دسته‌بندی نشده · ژوئن 6, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه | احسان اقبال سعید | استودیو نوارمعرفی کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاهبه نظر شما وضعیت زندگی ایرانیان در گذشته بهتر از زمان حاضر بوده است؟ کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه به قلم احسان اقبال سعید، مروری طنازانه و انتقادی بر معضلات فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کشورمان در چند دهه اخیر است.

درباره کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه:

یادآوری خاطرات قدیمی همواره احساساتی عجیب را در آدمی زنده می‌کند. حس و حالی که ترکیبی از حسرت، غم، شادی و فقدان است. هرچند که تمامی اتفاقات گذشته خوب و دلنشین نبوده، با این حال اقبال خوبی نسبت به گذشته‌گرایی و ستایش امور نوستالژیک از سوی مردم وجود دارد. این موضوع فرهنگی – اجتماعی از جمله مسائلی است که ایرانیان بسیار با آن درگیر هستند و در مراودات روزانه و تعاملات انسانی می‌توان به وفور مثال‌هایی را دید و شنید که مردم عامه شرایط زندگی در چندین دهه قبل را مساوی با خوشبختی و سعادت می‌دانند. اما به راستی علت این موضوع چیست؟!

احسان اقبال سعید در کتاب اسپرسو با رضا شاه، تلاش کرده تا با زبانی طنزآمیز و نگاهی انتقادی و موشکافانه به مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی ایران بپردازد و معضلات اجتماعی و ویژگی‌های فرهنگ عامه در چهل سال اخیر را بررسی نماید.

همچنین کتاب به مفهوم نوستالژی محدود نمی‌ماند و نویسنده تلاش می‌کند تا با آوردن مثال‌هایی جدید و واقعی از جامعه امروز ایران، به نقد دیگر معضلات دوران حاضر بپردازد؛ از فساد اقتصادی و اداری گرفته تا شکاف میان نسلی و تنش‌های اقتصادی و فرهنگی میان مردم و مسئولان.

کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کسانی که دوست دارند مسائل اجتماعی و اقتصادی ایران معاصر را با نگاهی طنز و انتقادی بررسی کنند، کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه انتخابی جذاب و شنیدنی برای این افراد خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه می‌شنویم:

مورد عجیب تعلیق سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد، از تازه‌ترین بحران‌های بی‌دلیل در عرصه رسانه و سیاست ایران است. سپنتا نیکنام که در دور گذشته هم عضو شورای شهر یزد بوده است، در انتخابات اخیر هم موفق به پیروزی و ورود به شورای شهر می‌شود. اما با شکایت یکی از نامزدهای ناکام تعلیق و با مصاحبه آیت‌الله محمد یزدی، از فقهای بلندپایه عضو شورای نگهبان، عملا لغو عضویت می‌شود و به گفته آقای یزدی، اگر کسی دربرابر این تصمیم و قرائت شورای نگهبان قرار گرفته و مخالفت کند، عملا مقابل نظام ایستاده است.

بحث را از کلام آخر آیت‌الله یزدی شروع می‌کنم. ایشان مخالفت با این تصمیم خود و همکارانشان را در حکم ایستادگی برابر نظام دانسته‌اند. می‌توان به ایشان یادآور شد که بهتر است برای هر امری پای مخالفت با دین و نظام را به میان نیاوریم و سطح امور خطیری چون دین و نظام را تا حد دفاع از تصمیمات روزانه خود فرونکاهیم.
فهرست مطالب کتاب صوتی۱ دقیقهشناسنامه کتابادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی اسپرسو با رضا شاه | احسان اقبال سعید | استودیو نوار