دسته‌بندی نشده · فوریه 24, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب جوهر وجود تو | کن رابینسون | انتشارات آسمان نیلگونمعرفی کتاب جوهر وجود توکن رابینسون در کتاب جوهر وجود تو، یکی از عناوین پرفروش نیویورک تایمز، با شرح داستان زندگی افراد موفق به شما نشان می‌دهد که وجودتان مملو از توانایی‌ها و خلاقیت‌های منحصر به فردی‌ست که اگر آن‌ها را کشف کنید، مسیر زندگی‌تان تغییر می‌کند و به اهداف بزرگ و کوچک خود دست می‌یابید.

درباره‌ی کتاب جوهر وجود تو:

کن رابینسون در کتاب حاضر شما را وادار می‌کند تا به توانایی‌ها و قدرت خلاقانه خود بیشتر فکر کنید، زیرا زمانیکه به استعدادهای ذهنی و جسمی فراموش شده خود می‌اندیشید، می‌توانید برای احیای دوباره‌ی آن‌ها تلاش کنید. رابینسون در کتاب جوهر وجود تو (The element) داستان‌هایی درباره زندگی و تجربه‌های خلاقانه افراد گوناگون نیز شرح داده است. وی همچنین با اکثر آنان برای نوشتن این کتاب مصاحبه کرده و درمورد چگونگی شناختن استعدادهایشان سوالاتی را مطرح نموده است که خواندنشان خالی از لطف نیست.

در کتاب جوهر وجود تو یاد می‌گیرید که چطور زندگی منحصربه فردی برای خود بسازید و به آرزوهای قلبی‌تان جامه عمل بپوشانید. با خواندن سفرهای شخصی افراد یاد شده، متوجه می‌شوید که آن‌ها مسیر راحتی را طی نکرده‌اند و تجربیات تلخ و شیرین زیادی را پشت سر گذاشته‌اند. داستان زندگی این افراد به شما انگیزه می‌بخشد تا برای رسیدن به اهدافتان تلاش کنید.

نویسنده‌ی برجسته این کتاب معتقد است که هر فردی در طول زندگی‌اش باید جوهر حقیقی وجود خود را بیابد، نه فقط برای اینکه به خواسته‌هایش برسد، بلکه با توجه به روند تکاملی جهان، آینده‌ی جوامع به این موضوع بستگی دارد. وی همچنین به شما یاد می‌دهد که به لحظه‌ی حال توجه بیشتری داشته باشید و خودتان را برای آینده‌ای ناشناخته آماده کنید.

پس از مطالعه‌ی کتاب جوهر وجود تو یاد می‌گیرید که حقیقتی بزرگ در درون خود را کشف کنید؛ حقیقتی که نشان می‌دهد انسان‌ها در هر سن و موقعیتی باشند، ابتدا باید جوهر درونی‌شان را کشف کنند. این موضوع به این معناست که فعالیتی را که انجام می‌دهید دوست داشته باشید و شغلی را برگزینید که با جوهر وجودتان هماهنگ باشد.

هدف کن رابینسون از نوشتن این کتاب کمک به انسان‌ها برای آگاهی و شناخت عمیق‌تر از استعدادها و خلاقیت‌هایشان است. نویسنده این کتاب سخنران و متخصص آموزش‌وپرورش بریتانیایی‌ست که در پروژه‌های مدارس به عنوان مدیر و آموزش هنر فعالیت می‌کرد. کن رابینسون (Ken Robinson) در سال 2003 جهت انجام خدمات خود در عرصه هنر نشان شوالیه را دریافت نمود.

جوایز و افتخارات کتاب جوهر وجود تو:

– جزو فهرست کتاب‌هایی که زندگی‌تان را متحول خواهد کرد
– جزو لیست آثار پرفروش نیویورک تایمز

نکوداشت‌های کتاب جوهر وجود تو:

– انگیزه‌بخش و متقاعدکننده. (Publishers Weekly)
– این کتاب، بینش‌هایی درباره‌ی کشف بهترین خودتان ارائه می‌کند که زندگی را تغییر می‌دهند. (Stephen R. Covey)
– کتابی پیشگامانه درباره‌ی استعداد، اشتیاق و موفقیت. (Barnes & Noble)
– این کتاب سرگرم‌کننده و الهام‌بخش برای مخاطبان گسترده‌ای جذاب خواهد بود. (پابلیشرز ویکلی – مجله خبری تجاری هفتگی در آمریکا)

کتاب جوهر وجود تو برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به کتاب‌های خودشناسی و توسعه فردی علاقه دارید، مطالعه این کتاب برایتان لذت‌بخش خواهد بود.

در بخشی از کتاب جوهر وجود تو می‌خوانیم:

یکی از اصول کلیدی دستیابی به جوهر حقیقی‌مان این است که باید آنچه را که در مورد توانایی‌هایمان و توانایی‌های دیگران مسلم می‌دانیم، به چالش بکشیم. البته این کار آن‌قدرها هم که آدم فکر می‌کند، آسان نیست. بخشی از مشکل در مورد به چالش کشیدن چیزهایی که مسلم فرضشان می‌کنیم این است که نمی‌دانیم چه هستند، چون از همان اول آن‌ها را مسلم گرفته‌ایم. آن‌ها تبدیل به فرض‌های اساسی از بافته‌ی منطق‌مان شده‌اند که دیگر مورد تردید قرارشان نمی‌دهیم. ما آن‌ها را زیر سؤال نمی‌بریم،‌ چون آن‌ها را اساس کار و بخشی لازم از زندگی‌مان می‌دانیم. درست مثل هوا. مثل نیروی جاذبه. مثل برنامه‌ی اُپرا.

یکی از مثال‌های خوب در مورد چیزی که بسیاری از مردم بدون شناخت آن را مسلم فرض می‌کنند، تعداد حواس انسان است. در سخنرانی‌هایم، گاهی با تمرین ساده‌ی زیر این مسئله را برای مخاطبانم روشن می‌کنم. از آن‌ها می‌پرسم فکر می‌کنند چند تا حس دارند. اکثر آدم‌ها جواب می‌دهند پنج تا: چشایی، بویایی، بینایی، شنوایی و لامسه. برخی هم می‌گویند یک حس ششم نیز هست که شم انسان است. به‌ندرت کسی چیزی غیر از این‌ها را برمی‌شمرد.

با این حال تفاوتی بین پنج حس اول و حس ششم است. آن پنج حس همگی اندام به‌خصوصی مرتبط با خود دارند، بینی برای بویایی، چشم برای بینایی، گوش برای شنوایی و الی آخر. اگر به هر دلیلی این اندام‌ها آسیب ببینند یا از کار بیفتند، آن حس تحلیل می‌رود. اما معلوم نیست شم چه می‌کند. حس ششم ظاهراً یک جور حس بی‌قراری است که دخترها بیشتر دارند. بنابراین، فرض کلی در میان طیف گسترده‌ای از آدم‌هایی که در طول سال‌ها با آن‌ها صحبت کرده‌ام این است که ما پنج حواس «مشخص» و یک حس «دلشوره» داریم.

کتاب جالبی به نام فرهنگ و حواس هست که مردم‌شناس کاترین لین گرتس آن را تألیف کرده است. در این کتاب، او از تحقیقی نوشته است که در مورد مردمان آنلو یو انجام داده که ساکن جنوب شرقی غنا هستند. باید اعتراف کنم تا حدی دلم برای گروه‌های قومیِ به حاشیه‌ رانده‌شده در دنیای امروز می‌سوزد. وقتی به آنها فکر می‌کنی همیشه مردم‌شناسی به ذهنت خطور می‌کند، که خود را آهسته آهسته به جمع قبیله‌ای وارد می‌کند؛ مردم‌شناسی که معمولاً وسط یک خانواده‌ی معمولی سه فرزندی قبیله نشسته و از آن‌ها می‌پرسد برای صبحانه چه خورده‌اند. اما، تحقیق گرتس حقیقتاً روشنگر بود.
فهرست مطالب کتابسخن آغازین
فصل یک: جوهر حقیقی تو
فصل دو: متفاوت فکر کن
فصل سه: فراتر از تخیل
فصل چهار: از خود بی‌خودشدگی
فصل پنج: پیدا کردن قبیله‌ات
فصل شش: دیگران چه فکر خواهند کرد؟
فصل هفت: آیا خودت را آدم خوش‌شانسی می‌دانی؟
فصل هشت: کسی کمکم کند!
فصل نه: خیلی دیر شده؟
فصل ده: به خاطر عشق یا به خاطر پول
فصل یازده: راه علاج
سخن آخر

معرفی و دانلود کتاب جوهر وجود تو | کن رابینسون | انتشارات آسمان نیلگون