دسته‌بندی نشده · آوریل 22, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب رازهای مصاحبه | هتر سالتر | انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانیمعرفی کتاب رازهای مصاحبهکتاب رازهای مصاحبه، هشتمین جلد از سری کتاب‌های «رازهای کسب‌وکارها متخصصان به همه می‌گویند» است که در آن هتر سالتر تجربه چندین ساله خود در منابع انسانی و مصاحبه‌های شغلی مختلف را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس اگر مصاحبه، ترس به جانتان می‌اندازد و شما را دچار تشویش فکری می‌کند، یا اگر می‌خواهید صرفاً مهارت‌ خود را برای مصاحبه تقویت کنید و بفهمید در مصاحبه‌ها به دنبال چه هستند، این کتاب کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

درباره کتاب رازهای مصاحبه:

همانطور که می‌دانید مدیران موفق برای استخدام نیرو در شرکتشان به دنبال افرادی شایسته هستند که بتوانند در شرایط بحرانی بهترین تصمیمات و اقدامات را اعمال نمایند. این شایستگی تا حدود زیادی در جلسه اول آشکار می‌شود. پس فردی که در جلسه مصاحبه بتواند به خود متکی باشد و با قدرت درباره توانایی‌هایش صحبت کند، گام بزرگی در جلب نظر کارفرمای خود برداشته است.

بنابراین شما هر‌قدر هم برای یک موقعیت شغلی مناسب باشید اگر نتوانید آن را به نمایش بگذارید و ثابت کنید، برنده نخواهید بود. کتاب رازهای مصاحبه (Interview «Collins Business Secrets» Kindle) به شما کمک می‌کند تا در جلسه مصاحبه شغلی خود را به بهترین شکل معرفی نمایید و با نشان دادن توانایی‌ها و قابلیت‌های خود به شکلی مطلوب شغل موردعلاقه خود را به دست بیاورید.

هِتر سالتر (Heather Salter) در این کتاب همچون یک مشاور در آموزش نکات شما را همراهی خواهد کرد و با آوردن انواع و اقسام مصاحبه شما را برای حضور در جلسه مصاحبه با هر شرایط و موقعیتی آماده خواهد کرد.

این کتاب به عنوان یک راهنمای عملی، در هر بخش تمریناتی را برای خواننده در نظر گرفته است و شما می‌توانید با انجام این تمرینات به آمادگی کافی و اعتمادبه‌نفس لازم دست پیدا کنید و در نهایت هرآنچه را که می‌خواهید درباره مصاحبه بدانید در این کتاب بیابید.

کتاب رازهای مصاحبه مناسب چه کسانی است؟

کارجویان و افرادی که در آستانه استخدام یک سازمان هستند، می‌توانند با استفاده از نکات این کتاب، در جلسه مصاحبه به موفقیت برسند و موقعیت شغلی مورد نظر خود را به دست بیاورند.

در بخشی از کتاب رازهای مصاحبه می‌خوانیم:

مصاحبه با چند مصاحبه‌گیرنده: آماده بودن برای ارائه بهترین عملکرد در روز مصاحبه، کاملاً کلیدی است. به صورت ایده‌آل شما قبل از روز مصاحبه مطلع خواهید شد که آیا با یک نفر مصاحبه دارید یا قرار است با یک هیئت چند نفره ملاقات کنید. هر شرکتی مصاحبه را به روشی متفاوت انجام می‌دهد، به هر حال شما باید آماده باشید چون ممکن است تا قبل از رسیدن به مصاحبه این موضوع را به شما نگویند.

چه حسی دارد اگر با دو یا چند نفر مصاحبه داشته باشید؟ آیا تفاوتی دارد؟ خب اجازه دهید به مطالبی اشاره کنیم که ممکن است لازم باشد در نظر بگیرید تا برای هر اتفاقی آمادگی داشته باشید.

اینکه تلاش کنید تا با تمام مصاحبه گیرنده‌ها ارتباط موثر برقرار کنید، بسیار مهم است. با برقراری ارتباط چشمی و توجه فقط به یک نفر به دیگران بی توجه نباشید. به مسئول منابع انسانی بی‌توجه نباشید به دلیل اینکه فکر می‌کنید مدیر عامل مهم‌تر است (هر دوی آن‌ها در حال گرفتن مصاحبه از شما هستند و در آخر نظری برای تصمیم گیری دارند).

