دسته‌بندی نشده · مارس 8, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی افکار سمی را رها کن: آرامش ذهنی و شادی را در زندگی روزمره‌تان پیدا کنید | نینا پیوروالمعرفی کتاب صوتی افکار سمی را رها کن: آرامش ذهنی و شادی را در زندگی روزمره‌تان پیدا کنیدنینا پیوروال و کیت پتریو در کتاب صوتی افکار سمی را رها کن به توضیح اهمیت ذهنیت افراد در دستیابی یا عدم دستیابی ایشان به موفقیت سخن گفته‌، و ضرورت مثبت‌نگری را به طرزی قانع‌کننده به ما اثبات نموده‌اند. گفتنی‌ست که اثر حاضر یکی از عناوین پرفروش ملی به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی افکار سمی را رها کن:

افکار مثبت و منفی ما نقشی تعیین‌کننده در شکل و کیفیت زندگی‌مان دارند. این حرف، اگرچه این روزها به شعاری کم‌وبیش کلیشه‌ای بدل شده است، حاوی حقیقتی مهم است. به همین خاطر باید آن را بسیار جدی بگیریم و همواره در بابش به تأمل بپردازیم. در همین راستا، قصد داریم به معرفی کتاب افکار سمی را رها کن (Let That Sh*t Go) از نینا پیوروال (Nina Purewal) و کیت پتریو (Kate Petriw) بپردازیم؛ اثری آموزنده و پرفروش که شما را با معجزه‌ی مثبت‌نگری آشنا می‌سازد.

عنوان فرعی کتاب، «آرامش ذهنی و شادی را در زندگی روزمره‌تان پیدا کنید»، خود به خوبی مؤید محتوای این اثر است. خوب است بدانید که پیوروال و پتریو به هیچ وجه قصد نداشته‌اند با مطالب خود شما را به سوی آن نوع مثبت‌اندیشی‌ جنون‌آمیزی سوق دهند که خاص برخی از آثار زرد روانشناختی‌ست؛ بلکه به سادگی حقایقی را درباره‌ی سازوکار ذهن انسان مطرح نموده، و از طریق بررسی دقیق آن‌ها به این نتیجه‌ی معقول رسیده‌اند که بسیاری از عواطف آزاردهنده‌ که هرروزه ما را درگیر خود می‌کنند، به سادگی قابل اجتناب‌اند؛ فقط کافی‌ست که اصول مدیریت ذهن را بلد باشیم. آموزش این اصول به علاقه‌مندان، هدف اصلی مؤلفین کتاب افکار سمی را رها کن بوده است.

نکته‌ی مهم و ارزشمند درباره‌ی نگرش نینا پیوروال و کیت پتریو این است که آنان به خوبی بر این واقعیت واقف‌اند که بسیاری از افکار و تأثرات منفی وجود دارند که به قول معروف، کاری‌شان نمی‌شود کرد. چرا که یا زاییده‌ی موقعیتی ناگوارند، یا معلول احوالی بد. به همین خاطر، ایشان تأکید دارند که اگر گاهی علی‌رغم تمام تلاش‌هایمان برای مثبت‌‌نگری، در این راه شکست می‌خوریم، نباید ناامید و سرخورده شویم. بلکه باید توان تشخیص احوال و افکار منفیِ طبیعی از غیرطبیعی را داشته باشیم.

در پایان پیشنهاد می‌کنیم که به کتاب افکار سمی را رها کن به چشم راهنمایی برای تغییر نگرشتان نگاه کنید، و سعی کنید که دغدغه‌های ریز و درشت زندگی روزمره‌تان را با بهره‌گیری از آموزه‌های مطرح‌شده در آن مدیریت کنید.

در نکوداشت کتاب صوتی افکار سمی را رها کن:

– این کتاب همچون قرص‌های آرام‌بخش و ضد اضطراب عمل می‌کند. (Neil Pasricha)

کتاب صوتی افکار سمی را رها کن مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی روانشناسی خودیاری و مدیریت ذهن مخاطبین اصلی این کتابند.

با نویسندگان کتاب صوتی افکار سمی را رها کن بیشتر آشنا شویم:

نینا پیوروال و کیت پتریو مؤسس شرکت Pure Minds هستند؛ مؤسسه‌ای که در آن کارگاه‌های آموزشی مراقبه و مدیتیشن برگزار می‌شود. این کارگاه‌ها با استفاده از تکنیک‌های کاهش استرس و بهره‌گیری از الگوهای مثبت‌اندیشی، بر تسریع روند موفقیت متمرکز هستند. نخستین مرتبه‌ای که کیت به فکر مراقبه و مدیتیشن افتاد، زمانی بود که سعی می‌کرد استرس موجود در اتمسفر شرکت‌های بزرگ را برطرف کند.

کتاب افکار سمی را رها کن که مشترکاً به قلم دو نویسنده‌ی نامبرده نگاشته شده، محصول مدت‌ها تجربه‌اندوزی پیوروال و پتریو در کارگاه‌های مدیتیشن است.

در بخشی از کتاب صوتی افکار سمی را رها کن می‌شنویم:

حالا زمانش رسیده که به احترام خودتون بایستید و خودتون رو تشویق کنید. کوهی که موقع خوندن این کتاب برای رسیدن به آرامش ازش بالا رفتید، «مراقبه» نام داره. حتماً با این لغت آشنایی دارید، مراقبه به معنای در اختیار داشتن لحظه‌ست. یعنی همون هنر در لحظه بودن. قبلاً هم بهتون گفته بودیم، برای خوشبخت بودن و آرامش داشتن، باید بتونید ذهنتون رو در لحظه نگه دارید. به مثالی که فصل یک درباره‌ش صحبت کردیم فکر کنید. در مسیر خونه تا محل کارتون، تمام فکر و ذهنتون درگیر همون لحظه‌ست؟ به محیط اطرافتون توجه می‌کنید؟ و از چیزی که داره پیرامونتون اتفاق می‌افته آگاهید؟ یا فکرتون درگیر اینه که شام چی درست کنین؟ یا چرا فلان حرفو به همکارتون زدید… یا چه روز خسته‌کننده‌ای داشتید…
فهرست مطالب کتاب صوتی۸۷ دقیقهفصل اول: آگاهی۹۳ دقیقهفصل دوم: عشق ورزیدن به خود۹۶ دقیقهفصل سوم: پذیرش۵۲ دقیقهفصل چهارم: وسعت دید۶۷ دقیقهفصل پنجم: حقیقت وجود۵۵ دقیقهفصل هفتم: پشت صحنه۷۱ دقیقهفصل هشتم: آشکارسازی۳۹ دقیقهفصل نهم: مرحله‌ی بعدیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی افکار سمی را رها کن: آرامش ذهنی و شادی را در زندگی روزمره‌تان پیدا کنید | نینا پیوروال