دسته‌بندی نشده · می 20, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب تمرکز قدرتمند: یک برنامه هفت روزه برای ایجاد شفافیت ذهنی و تمرکز قوی | تیبو موریسمعرفی کتاب تمرکز قدرتمند: یک برنامه هفت روزه برای ایجاد شفافیت ذهنی و تمرکز قویآیا از حواس‌پرتی و سرک کشیدن ذهنتان به هر جایی خسته شده‌اید؟ کتاب تمرکز قدرتمند اثر محبوب تیبو موریس شما را از این وضعیت نجات خواهد داد! با خواندن این کتاب و انجام تمرین‌های آن در 7 روز، می‌توانید شیوه صحیح تمرکز را بیاموزید و ذهنتان را از آشفتگی رها کنید.

درباره کتاب تمرکز قدرتمند:

حتما تابه‌حال برایتان پیش آمده که در بسیاری از شرایط زندگی خود، احساس کنید افسار ذهنتان پاره شده است و دیگر در اختیار شما نیست. یا هنگام انجام کارها احساس کرده‌اید که با هیچ روشی نمی‌توانید روی موضوع مورد نظرتان تمرکز کنید. این اتفاق و تجربیات می‌توانند بسیار آزاردهنده باشند و درنهایت خستگی شدید ذهنی را برایتان ایجاد کنند.

کتاب تمرکز قدرتمند (Powerful Focus) یک اثر موفق و بسیار کارآمد در زمینه پرورش تمرکز عمیق است که تیبو موریس (Thibaut Meurisse) آن را نوشته است. با خواندن این کتاب جذاب متوجه می‌شوید که تمرکز یکی از مهم‌ترین دارایی‌های شماست که باید در جهت پرورش آن حرکت کنید. موریس به‌سادگی دلایل حواس‌پرتی و راه‌های مقابله با آن را به شما نشان می‌دهد و یادآوری می‌کند که تفاوت یک فرد معمولی با یک شخص موفق، در میزان تمرکز آن‌هاست. چراکه در بسیاری از مواقع، رسیدن به اهداف در گرو داشتن تمرکز است و زمانی که ندانید چگونه باید این مهارت را در خود پرورش دهید، دستیابی به آنچه در ذهن دارید نیز برایتان سخت‌تر خواهد بود. بنابراین اگر می‌خواهید در زندگی خود به‌عنوان یک فرد موفق شناخته شوید، بهتر است با این کتاب و تمرین‌های روزانه آن همراه شوید.

کتاب تمرکز قدرتمند شما را به سطوحی از موفقیت می‌رساند که هرگز فکرش را هم نمی‌کردید و زمانی که پس از انجام تمرین‌های آن، دوباره به خودتان نگاه می‌کنید، تصویر یکی از متمرکزترین افراد دنیا را در خود می‌بینید. موریس در این کتاب و طی یک هفته با شما همراه می‌شود و مانند یک استاد تمام‌عیار هر آنچه را که برای دستیابی به تمرکز صحیح و کارآمد نیاز دارید، در اختیارتان قرار می‌دهد. پس اگر می‌خواهید از شر افکار مزاحم و حواس‌پرتی‌های دردسرساز رها شوید، بهتر است همین حالا خواندن این کتاب را شروع کنید و زندگی شخصی و کاری‌تان را یک تکان اساسی دهید.

کتاب تمرکز قدرتمند مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای همه کسانی که از حواس‌پرتی و پراکندگی فکر و ذهنشان رنج می‌برند و به‌دنبال راهی برای رسیدن به تمرکز قدرتمند و پیش رفتن به سمت اهدافشان هستند، مناسب است.

با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم:

وجود یک راهنمای قوی در هر مسیری که قرار است به آن وارد شوید، می‌توانید سریع‌تر شما را به هدفتان برساند. تیبو موریس بلاگر و نویسنده خلاق در زمینه موفقیت‌های شخصی است که روش صحیح خودآگاهی را به شما می‌آموزد. این نویسنده تاکنون بیش از 20 عنوان کتاب نوشته است که به انواع زبان‌های زنده دنیا ازجمله فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، چینی، تایلندی و روسی ترجمه شده است. موریس تلاش می‌کند که افراد عادی را برای رسیدن به تجربیات شگفت‌انگیز در زمینه خودآگاهی و موفقیت همراهی کند.

جملات برگزیده کتاب تمرکز قدرتمند:

– بدانید که چه می‌خواهید. شفافیت، قدرت است و اهداف مبهم، نتایج مبهم در پی دارند.
– نبود شفافیت، دلیل اصلی ناکامی در کسب‌وکار و زندگی شخصی است.
– شفافیت است که موجب تمرکز می‌شود.

در بخشی از کتاب تمرکز قدرتمند می‌خوانیم:

یک مدل ساده که می‌توانید از آن استفاده کنید تا تشخیص دهید که آیا کار درستی را انجام می‌دهید یا نه، مدل مبتنی بر عشق در مقابل مبتنی بر ترس است. در هر زمان، ما یا از روی عشق عمل می‌کنیم یا از روی ترس.

وقتی از روی عشق عمل می‌کنیم، تمرکز ما بر بخشیدن است. ما تلاش می‌کنیم با صرف زمان، پول یا توجه خود یا با اشتراک‌گذاری دانش و تلاش برای کمک به دیگران، چیزی را به جهان اضافه کنیم.

از طرف دیگر، وقتی از روی ترس عمل می‌کنیم، تمرکز ما بر روی گرفتن است. ما سعی می‌کنیم چیزی از دنیا بگیریم. ما می‌خواهیم پول دیگران را بگیریم، از کار آنها استفاده کنیم و مغز آنها را به کار بگیریم، بدون اینکه در ازای آن چیزی بدهیم و یا به دنبال کسب شهرت، یا به دست آوردن شخص مورد علاقه‌مان هستیم.

در سطحی عمیق‌تر، رفتارهای مبتنی بر عشق از نوعی طرز فکر «فراوانی» ناشی می‌شود. وقتی از روی عشق عمل می‌کنیم، به دنیا می‌گوییم که به اندازة کافی داریم، کافی هستیم و خوشحالیم که به دنیای اطرافمان کمک می‌کنیم. برعکس، رفتارهای مبتنی بر ترس ناشی از کمبود هستند. وقتی از روی ترس عمل می‌کنیم، به دنیا (و خودمان) می‌گوییم که کافی نیستیم و به اندازة کافی نداریم، بنابراین باید قبل از اینکه دیر شود تا آنجا که می‌توانیم از دنیای اطرافمان استفاده کنیم. وقتی این کار را انجام می‌دهیم، در حال کنترل از سوی خود هستیم.

از آنجایی که اهداف مبتنی بر ترس تلاشی برای به دست آوردن رضایتمندی و تأیید از دنیای بیرونی هستند، اهداف محقّر و بی‌اهمیتی را محقق می‌کنند. از سوی دیگر، اهداف مبتنی بر عشق از درون سرچشمه‌ می‌گیرند و به این ترتیب، بسیار قدرتمندتر هستند. آنها ما را قادر می‌سازند تا خودمان را ابراز کنیم و با جهان به اشتراک بگذاریم که واقعاً چه کسی هستیم و به چه چیزی اعتقاد قلبی داریم.

برای مثال، عمل کردن از روی عشق می‌تواند کار کردن روی چیزی باشد که از آن لذت می‌برید و با قصد کمک به دیگران انجامش می‌دهید. اقدام از روی ترس می‌تواند دنبال کردن هدفی برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران باشد. تفاوت را می‌بینید؟ بسیار مهم است.

این دو هرگز شبیه هم نیستند. در حقیقت ما تمایل داریم در طول روز بین رفتارهای مبتنی بر ترس و رفتارهای مبتنی بر عشق تناوب داشته باشیم. بر این اساس اگر متوجه شُدید که از روی ترس اقدام می‌کنید، خودتان را سرزنش نکنید. به آن توجه کنید و سعی کنید دوباره روی رفتار مبتنی بر عشق تمرکز کنید.
فهرست مطالب کتابدربارۀ نویسنده
این کتاب برای چه کسی نوشته شده است؟
مقدمه
بخش اول: به چنگ آوردن شفافیت و وضوح
روز اول: 15 سؤال برای شناسایی آنچه خواهانش هستید
روز دوم: دربارۀ آنچه خواهانش هستید، شفاف‌سازی کنید
روز سوم: دربارۀ‌ آنچه باید انجام شود، شفاف‌سازی کنید
روز چهارم: دربارۀ‌ چگونگی انجام آن، شفاف‌سازی کنید
بخش دوم: از بین بردن حواس‌پرتی‌ها و موانع
روز پنجم: ساده‌سازی
روز ششم: کاهش ورودی‌های بی‌فایده
روز هفتم: حذف اصطکاک و اتلاف انرژی
سخن پایانی

معرفی و دانلود کتاب تمرکز قدرتمند: یک برنامه هفت روزه برای ایجاد شفافیت ذهنی و تمرکز قوی | تیبو موریس