آن‌ها از جنبه‌های گوناگون به شایستگی و سازگاری شما با شغل نگاه می‌کنند، پس اکثر توجه‌تان را به شخصی که از شما سوال می‌پرسد معطوف کنید اما حین پاسخگویی به سوالات سعی کنید با افراد دیگر هم ارتباط چشمی داشته باشید که این حس سهیم بودن در جواب را در آن‌ها ایجاد می‌کند.

یک مصاحبه‌کننده: این آسان‌ترین کاری است که می‌توان انجام داد، فقط بر روی یک نفر متمرکز می‌شوید، ارتباط با او برقرار می‌کنید و نه هیچ مشغله و شخص دیگری.

یک مصاحبه‌کننده و منابع انسانی: در برخی کسب و کارهای بزرگ مرسوم است که مدیر بخش شغل بدون تصدی و یک نماینده از منابع انسانی از شما مصاحبه می‌گیرند. بر اساس موقعیت کسب و کار این امکان وجود دارد تا دو نفر بر روی بخش‌های مختلف مصاحبه تمرکز کنند و در آخر درباره نتیجه بحث کنند.
فهرست مطالب کتابمقدمه
پیش‌گفتار
فصل اول: درخواست شغل
1-1: شغل مناسب را انتخاب کنید
1-2: رسته درست را انتخاب کنید
1-3: درباره سازمان تحقیق کنید
1-4: از مثبت نگری افراطی بپرهیزید
1-5: در لیست منتخبین قرار بگیرید
1-6: با نا امیدی کنار بیایید
1-7: با نا امیدی کنار بیایید
فصل دوم: نوشتن رزومه
2-1: خود را خوب ارائه دهید
2-2: موارد درست و متناسب را درج نمایید
2-3: مشخصات خود را با دقت تمام بنویسید.
2-4: مختصر بنویسید
2-5: دقیق باشید
2-6: فرم درخواست استخدام را تکمیل کنید
2-7: نامه خوبی بنویسید
فصل سوم: آمادگی برای مصاحبه
3-1: آماده شوید
3-2: شواهد و مدارک را جمع‌آوری کنید
3-3: خود را بشناسید
3-4: مراقب اجزاء باشید
3-5: ارتباط موثر بنا نهید
3-6: به زبان بدن توجه کنید
3-7: تمرین کنید
3-8: سوالات را بپرسید
3-9: مشخصات خود را با دقت تمام بنویسید.
فصل چهارم: انواع مصاحبه
4-1: از مصاحبه‌های بدون ساختار با موفقیت عبور کنید
4-2: از عهده مصاحبه‌های نیمه‌ساختاریافته برآیید
4-3: در آزمون‌های انتخاب بازیگر و نقش‌آفرینی موفق عمل کنید
4-4: از پس مصاحبه‌های استعدادمحور برآیید
4-5: مصاحبه تلفنی را مدیریت کنید
4-6: مصاحبه با چند مصاحبه‌گیرنده
4-7: برای مصاحبه‌های چندمرحله‌ای مهیا شوید
فصل پنجم: مراکز ارزیابی
5-1: آزمون‌های شخصیت‌شناسی را بشناسید
5-2: آزمون‌های روانشناسی دیگر را بشناسید
5-3: آماده هر نوع آزمون فردی باشید
5-4: برای آزمون‌های گروهی آماده باشید
5-5: مهیای آزمون «تمرین در میدان عمل» شوید
5-6: رقابت کنید
5-7: تلاش کنید، تلاش کنید و دوباره تلاش کنید
فصل ششم: روز مصاحبه
6-1: دیگران را تحت تاثیر قرار دهید
6-2: از موضوع اصلی خارج نشوید
6-3: مدارک و شواهد را ارائه دهید
6-4: با جزئیات پاسخ دهید
6-5: مثبت باشید
6-6: همواره با اعتماد به نفس باشید
6-7: توسط مصاحبه‌کننده‌های ضعیف، گیج نشوید
فصل هفتم: بعد از مصاحبه
7-1: تصمیم بگیرید
7-2: مذاکره کنید
7-3: قدم بعدی را بردارید
7-4: مثبت نتیجه‌گیری کنید
7-5: از این که کمک بگیرید، نترسید
7-6: به آینده بنگرید
اصطلاحات تخصصی

معرفی و دانلود کتاب رازهای مصاحبه | هتر سالتر | انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی