دسته‌بندی نشده · می 13, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دوم | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحیمعرفی کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دومکتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دوم بخشی از سخنرانی‌های سید محمدحسین حسینی طهرانی در ماه رمضان سال 1390 هجری‌ قمری‌ست. در اثر حاضر به چرایی بعضی از واجبات و مستحبات دین اسلام گوش می‌سپاریم. نویسنده در جلد دوم این کتاب مشخصاً بر قرآن و دعا متمرکز شده است.

درباره کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دوم:

کتاب پیش‌رو جلد دوم کتاب انوارالملوک، تألیف سید محمدحسین حسینی طهرانی است. این اثر از جمله سخنرانی‌هایی‌ست که او در ماه رمضانِ سالِ 1390 ه.ق در مسجد قائم طهران بیان کرده و سید محمدمحسن حسینی طهرانی آن را پس از رحلت آیت‌الله طهرانی در دو جلد به انتشار رسانده. مقدمه‌ای که او بر این اثر دو جلدی نوشته نیز در نوع خود بسیار جالب توجه است.

سید محمدحسین حسینی طهرانی در جلد نخست این اثر به توضیح فلسفه‌ی نماز و روزه پرداخته و در جلد دوم مواعظی را در باب قرآن و دعا بیان می‌کند. «جاودان بودن احکام قرآن، شفاعت آن در روز قیامت، معالجه با قرآن، دعوت به توحید و تبعیت از آن» از جمله مسائلی‌ست که در این اثر به آن‌ها پرداخته شده است.

علاقه‌مندان به مباحث اسلامی از کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دوم بهره‌ی فراوانی خواهند برد. گفتنی‌ست حسین محمدرضایی خوانش این اثر را بر عهده داشته است.

کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دوم مناسب چه کسانی است؟

اگر به مباحث دینی علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی انوار الملکوت مناسب شماست.

با سید محمدحسین حسینی طهرانی بیشتر آشنا شویم:

سید محمدحسین حسینی طهرانی، ملقب به علامه طهرانی، از عالمان برجسته‌ی شیعه در قرن چهاردهم و پانزدهم هجری قمری، و از شاگردان علامه طباطبایی بود. از علامه طهرانی تاکنون سه مجموعه‌ی چندجلدی با نام‌های «امام‌شناسی»، «الله‌شناسی» و «معادشناسی» و همچنین، دو کتاب با عناوین «نخستین قربانی» و «وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام» به زیور طبع رسیده است.

در بخشی از کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دوم می‌شنویم:

ای انسان، تو با سعی و کوشش و رنج و تعب به سوی پروردگار خود در شتابی. بنابراین به ملاقات او خواهی رسید. تمام افراد بشر در سیر و حرکتند. از نقطه‌ای به نقطه‌ی دیگر. خواهی نخواهی گردش زمان و سیر شمس و قمر آن‌ها را از تولد به زمان مرگ خواهد کشید. این از نقطه نظر ظاهر است.

و اما از نقطه نظر باطن همه افراد به سوی خدا بلکه تمام موجودشان به سوی اوست. «الَى اللَّهِ تَصِیرُ الْأُمُورُ». آگه باش که امور به سوی خدا بازگشت می‌کنند. و در سوره‌ی مائده می‌فرماید: «وَ لِلَّهِ مُلْکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضِ وَ اللَّهُ عَلى‌ کُلِّ شَیْ‌ءٍ قَدِیرٌ» و پادشاهی آسمان‌ها و زمین و آنچه میان‌آن‌هاست برای خداست و در آخرت بازگشت بندگان به سوی اوست.
فهرست مطالب کتاب صوتی۳۸ دقیقهنور ملکوت قرآن – مجلس اول۶۰ دقیقهنور ملکوت دعا – مجلس اول۶۶ دقیقهمجلس نهم – قسمت دوم۶۲ دقیقهمجلس نهم – قسمت سومادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد دوم | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحی