معرفی و دانلود کتاب صوتی آخرین انسان | مارگارت النور اتوود | نشر ماه آوامعرفی کتاب صوتی آخرین انسانکتاب صوتی آخرین انسان رمانی تخیلی و عاشقانه به قلم مارگارت النور اتوود است. او در این اثر تأثیرگذار و پرفروش به روایت ماجرای اسنومن می‌پردازد؛ آخرین انسانی که بر زمین مانده و حالا هیچ آذوقه‌ای ندارد جز یک انبه. او در این میان بار سوگ بهترین دوست و معشوقه‌اش را نیز بر دوش می‌کشد. کتاب حاضر در فهرست «برترین آثار نویسندگان زن» قرار گرفته و عنوان بهترین رمان علمی – تخیلی گودریدز را از آن خود کرده است.

درباره کتاب صوتی آخرین انسان:

مارگارت النور اتوود (Margaret Atwood)، نویسنده‌ی برجسته‌ی کانادایی، در رمان آخرین انسان (Oryx and Crake) که آن را در سال 2003 به رشته‌ی تحریر درآورده، چشم‌انداز متحیرکننده و دلهره‌آوری از آینده‌ی بشر ترسیم می‌کند. اسنومن، که پیش از شیوع طاعون با نام جیمی شناخته می‌شد، تنها بازمانده‌ی روی زمین است. او تنهاست و بار فقدان کرگ، بهترین دوستش و اوریکس، معشوقه‌اش را به دوش می‌کشد. نویسنده در این اثر کم‌نظیر جهانی را پیش روی ما قرار می‌دهد که همچنان که ملموس و آشناست، از تصور ما بسیار فراتر است. نویسنده در این اثر دنیایی را ترسیم کرده که به آسانی می‌شود آن را به جهان امروز تعمیم داد و مصادیق فراوانی برایش یافت.

اسنومن یا آدم برفی (که سهیل سمی با خوش‌ذوقی تمام از معادل لاتین آن استفاده و از این طریق فضای خاص رمان را حفظ کرده است) هیچ ندارد که از آن تغذیه کند؛ تنها یک شکلات برای او باقی مانده بود که مورچه‌ها به درون زرورق آن هجوم بردند و حالا او فقط یک انبه دارد. یک پتو هم برای او باقی مانده بود که آن را هم از دست داد. نویسنده در اثر پیش‌رو داستانی را شرح می‌دهد که در گذشته اتفاق افتاده اما در آینده روایت می‌شود. بعید است که بتوانید پیش از به پایان رساندن رمان صوتی آخرین انسان از آن دست بکشید؛ چرا که چنان لذتی را نثار شما خواهد کرد که تا مدت‌ها از یاد نخواهید برد.

خوب است اشاره کنیم اوریکس و کریک که دو تن از مهم‌ترین شخصیت‌های کتاب هستند، از نام دو حیوان که در زمان وقوع داستان به انقراض رسیده‌اند گرفته شده است. کتاب آخرین انسان به همراه دو رمان دیگر با نام‌های آدام دیوانه و سال سیلاب مجموعه‌ای تحت عنوان «سه‌گانه‌ی مارگارت النور اتوود» را تشکیل می‌دهند.

سریال اقتباس‌شده از کتاب صوتی آخرین انسان:

سریالی با اقتباس از سه‌گانه‌ی مارگارت النور اتوود (آدام دیوانه، آخرین انسان و سال سیلاب) با همکاری شبکه Hulu در دست ساخت است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی آخرین انسان:

– جزو فهرست برترین آثار نویسندگان زن
– بهترین رمان علمی تخیلی گودریدز (2013)
– کتاب پرفروش ملی
– نامزد جایزه‌ی بوکر (2003)
– نامزد جایزه‌ی گیلر (2003)
– نامزد جایزه‌ی گاورنر جنرال (2003)
– نامزد جایزه‌ی Orange در سال (2004)
– نامزد جایزه‌ی Sunburst در سال (2004)

نکوداشت‌های کتاب صوتی آخرین انسان:

– شکوهمند. (واشنگتن‌پست)
– درخشان، برانگیزاننده، باشکوه و کاملاً وحشت‌آفرین. (Baltimore Sun)
– یکی از غافلگیرکننده‌ترین رمان‌های سال. (Economist)

کتاب صوتی آخرین انسان مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های علمی – تخیلی علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی آخرین انسان مناسب شماست.

با مارگارت النور اتوود بیشتر آشنا شویم:

مارگارت اتوود (Margaret Eleanor Atwood) که آثارش در بیش از چهل و پنج کشور منتشر شده است، نویسنده کتاب‌های داستان، شعر، مقالات انتقادی و رمان‌های گرافیکی متعددی است. او جوایز مختلفی از جمله جایزه صلح تجارت کتاب آلمان، جایزه فرانتس کافکا، جایزه یک عمر دستاورد مرکز قلم ایالات متحده آمریکا و جایزه مبتکر لس‌آنجلس‌تایمز را دریافت کرده است. بسیاری از آثار او از جمله «آزادی»، «چشم گربه»، «سرگذشت ندیمه»، «صبحانه در خانه» و «من با خرس‌ها هستم» به زبان فارسی نیز ترجمه شده‌ و در دسترس خوانندگان هستند.

در بخشی از کتاب صوتی آخرین انسان می‌شنویم:

جیمی با خودش گفت پس سرهایشان چی؟ استیک که سر ندارد. سرها باعث شدند قضیه طور دیگری شود: در خیال خود حیوان‌ها را می‌دید که با چشم‌های سوزانشان، ملامتگرانه نگاهش می‌کنند. همه این‌ها، تل عظیم آتش، بوی گوشت جزغاله و از همه مهم‌تر، حیوانات گرگرفته که رنج می‌کشیدند، تقصیر او هم بود، چون برای نجات آن‌ها هیچ کاری نکرده بود. اما تل آتش در عین حال به چشم جیمی زیبا آمده بود؛ درخشان، مثل درخت کریسمس، اما درخت کریسمسی که آتش گرفته. امیدوار بود انفجاری رخ دهد، مثل فیلم‌های تلویزیون.

پدر جیمی کنارش بود و دست او را محکم گرفته بود. جیمی گفت: «منو بلند کن.» پدرش فکر کرد که او نیاز به تسلی دارد، که داشت. بلندش کرد و در آغوشش گرفت. اما از تسلی گذشته، جیمی می‌خواست صحنه را بهتر ببیند.

پدر جیمی گفت: «همیشه وقتی کارا خوب پیش می‌رہ، عاقبت این جوری می‌شه.» اما روی صحبتش با یکی از مردان جمع بود، نه با او. از صدای پدر جیمی معلوم بود که عصبانی است؛ صدای آن مرد هم موقع جواب دادن همین طور بود.

معرفی و دانلود کتاب صوتی آخرین انسان | مارگارت النور اتوود | نشر ماه آوا