است. خودکارسازی بازاریابی و استفاده از هوش مصنوعی راه خود را به زندگی روزمره باز کرده است. بنابراین علم بازاریابی با چالش‌های مختلفی همچون ایجاد رویکردهای جدید برای پرداختن به وضعیت موجود روبه‌روست و متدهای قدیمی دیگر پاسخگو نخواهند بود.

بازاریابی‌ اچ تو اچ مفهوم جدیدی را براساس توسعه و گسترش بازاریابی کسب‌وکار به مدیران و صاحبان مشاغل پیشنهاد کرده است که انسان یا همان مشتری حقیقی را در محوریت قرار می‌دهد. اما کتاب بازاریابی‌ اچ تو اچ (H2H Marketing) تنها مبتنی بر یک روش مدیریتی نیست بلکه فراتر از آن عمل می‌کند و با مورد توجه قرار دادن انسان و رفتارهای اجتماعی، علاوه بر توسعه کسب‌وکار و رونق بازار اقتصادی از یک سبک زندگی خبر می‌دهد که تا به امروز در این حوزه وجود نداشته یا کمتر مورد توجه بوده است.

عوامل بسیاری اصول بازاریابی را به هم زده و روش‌های قدیمی و شگردهای فروش، کارایی گذشته را ندارند و بازار در انتظار یک تحول اساسی است. در این میان کسانی موفق خواهند شد که با آگاهی از دانش روز و شیوه‌های مدیریتی مدرن، پاسخگوی نیاز مشتریان باشند و با روش‌های ناکارآمد سنتی خداحافظی کنند. این افراد از سایر رقبای خود پیشی می‌گیرند و پیشتازان عرصه خود خواهند بود.

بازاریابی‌ اچ تو اچ یکی از این روش‌هاست که فیلیپ کاتلر (Philip Kotler)، والدمار فورتش (Waldemar Pfoertsch) و اووه اسپانهولز (Uwe Sponholz) به مدیران پیشنهاد می‌دهند تا مسائل کاری خود را از این زاویه نگاه کنند و جهت‌گیری بازاری خود را تغییر دهند.

کتاب بازاریابی اچ تو اچ مناسب چه کسانی است؟

مدیران و کسانی که در حوزه بازاریابی فعالیت می‌کنند، با استفاده از نکات این کتاب کسب‌وکار خود را وارد فاز متفاوتی می‌کنند و تحولات مثبتی را تجربه خواهند کرد.

در بخشی از کتاب بازاریابی اچ تو اچ می‌خوانیم:

جایگاهی در قلب مشتری به دست آورید و او با کمال میل سهم بیشتری از کیف پول خود را به شما پیشنهاد می‌دهد. همین کار را برای کارمندان خود انجام دهید تا کارمندان با جهش کوانتومی در بهره‌وری و کیفیت کار جبران کنند. با تأمین‌کنندگان خود ارتباط هیجانی برقرار کنید و از مزایای پیشنهاد‌ها و پاسخگویی بهتر بهره‌مند شوید. به جوامعی که در آن‌ها فعالیت می‌کنید دلایلی بدهید تا از حضور شما احساس غرور کنند و از منبع بارور مشتری و کارمند لذت ببرند.

از نظر نویسندگان، رفتار مهرورزانه نسبت به گروه‌های ذینفع در یک شرکت نه‌ تنها یکی دیگر از ویژگی‌های مسئولیت اجتماعی شرکت است، بلکه ماهیت اصلی رویکرد آن‌ها برای کسب وکار است. شرکت‌های مهرورز عقیده «اول خودم، سپس دیگران» را کنار می‌گذارند و در صورت احترام و توجه به منافع همه طرفین، رویکرد ذینفع را در پیش می‌گیرند.

ویژگی‌های شخصیتی معمولی شرکت‌های مهرورز عبارتند از:

– آن‌ها دستمزد بالاتری نسبت به رقبای خود می‌پردازند و زمان و هزینه بیشتری را برای تحصیل کارمندان خود سرمایه‌گذاری می‌کنند.
– با تأمین‌کنندگان به‌عنوان شرکای مشارکتی و نه به‌عنوان زیردست رفتار می‌شود. آن‌ها برای رونق و توسعه کسب وکار خود از هم حمایت می‌کنند.
– شرکت‌های مهرورز پیوند هیجانی با مشتریان، کارمندان و جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کنند، ایجاد می‌کنند.
– گردش مالی کمتر کارمندان تعیین‌کننده است.
– شرکت‌های مهرورز با اهداف بلندمدت هدایت می‌شوند و قربانی اقدامات زودرس و کوتاه‌مدت نمی‌شوند.
فهرست مطالب کتابپیشگفتار
پیشگفتار مؤلفان
مقدمه
تأییدیه‌ها
درباره نویسندگان
فصل اول: وضعیت کنونی بازاریابی
1-1 بازاریابی: به کجا می‌روی؟
1-2 شرکت‌های مهرورز: پیشگامان فلسفه اچ‌تواچ
1-3 چالش مدیریت پایدار
1-4 تکامل بازاریابی اچ‌تواچ
پرسش‌ها
منابع
فصل دوم: الگوی جدید: بازاریابی اچ‌تواچ ‌
2-1 مدل بازاریابی اچ‌تواچ ‌: سه عامل تأثیرگذار
2-2 تفکر طراحی
2-3 منطق غالب خدماتی
2-4 دیجیتالی سازی
پرسش‌ها
منابع
فصل سوم: ذهنیت اچ‌تواچ‌: مبنا
3-1 بازار گرایی به‌عنوان ذهنیت بازاریابی سنتی
3-2 توضیح ذهنیت اچ‌تواچ
پرسش‌ها
منابع
فصل چهارم: مدیریت اچ‌تواچ: تمرکز بر اعتماد و برند
4-1 مدیریت اعتماد اچ‌تواچ ‌
4-2 مدیریت برند اچ‌تواچ ‌
4-3 برندسازی در بازاریابی اچ‌تواچ‌
پرسش‌ها
منابع
فصل پنجم: بازنگری در بازاریابی عملی: فرایند اچ‌تواچ‌
5-1 خدمت به اچ‌تواچ‌
5-2 فرایند اچ‌تواچ‌: نمای نزدیک
5-3 فرایند اچ‌تواچ به‌عنوان فرایند عملیِ بازاریابی اچ‌تواچ‌
پرسش‌ها
منابع
فصل ششم: یافتن معنا در جهانی آشفته
6-1 و جهان بیدار می‌شود
6-2 آینده در هم‌نوایی
6-3 پایان داستان
پرسش‌ها
منابع
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب بازاریابی‌ اچ تو اچ: تکوین بازاریابی انسان به انسان | فیلیپ کاتلر