دسته‌بندی نشده · فوریه 20, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب سفیر سلامتی خودت باش | فردریک سالدمان | نشر البرزمعرفی کتاب سفیر سلامتی خودت باشچطور می‌توانیم اضطراب را به انرژی تبدیل کنیم و از حال بد به حال خوب تغییر وضعیت دهیم؟ با کتاب سفیر سلامتی خودت باش نوشته‌ی فردریک سالدمان همراه شوید تا از رمزوراز این کار سر در بیاورید و روش‌هایی برای دستیابی به سلامت جسمی و روحی بیاموزید. از این کتاب ساده و کاربردی تابه‌حال میلیون‌ها نسخه به فروش رسیده است.

درباره‌ی کتاب سفیر سلامتی خودت باش:

تغذیه، مدیریت بدن، مراقبت‌های روزانه، محافظت از مغز، و رازهای خودکنترلی و خوش‌بینی. ستون سلامتی ما را این 5 عامل تشکیل می‌دهند. آیا می‌خواهید روش‌های مراقبت از جسم و جان خود را با تکیه بر این عوامل یاد بگیرید؟ پس خواندن کتاب سفیر سلامتی خودت باش (Prenez votre santé en main) را از یاد نبرید.

فردریک سالدمان (Frédéric Saldmann) در کتاب حاضر توصیه‌هایی ارائه می‌کند که در مقابل بسیاری از بیماری‌ها از ما محافظت می‌کند. با به‌کاربستن این توصیه‌هاست که می‌توانیم در مقابل آسیب‌های جسمی و روحی خود را مقاوم کنیم و زرهی آهنین بر تن داشته باشیم.

دکتر سالدمان شناخت جسم و روح را گامی اساسی در این راه می‌داند، بنابراین در این کتاب از واقعیت‌هایی که در بدن ما جریان دارد بسیار سخن می‌گوید. او همچنین توصیه‌هایی کاربردی و جزئی ارائه می‌کند که توجه به آن‌ها سبب می‌شود تا انرژی در بدن ما همواره جریان داشته باشد و بدن ما در مقابل تغییرات بیرونی مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

کتاب سفیر سلامتی خودت باش، مطابق آن 5 عاملی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، در پنج فصل تدوین شده است و بنا دارد سلامتی را به زندگی روزمره‌ی ما برگرداند.

کتاب سفیر سلامتی خودت باش برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به سلامتی خود اهمیت می‌دهید و دوست دارید روش‌هایی ساده و کاربردی برای محافظت از بدن و روان خود بیابید، این کتاب را از دست ندهید.

با فردریک سالدمان بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی فرانسوی کتاب حاضر در زمینه‌ی قلب و عروق تخصص دارد. دکتر فردریک سالدمان، در حوزه‌ی پیشگیری از ابتلا به بیماری، مطالعات و فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و به شرکت‌های مشهور در زمینه‌ی نحوه‌ی تولید محصولات سالم مشاوره می‌دهد.

از این پزشک و نویسنده، پیش از این، کتاب «بهترین دارو، خود شما هستید!» به فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب سفیر سلامتی خودت باش می‌خوانیم:

حتماً این احساس ناخوشایند را می‌شناسید که گاهی نمی‌توان موقعیتی را کنترل کرد. شما خوب می‌دانید که باید وزن کم کنید و متوجه کالری اضافی دریافتی از غذاهایتان هستید، بااین‌حال کاری از پیش نمی‌برید. همانند زمانی که سیل شما را احاطه کرده است، کنترل بدنتان را از دست می‌دهید. خود را آزاد می‌گذارید و فقط وقتی به فکر می‌افتید که معده‌تان بیمار و ناراحت شود. لذت خوردن غذا زودگذر است و به‌سرعت جای خود را به احساس گناه و ناتوانی می‌دهد. پس از آن با خود عهد می‌بندید از فردا رژیم لاغری‌تان را شروع کنید و به میزان غذای خود توجه داشته باشید. اما طبق معمول هنگام گرسنگی و صرف غذا اراده‌تان ضعیف می‌شود و بازهم تمایل دارید غذای زیادی بخورید.

شما مقصر این رفتارهای غذایی بدون نظم و برنامه نیستید، بلکه اراده‌ی شما به‌اندازه‌ی کافی برای مقابله با مکانیسم‌های فیزیولوژی قدرتمندی که باعث پرخوری‌ها می‌شود، قوی نیست. در این لحظات گویی شما تحت تأثیر دارویی هستید که اراده‌تان را از بین برده است. چشیدن طعم شیرینی و خوردن غذاهای چرب میل به مصرف آن‌ها را بیشتر می‌کند. اما پس از زمانی کوتاه متحمل خطراتی غیرقابل‌کنترل می‌شوید. به‌علاوه، زندگی روزمره‌ی پراسترس همراه با خستگی و کمبود وقت باعث می‌شود به تغذیه‌ی خود بی‌توجه شوید و وزنتان افزایش یابد.

لذا وقت عمل رسیده است. قرار نیست برای پی‌بردن به علت ناتوانی در لاغرشدن، روان‌درمانی یا روانکاوی کنید. این رفتارها فقط در ذهن شما اتفاق نمی‌افتد، بلکه در کل بدن شماست.
فهرست مطالب کتابمقدمه
1: تغذیه‌ی مناسب
هرآنچه باید درباره‌ی وزن خود بدانید
لاغرشدن به شیوه‌ای مؤثر
عادت به خوردن غذاهای راحت‌الهضم
آشپزی راهبان
2: مراقبت از بدن خود
عضله‌سازی
خودتعمیری
خوب‌خوابیدن
دیگر خسته نمی‌شوید!
از رابطه‌ی جنسی لذت ببرید
3: مدیریت سلامت روزانه
دستیابی به آثار سلامتی
هنر بهداشت
نبرد با دردهای مزمن
4: مغز خود را قوی و مقاوم کنید
تقویت حافظه
افزایش طول دوره‌ی جوانی
تسلط بر استرس و اضطراب
5: آزاد و خوشبخت باشید
تسلط بر خود
خوش‌بینی را بیاموزید
یافتن خوشبختی
نتیجه‌گیری
ادامه فهرستمشخصات کتاب الکترونیکقیمت نسخه الکترونیک

معرفی و دانلود کتاب سفیر سلامتی خودت باش | فردریک سالدمان | نشر البرز