دسته‌بندی نشده · آوریل 15, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب رستگاری در تاریکی: همه چیز در جهت خیر و صلاح شماست | جول اوستین | انتشارات الینامعرفی کتاب رستگاری در تاریکی: همه چیز در جهت خیر و صلاح شماستراهنمای یافتن آرامش و ایمان در روزهای سخت! جول اوستین نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز است که در کتاب رستگاری در تاریکی به افراد آموزش می‌دهد چگونه از دوران رنج و سختی عبور کرده و در نهایت به آرامش و ایمان برسند. این اثر با استناد به منابع دینی و داستان‌های واقعی نوشته شده و توانسته به افراد بسیاری در سراسر جهان کمک کند.

درباره کتاب رستگاری در تاریکی:

زمانی که به رستگاری و برکت می‌اندیشیم، معمولا رویدادهای خوبی که آرزوی آن‌ها را داریم به ذهنمان می‌رسد. روزی که رئیسمان یک موقعیت جدید کاری به ما پییشنهاد دهد، زمانی که فرزندمان متولد شود یا وقتی که بعد از مدت‌ها کلنجار رفتن با یک بیماری بالاخره طعم سلامت را بچشیم و خوشحال باشیم. خیلی خلاصه، رستگاری در تصور اکثر افراد یعنی اینکه همه چیز به میل آن‌ها پیش برود. آیا کسی را می‌شناسید که در این شرایط باز هم از خدا، تقدیر و خانواده‌اش ناراضی باشد؟ احتمالا خیر، چون شکرگذاری و امیدواری زمانی که غرق در نعمت‌ها هستیم کار آسانی است. بیشتر افراد بر این باورند که رستگاری در لحظاتی که با سختی‌های گوناگون دست و پنجه نرم می‌کنیم یافت نمی‌شود، اما جول اوستین با این حرف موافق نیست. او در کتاب رستگاری در تاریکی (Blessed in the darkness) به زیبایی باور افراد درباره خوشبختی را به چالش می‌کشد و با روایت داستان‌هایی واقعی به خوانندگان یاد می‌دهد چگونه ایمان خود را هنگام عبور از دوران تاریک و تلخ زندگی حفظ کنیم.

جول اوستین در این اثر کاربردهایی عملی و بینش‌هایی جدید به مخاطب ارائه می‌دهد که هدف آن‌ها کمک برای حفظ اعتماد به خدا در روزهایی است که این کار به نظر غیرممکن می‌آید. به عقیده او پس از پشت سر گذاشتن چالش ها نه تنها رشد خواهد کرد، بلکه خواهیم دید که چگونه همه چیز با هم به نفع ما عمل می‌کند. این کشیش و نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز انسان‌ها را مانند دانه‌هایی می‌بیند که لازم است که برای رشد در جایی تاریک کاشته شوند. در حقیقت این روزهای تاریک و بی‌نور هستند که ما رستگاری خود را به آن‌ها مدیون هستیم و به همین لازم است مفهوم رستگاری و خوشبختی را از نو بررسی کنیم.

در نکوداشت کتاب رستگاری در تاریکی:

– جول اوستین در این اثر، بر آن است که به تاریک‌ترین دوران زندگی شما نور شادی ببخشد. (Amazon)

کتاب رستگاری در تاریکی مناسب چه کسانی است؟

اگر در جستجوی راهنمایی برای گذراندن لحظات سخت زندگی هستید، کتاب رستگاری در تاریکی را از دست ندهید.

با جول اوستین بیشتر آشنا شویم:

جول اوستین (Joel Osteen) کشیش ارشد کلیسای لیک‌وود در هیوستون تگزاس است. برنامه هفتگی او در تلویزیون ایالات متحده آمریکا میلیون‌ها نفر تماشاگر دارد اما عمده شهرت او در ایران به واسطه کتاب‌هایی است که درباره ایمان، خودسازی و موفقیت تالیف کرده است. اوستین نویسنده یازده کتاب پرفروش در آمریکا است و توسط انتشارات مختلفی به عنوان یکی از تأثیرگذارترین رهبران مسیحی در جهان شناخته می‌شود. از سایر آثار او که به زبان فارسی ترجمه شده‌اند می‌توان به «احساسات منفی را خالی کنید»، «می‌توانی اگر بخواهی»، «آرامش در پرتو ایمان» و «فراتر از محدودیت» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب رستگاری در تاریکی می‌خوانیم:

هنگامیکه شما با شرایط و موقعیت‌های تاریک مواجه می‌شوید، این باعث می‌شود، سخت‌تر و محکم ترهمچون فولاد شوید. مکان‌ها و شرایط تاریک همان چیزهایی هستند که باعث شود فردی شوم، که امروز هستم. من اوقات و شرایط خوب و مساعد را دوست دارم. من هرآنچه مطابق میلم باشد را ترجیح می‌دهم. من به شرایط سخت و تاریک هیچ اعتقادی ندارم. اما لحظات، دوران خوبی نبودند که برای من بهترین شرایط را ایجاد کنند. شب‌های تنهایی، زمانی بود که تصور نمی‌کردم بتوانم این کار را خودم انجام دهم، زمان‌هایی که هیچگونه راه حلی نمی‌دیدم، آن هنگام آموختم چگونه عبادت و راز و نیاز کنم، آن وقت بود که ایمان و اعتقادی راسخ به خداوند پیدا کردم، آن هنگام ایمانم عمیق‌تر و بیشتر شد. درباره شرایط و موقعیت‌های تاریک اعتراض نکنید؛ در این شرایط تاریک و سخت موهبت‌ها و نعمت‌هایی نهفته است. خداوند درحال برنامه ریزی و کار روی زندگی شماست که تنها در شرایط مصیبت و رنج عملی می‌شود.

هنگامیکه پدرم در گذشت، ابتدا تلاش کردم تا بیاموزم چگونه دیگران را سخنرانی کنم. از اینکه در مقابل مردم بایستم، هراس داشتم. شب‌هایی بود که پس از شام به خلوتگاه خودم می‌رفتم و عبادت می‌کردم. ویکتوریا به دنبال من می‌گشت و از فرزندانم سراغ مرا می‌گرفت و می‌گفت: (پدرتان کجاست؟) او مرا در اتاق خودم در حال عبادت پیدا می‌کرد. حقیقت این است که من هرگز مانند آن زمان اینگونه خالصانه و از ته دل دعا نکرده بودم. هنگامیکه همه چیز مطابق میل من بود، هیچ گاه برای نزدیکی به خدا به خودم زحمت نداده بودم. شرایط و مکان‌های تاریک و دشوار بودند که به من کمک کردند تا قدرت و نیروی معنوی و روحانی خودم را پرورش دهم، با این وجود آنچه را که تجربه می‌کردم و با آن روبه رو می‌شدم دوست نداشتم، آشفتگی‌ها و ناخوشایندی‌ها باعث رشد من شد. من آن شرایط سخت را با هیچ چیز عوض نمی‌کنم. آن‌ها باعث پیشرفت و رشد من شدند.
فهرست مطالب کتابفصل اول: رستگاری در دل تاریکی
فصل دوم: فرصت‌ها و فصل‌های تاریک
فصل سوم: محرومیت و رنج‌های پنهانی
فصل چهارم: اعتماد بی‌قید وشرط
فصل پنجم: رنج و زحمت خود را بیهوده هدر ندهید
فصل ششم: رستگاری توسط دشمنانتان
فصل هفتم: همه چیز خیر وبرکت است
فصل هشتم: هیچ چیز در دنیا از بین نمی‌رود
فصل نهم: مشکلات وسیله حرکت شما هستند
فصل دهم: دست کشیدن، رها کردن، نه فراموش کردن
فصل یازدهم: تراز و تعادل در حساب‌ها
فصل دوازدهم: ایمانی فراتر در میانه راه
فصل سیزدهم: لنگر انداختن در ساحل امید
فصل چهاردهم: خداوند شما را به سمت اهدافتان هدایت می‌کند
فصل پانزدهم: به نشناخته‌ها قدم بگذارید
فصل شانزدهم: من همچنان ایستادگی می‌کنم
فصل هفدهم: رویای خود را به یاد بیاورید
فصل هجدهم: پایان مورد انتظار
سپاسگزاری
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب رستگاری در تاریکی: همه چیز در جهت خیر و صلاح شماست | جول اوستین | انتشارات الینا