دسته‌بندی نشده · می 22, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب دختران مطرود | سایمون سنت جیمز | نشر سنگمعرفی کتاب دختران مطرودداستان خبرنگاری که راز مخوف یک مدرسه متروک دخترانه را کشف می‌کند… کتاب دختران مطرود اثری معمایی-ترسناک است که سایمون سنت جیمز را به شهرت رساند و توانست در سال 2018 برای دریافت جایزه بهترین رمان گودریدز در ژانر معما و وحشت نامزد شود.

درباره کتاب دختران مطرود:

آیدلوایلد هال جایی برای دخترانی است که همه آن‌ها را طرد کرده‌اند. آن‌هایی که زیادی باهوش هستند، افرادی که دردسر درست می‌کنند و گروهی که فرزندان نامشروع هستند. اما همه این موضوعات به سال‌ها پیش برمی‌گردد. ماجراهای کتاب دختران مطرود (The Broken Girls) از سایمون سنت جیمز، در سال 2014 رخ می‌دهد. زمانی که اسن ساختمان دیگر متروکه شده و و هیچ روزنامه‌نگار عاقلی برای جذب مخاطب آیدلوایلد هال را انتخاب نمی‌کند، البته اگر فیونا شریدان را نادیده بگیریم.

فیونا از آن گروه خبرنگارانی است که سوژه‌های خبری را براساس انگیزه‌های شخصی انتخاب می‌کنند و البته هیچ قدرت بیرونی نیز توان متوقف کردن آن‌ها را ندارد. حال به این روحیه جنگجو و مستقل، مرگ یک دختر جوان که از قضا خواهر اوست را هم اضافه کنید. واقعه مرگ خواهر فیونا در اطراف آیدلوایلد هال بیست سال پیش اتفاق افتاده و دادگاه پرونده قتل او را مدت‌ها پیش مختومه اعلام کرده است. ذهن فیونا هنوز درگیر سوالات نیمه‌تمامی است که پاسخی برای آن‌ها نیافته و زمانی که خبر بازسازی آیدلوایلد هال توسط یک خیریه به گوش فیونا می‌رسد، او مطمئن می‌شود که دیگر نمی‌تواند نسب به این قضیه بی‌تفاوت بماند.

فیونا تحقیقی وسیع برای پیدا کردن جواب پرسش‌هایش آغاز می‌کند که از عشقی خواهرانه ریشه می‌گیرد، اما با آشکار شدن رازهایی تاریک، همه چیز از سطح یک وسواس فکری شخصی فراتر می‌رود. اسراری بزرگتر و ترسناک‌تر از مرگ یک دختر در میان است که این خبرنگار سرسخت را در موقعیت دشواری قرار می‌دهد … .

نکوداشت‌های کتاب دختران مطرود:

– داستانی فراطبیعی که با رازهای جنایی دهه 50 میلادی آمیخته شده است. (Booklist)
– کتاب دختران مطرود داستان‌های ترسناک ماوراالطبیعه را با یک راز جنجالی ترکیب می‌کند. (Associated Press)
– این اثر هر چیزی که شما بخواهید را دارد: قتل‌های مرموز، مدارس شبانه روزی جن‌زده و رازهایی که دهه‌هاست هیچ کس نتوانسته معمای آن‌ها را کشف کند. (Bustle)

با سایمون سنت جیمز بیشتر آشنا شویم:

سایمون سنت جیمز (Simone St. James) نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز است که به دلیل تالیف آثار جنایی-معمایی با محوریت زنان شهرت دارد. او بعد از بیست سال فعالیت در برنامه‌های تلویزیونی، شغل خود را برای نوشتن تمام وقت ترک کرد که دستاورد آن جوایز و نامزدی‌ها متعدد و همچنین محبوبیتی جهانی در میان خوانندگان است.

در بخشی از کتاب دختران مطرود می‌خوانیم:

«یه مدرسه‌ی جدید، یه بازگشایی و اشتغال برای افراد محلی. هیچ کس این موضوع رو پوشش نمی‌ده. این بهتر از گزارش درباره‌ی یه عکاسه. این همون چیزی نیست که تو برای لایولی ورمونت می‌خوای؟»

و مستقیم به چشم‌های او نگاه کرد.

«من باهاش مشکلی ندارم، جوناس، قسم می‌خورم. حالم خوبه.»

وقتی دید نگاه محتاط از چشم‌های او پاک شد و نگاه سردبیری حسابگر جایش را گرفت، خیالش راحت شد. او و همسر سابقش، اِمیلی، لایولی ورمونت را به خاطر پیشینه‌اش به عنوان یک مجله‌ی مستقل چالش‌برانگیز آمریکایی خریده بودند، اما تحت مدیریت امیلی آن را به یک مجله‌ی معمولی سبک زندگی تبدیل کردند. از آن‌دست مجله‌هایی که برای چیزهایی مثل شمع‌های هشت دلاری و پتوهای دستباف پنج هزار دلاری تبلیغات چاپ می‌کنند. جوناس همیشه از این مسئله ناراضی بود، او چیزهای بیش‌تر و جدی‌تری می‌خواست. برای همین به همکاری با فیونا ادامه داده بود و امیدوار بود که آن کیفیت ژورنالیستی را که پدر مشهورش داشت، از خودش نشان بدهد.

«اعتراف می‌کنم که موضوع جذابیه. ولی من برای سوژه‌ای به این وسعت بودجه ندارم.»

«من با مسئولیت خودم انجامش می‌دم. عکس‌ها رو هم خودم می‌گیرم. اصلاً مجبور نیستی مطلب من رو بخری. فقط اجازه بده وقتی به مارگارت ادن تلفن می‌کنم خودم رو خبرنگار لایولی معرفی کنم. این‌طوری کارم سریع‌تر پیش می‌ره.»

«که این‌طور. اون‌وقت اگر بهت اجازه بدم از اسم مجله‌م استفاده کنی چی گیر من می‌آد؟»

«حق تقدم خرید یا رد گزارش رو به تو می‌دم.» و طوری به او نگاه کرد، انگار معامله تمام است. ولی بعد بی‌قرار گفت: «یالا جوناس، خودت می‌دونی که معامله‌ی خوبیه.» جوناس طوری نگاه کرد، انگار بخواهد بگوید قانع شده است، اما در عوض گفت: «می‌خوای یه تقاضای دیگه هم بکنی؟ نه؟»

معرفی و دانلود کتاب دختران مطرود | سایمون سنت جیمز | نشر سنگ