دسته‌بندی نشده · مارس 12, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان | تیک نات هان | نشر میلکانمعرفی کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفانمگر کسی هم هست که تابه‌حال ترس در دلش راه پیدا نکرده باشد؟ تیک نات هان در کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان با ما از این احساس فراگیر بشری سخن می‌گوید و مسیری را به‌سوی زندگی بدون ترس پیش چشم ما ترسیم می‌کند. این کتابْ پرفروش‌ترین کتاب آمازون در زیرمجموعه‌ی ذن بودایی است.

درباره‌ی کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان:

ترس چهره‌های بی‌شماری دارد: از ترس از شکست گرفته تا نگرانی درباره‌ی زندگی روزمره؛ از بی‌اطمینانی‌های مالی گرفته تا ناامیدی‌ای که همگی‌مان هنگام مواجهه با فقدان یک دوست یا عزیز تجربه‌اش می‌کنیم. حتی زمانی که همه‌چیز خوب است و خوشبختی زندگی‌مان را فرا گرفته، ترس بر گذشته‌مان تمرکز می‌کند یا ما را دل‌نگران آینده می‌سازد. کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان (Fear: Essential Wisdom for Getting Through the Storm) درباره‌ی این احساس فراگیر بشری است.

تیک نات هان (Thich Nhat Hanh) استاد ذن بودایی، شاعر، فعال صلح و یکی از برجسته‌ترین رهبران معنوی در جهان است که نامزد دریافت جایزه‌ی صلح نوبل نیز شده است. او، در این کتاب، راهنمایی قدرتمند و عملی برای غلبه بر عدم قطعیت‌ها و ترس‌های شخصی ارائه می‌کند.

این رهبر اثرگذار، در کتاب پیش رو، سرمنشأ ترس‌های ما را بررسی می‌کند و راهی پیش روی ما می‌گشاید که به آرامش و رهایی از اضطراب منجر می‌شود. کتاب ترس ما را به ابزارهای قدرتمندی مجهز می‌کند تا با کمک آن‌ها بتوانیم این احساس مخرب و هولناک را از زندگی‌مان ریشه‌کن کنیم و چشم‌اندازی از زیستنی بدون اضطراب را پیش چشم خود بیاوریم.

کتاب ترس پرفروش‌ترین کتاب آمازون در بخش کتاب‌های ذن بودایی شده است.

کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان برای چه کسانی مناسب است؟

اگر ترس جزئی از زندگی هرروزه‌ی شماست، این کتاب راهنمای مناسبی برای رها کردن این احساس منفی است.

با تیک نات هان بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی ویتنامی کتاب حاضر استاد ذن بودایی، شاعر، محقق، فعال صلح جهانی و یکی از اثرگذارترین رهبران معنوی در جهان است. تیک نات هان در شانزده‌سالگی راهب بودایی شد و در طول جنگ ویتنام، برای صلح و آشتی مبارزه کرد. به همین خاطر بود که او در سال 1967 از طرف مارتین لوتر کینگ جونیور نامزد دریافت جایزه‌ی صلح نوبل شد. نات هان تا پایان عمر خود در سال 2022 به فعالیت‌های بشردوستانه‌ ادامه داد.

این رهبر معنوی چندین کتاب پرفروش نوشته است که از میان آن‌ها می‌توان به «نیلوفر و مرداب» و «هنر برقراری ارتباط» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان می‌خوانیم:

وقتی به‌طوری عمیق به یک صفحه‌ی کاغذ می‌نگریم، می‌بینیم پر از همه‌ی موجودات کائنات است: نور خورشید، درختان، ابرها، زمین و معادن؛ همه چیز به جز یک چیز.

فقط از یک چیز عاری است: یک خود مجزا. برگه‌ی کاغذ نمی‌تواند به‌خودیِ‌خود وجود داشته باشد، بلکه ناگزیر با همه‌ی موجودات دیگر کائنات درهم است. بدین خاطر است که واژه‌ی هم‌بودن بسیار مفیدتر از واژه‌ی بودن است. در حقیقت، ‌هم‌بودن به معنای درهم‌بودن است. برگه‌ی کاغذ بدون نور خورشید یا جنگل نمی‌تواند باشد و ناگزیر با نور خورشید و جنگل درهم است.

اگر می‌خواهید بپرسید جهان چگونه به وجود آمده ‌یا آفریده شده است، بودا پاسخ شما را به زبان ساده خواهد داد: «بدین دلیل که جهان هست. نه بدین خاطر که جهان نیست.» از آن‌جایی که نور خورشید هست، برگه‌ی کاغذ هم هست. از آن‌جایی که درخت هست، برگه‌ی کاغذ هم هست. شما نمی‌توانید برای خودتان تنها باشید. شما ناگزیر با دیگر چیزها در کائنات درهم هستید. این ذات هم‌بودگی است. من فکر نمی‌کنم واژه‌ی درهم‌بودن در فرهنگ لغت باشد، ولی باور دارم به‌زودی وارد فرهنگ لغت خواهد شد، زیرا به ما کمک می‌کند ذات واقعی چیزها را و در اصل ذات هم‌بودگی را ببینیم.
فهرست مطالب کتابمقدمه: بی‌باکی
فصل اول: یک دوره قبل‌
فصل دوم: ترس اولیه
فصل سوم: آشتی با گذشته
فصل چهارم: تمرین: پذیرش نیاکان
فصل پنجم: رهاسازی ترس‌های مربوط به آینده
فصل ششم: نه آمدنی، نه رفتنی
فصل هفتم: موهبت بی‌باکی
فصل هشتم: قدرت ذهن‌آگاهی
فصل نهم: آموختن توقف
فصل دهم: آرامش در طوفان
فصل یازدهم: دگرگون‌کردن ترس‌های اطراف‌مان
فصل دوازدهم: آسمان آبی بالای ابرها
فصل سیزدهم: تبدیل ترس به عشق
فصل چهاردهم: نقطه‌ی مقابل ترس
فصل پانزدهم: ذهن‌آگاهی جمعی
فصل شانزدهم: تمرین‌هایی برای دگرگونی ترس
فصل هفدهم: تحول ریشه‌های ترس در ذهن
‌فصل هجدهم: تن‌آرامی عمیق برای تحول ترس و استرس
فصل نوزدهم: مراقبه‌ی متا
درباره‌ی نویسنده
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب ترس: خرد لازم برای عبور از طوفان | تیک نات هان | نشر میلکان