دسته‌بندی نشده · می 14, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر: جذب، پرورش و چند برابر کردن رهبران | جان سی ماکسول

[ad_1]

معرفی کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر: جذب، پرورش و چند برابر کردن رهبرانبا جان سی ماکسول، از برجسته‌ترین متخصصان رهبری در جهان، همراه شوید تا در کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر با شما حاصل 25 سال تجربیاتش در زمینه‌ی توسعه‌ی رهبری را درمیان بگذارد. خواندن کتاب پیش رو می‌تواند تجربه‌ای ارزشمند همچون شرکت در دوره‌ی کارشناسی ارشد در حوزه‌ی مدیریت و رهبری باشد.

درباره‌ی کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر:

شما بزرگ‌ترین سرمایه‌ی یک رهبر را چه می‌دانید؟ رهبری را در نظر بگیرید که سالیان دراز بر رشد مهارت‌های رهبری‌اش سرمایه‌گذاری کرده است. اکنون، با در نظر گرفتن توانایی‌ها و تجربیاتی که اندوخته، بهترین کاری که می‌تواند رشد و توسعه‌ی سازمانش را تضمین کند چیست؟ در کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر (The Leader’s Greatest Return) با ارزشمندترین دارایی یک رهبر آشنا خواهیم شد.

جان سی ماکسول (John C. Maxwell)، با 25 سال سابقه در حوزه‌ی توسعه‌ی رهبری، بهترین راه برای تحقق چشم‌انداز سازمان را پرورش رهبران جدید می‌داند. به اعتقاد او، هرچه سازمان رهبران بیشتری داشته باشد و هرچه آن رهبران تواناتر باشند، سازمان می‌تواند موفق‌تر عمل کند و با سرعت بیشتری به‌سوی اهداف خود حرکت کند.

در کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر، ماکسول در کنار خواننده می‌ایستد و گام‌به‌گام با او فرایند جذب، پرورش و چند برابر کردن رهبران را پیش می‌برد، رهبرانی که خود قادر به بازتولید و پیش بردن ارزش‌های سازمان و مدیران پیشین باشند.

در ده فصل کتاب حاضر، با فرایند شناسایی رهبران و جذب آن‌ها آشنا می‌شویم و می‌فهمیم که چطور باید از آن‌ها شناختی دقیق به دست آوریم. سپس شیوه‌های انگیزه دادن، تجهیز کردن و اقتداردهی به آن‌ها را می‌آموزیم و می‌توانیم جایگاه مناسبی برای آن‌ها پیدا کنیم. پس از این مرحله است که پرورش و تربیت این مدیران آغاز می‌شود تا آن‌ها نیز بتوانند بازآفرین رهبران مقتدر و موفق باشند.

نکوداشت‌های کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر:

– به‌شدت توصیه می‌شود! در تجربه‌ی من، توانایی شناسایی و پرورش رهبران ویژگی مهمی در کسب‌وکارهای موفق است. (جوئل پترسون)
– جان سی ماکسول توسعه‌ی رهبری سازمان ما را بر عهده گرفت و ما موفق شدیم رهبرانی پرورش دهیم که شرکتمان را پیش خواهند برد. (دیو هالیس)

کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر برای چه کسانی مناسب است؟

اگر قصد دارید کسب‌وکاری داشته باشید که موفقیتش را در بلندمدت حفظ کند، این کتاب نکات جالب‌توجهی برای شما خواهد داشت.

با جان سی ماکسول بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر یکی از تأثیرگذارترین متخصصان رهبری در جهان است. جان سی ماکسول که مربی و سخنران نیز هست تا کنون چندین جایزه از جمله جایزه‌ی مادر ترزا را برای صلح جهانی از آن خود کرده است. این نویسنده‌ی موفق از نویسندگان پرفروش نیویورک تایمز است که کتاب‌هایش به 50 زبان ترجمه شده‌اند و تاکنون بیش از 33 میلیون نسخه به فروش رسیده‌اند.

از این نویسنده‌ی الهام‌بخش تا کنون کتاب‌های بسیاری به فارسی برگردانده شده که «چگونه رهبری کنید»، «جهان خود را تغییر دهید»، «صفات بایسته یک مدیر» و… برخی از عناوین آن را تشکیل می‌دهند.

در بخشی از کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر می‌خوانیم:

اخیراً مقاله‌ای، در مجله‌ی اینک به قلم دیوید واکر را می‌خواندم. او مدیرعامل و بنیان‌گذار بنگاه معاملات املاک تریپِلمنت در نیویورک است. واکر می‌گوید: «تنها مسئله‌ای که می‌تواند خواب را از چشم بنیان‌گذاران برباید استخدام کردن است. استخدام افراد مستعد مبارزه‌ای همیشگی و بزرگ برای بنیان‌گذاران است…. اگرچه هر سازمانی فرهنگ منحصربه‌فرد خود را دارد، چهار سؤال وجود دارد که به شما در انتخاب افرادی که می‌توانند خود را با فرهنگ سازمان به‌خوبی مطابقت دهند و افرادی که نمی‌توانند یاری رساند. برای دریافتن این موضوع مهم نیست که گستره‌ی فرهنگی شرکت شما چقدر است.»

چهار سؤال واکر عبارت‌اند از:

– فرهنگ آخرین شرکتی که در آن کار می‌کردید به شما احساس توانمندی می‌داد یا احساس توانمندی را از شما می‌گرفت؟
– بهترین رئیس شما چه ویژگی‌های داشت؟
– توضیح دهید که تعارضی را که با یکی از همکارانتان داشتید چگونه مدیریت کردید؟
-‌ در جایگاه شغلی خود انتظار دارید چه بازخوردی از دیگران دریافت کنید و هرچند وقت یک‌بار؟
فهرست مطالب کتابمقدمه‌ی مترجم
پیشگفتار
وقتی رهبران را پرورش می‌دهید، همه برنده می‌شوند
فصل 1: شناسایی رهبران
آن‌ها را بیابید تا بتوانید پرورششان دهید
فصل 2: جذب رهبران
آن‌ها را به میز رهبری دعوت کنید
فصل 3: شناخت رهبران
پیش از این‌که آن‌ها را رهبری کنید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید
فصل 4: انگیزه دادن به رهبران
رهبران را تشویق کنید تا بیشترین قابلیت‌هایشان را نشان دهند
فصل 5: تجهیز کردن رهبران
آن‌ها را تربیت کنید تا بهترین عملکرد را داشته باشند
فصل 6: اقتداردهی به رهبران
آن‌ها را آزاد بگذارید تا به قابلیت بالقوه‌شان دست یابند
فصل 7: تعیین جایگاه مناسب برای رهبران
آن‌ها را با هم متحد کنید تا اثرگذاری‌شان چندبرابر شود
فصل 8: پرورش و تربیت رهبران
تا رسیدن به سطح بالاتر مربی‌شان باشید
فصل 9: بازآفرینی رهبران
به آن‌ها نشان دهید چگونه رهبران را پرورش دهند
فصل 10: رهبران مرکب
بیشترین بازگشت سرمایه‌ی پرورش رهبر را پذیرا باشید

معرفی و دانلود کتاب بزرگ‌ترین سرمایه رهبر: جذب، پرورش و چند برابر کردن رهبران | جان سی ماکسول