دسته‌بندی نشده · فوریه 17, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب شفای نامحدود | تولکو توندوپ | انتشارات اخترمعرفی کتاب شفای نامحدودبا بهره‌گیری از اصول بودیسم، تولکو توندوپ در کتاب شفای نامحدود روش‌های مراقبه‌ای را به ما می‌آموزد که انرژی‌های شفابخشی را در ذهن و بدن ما بیدار می‌کنند. در این کتاب، با چهار قدرت شفابخش آشنا می‌شویم و دستورالعمل‌های جامعی را برای مراقبه یاد می‌گیریم که به سلامت جسم و جان ما یاری خواهند رساند.

درباره‌ی کتاب شفای نامحدود:

آیا علاقه دارید انرژی‌های نهان در جسم و جانتان را بیدار کنید؟ دوست دارید جسمی سالم و تندرست و ذهنی پویا و چابک داشته باشید؟ چه بخواهید سلامت خود را حفظ کنید و چه دوست داشته باشید از شر بیماری‌های جسمی و روحی خلاص شوید، روش‌های ارائه‌شده در کتاب شفای نامحدود (Boundless Healing) به کمک شما خواهند آمد.

تولکو توندوپ (Tulku Thondup) در کتاب حاضر، با بهره‌گیری از آیین بودا، کتاب راهنمایی تألیف کرده که برای تمامی افراد شفایی نامحدود خواهد بود. توندوپ ابتدا از چهار نیروی شفابخش نام می‌برد: تصاویر مثبت، کلمات مثبت، حس مثبت، و باور مثبت. او، با تشریح هر یک از این نیروها، راه‌های به‌کارگیری آن‌ها را توصیف می‌کند. در مرحله‌ی بعد، او تمرین‌های شفابخشی ارائه می‌کند که هم می‌توانند به‌صورت مستقل و هم به‌عنوان بخشی از برنامه‌ای دوازده‌مرحله‌ای انجام شوند. در این کتاب همچنین تمرین‌هایی برای رفع اضطراب خواهیم یافت و دعاهایی برای آرامش روح درگذشتگان و توصیه‌هایی برای بازماندگان به چشممان خواهد خورد.

مراقبه‌های تشریح‌شده در این کتاب از ظرفیت ذاتی ما برای تخیل، علاقه‌ی ما به زیبایی، و میلمان به آرامش بهره می‌برند. کتاب شفای نامحدود راهنمایی ساده و کاربردی است برای تمام کسانی که می‌خواهند زندگی سالم‌تر، شادتر و آرام‌تری داشته باشند.

نکوداشت‌های کتاب شفای نامحدود:

– پزشکان و بیماران هم‌زمان می‌توانند از این کتاب برای درمانگری و درمان شدن استفاده کنند. (اندرو ویل)

– در کتاب فوق‌العاده‌ی شفای نامحدود، تولکو توندوپ، از دل سنت بودایی تبت، راهنمایی جامع برای درمان ارائه می‌دهد. این توصیه‌ها پرقدرت، موثق و درعین‌حال ساده‌اند که سلامتی را به جسم و جان و قلب و روح شما می‌آورند. (سوگیال رینپوچه)

– اقتباسی عالی از مراقبه‌های باستانی بودایی برای زندگی مدرن. (هربرت بنسون)

کتاب شفای نامحدود برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به‌دنبال حفظ سلامت یا درمان بیماری‌های جسمی و روحی خود هستید، این کتاب راهنمایی جامع و کاربردی برای شماست.

با تولکو توندوپ بیشتر آشنا شویم:

نویسنده‌ی کتاب حاضر در تبت متولد شده و سال‌ها در هند و آمریکا سکونت داشته است. تولکو توندوپ در پنج‌سالگی «تولکو» شناخته شد که مقامی در آیین بوداست.

توندوپ در سال‌های اقامت در ماساچوست به نوشتن، ترجمه و تدریس پرداخت که حاصل آن کتاب‌های متعددی است که تعدادی از آن‌ها، ازجمله کتاب «شفای نامحدود»، به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده‌اند.

«قدرت شفای ذهن» دیگر اثر توندوپ است که به فارسی برگردانده شده است.

جملات برگزیده‌ی کتاب شفای نامحدود:

– ذهن عامل اصلی بوده و پیشرو همه‌ی اعمال است. هر کسی که با یک فکر پاک عمل کرده یا صحبت می‌کند از نتیجه‌ی شاد آن لذت خواهد برد.

– بودا که حقیقت را گفته، چنین می‌گوید که همه‌ی ترس‌ها و همه‌ی بدبختی‌های بی‌اندازه توسط ذهن تسهیل می‌شوند.

– هر کسی که او را به عنوان بودا ببینید تقدیسات طوری دریافت می‌شوند، مثل اینکه از بودا آمده باشند، هر کسی که او را نادان ببینید تأثیرات آن طوری هستند که از یک احمق می‌آید.

در بخشی از کتاب شفای نامحدود می‌خوانیم:

صلح ذهن چیزی نیست که فقط برای مدیتیشن کردن نیاز باشد یا اینکه تأمل روی تجارب گذشته باشد، مثل اینکه آن یک احساس جدا از زندگی روزمره است. ما می‌توانیم ذهن را ترغیب کنیم تا همیشه بیشتر صلح‌آمیز باشیم. اینگونه است که می‌توانیم چشم‌اندازمان را ارتقاء داده و از تندرستی‌مان اطمینان حاصل کنیم. در پستی و بلندی‌های زندگی، همیشه فرصتی است تا یک آگاهی از احساسات مثبت داشته باشیم.

وقتی من درباره‌ی صلح صحبت می‌کنم، بعضی مواقع مردم به اشتباه فکر می‌کنند که این یعنی باید خودشان را از جریان زندگی جدا کنند. آن‌ها صلح را چیزی عجیب می‌بینند، شاید یک احساس خواب‌آلود، یا فاصله گرفتن و بودن در یک حالت ذهنی متفاوت. حقیقت این نیست. شما می‌توانید وقتی در خواب هستید “صلح‌آمیز” باشید، اما این تنها فقدان هوشیاری است. راهی که در آن درواقع می‌توانید زندگی‌تان را بهتر کنید این است که نسبت به شادی‌های ساده آگاه بوده و نسبت به همه‌ی فعالیت‌ها و ملاقات با دیگران یک نگرش باز و گشاده‌ای داشته باشید. شما باید از خودتان لذت ببرید و کاملا از آنچه که انجام می‌دهید آگاه باشید.
فهرست مطالب کتابپیشگفتار دنیل گولمن
سپاسگزاری
مقدمه
بخش اول: چطور می‌توانیم شفا یابیم
1- شفای ذهن و بدن
2- یک رویکرد مثبت به مدیتیشن
3- منافع مدیتیشن‌های شفابخش
4- درک پتانسیلی برای بهبودی    
5- تشویق مدیتیشن‌مان
بخش دوم: مدیتیشن‌های شفابخش در ذهن و بدن
6- مدیتیشن‌های راهنما
7- مدیتیشن‌های شفابخش برای خوابیدن و بیدارشدن
بخش سوم: مدیتیشن‌های بودایی برای شفای ذهن و بدن
8- مدیتیشن در بودای شفادهنده
9- مدیتیشن‌های شفابخش برای فرد درحال مرگ و مرده
ضمیمه 1: منابع بودایی مدیتیشن‌های شفابخش
ضمیمه 2: پاسخی به برخی از سوالات
واژه‌نامه     

معرفی و دانلود کتاب شفای نامحدود | تولکو توندوپ | انتشارات اختر