دسته‌بندی نشده · آوریل 18, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اول | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحیمعرفی کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اولسید محمدحسین حسینی طهرانی در کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اول به توضیح فلسفه و بیان اهمیتِ برخی از مهم‌ترین فرائض دینی در اسلام پرداخته است. لازم به ذکر است که مقدمه‌ی اثر حاضر به قلم سید محمدمحسن حسینی طهرانی به رشته‌ی تحریر درآمده است.

درباره کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اول:

شعائر هر دین، پایه و اساس آن دین‌اند. به طوری که به جاست اگر بگوییم آن کس که شِعارها، اصول و عناصر آیینی، و وظایف عبادیِ دین خود را نمی‌شناسد، فرقی با فردِ بی‌اعتقاد به آن دین و مذهب ندارد. از طرفی، بَر مؤمن است که حکمتِ نهفته در دستورات دینی را بداند؛ از اثرات عبادات خود آگاه باشد؛ و در کم و کیف اعتقادات خود به تحقیق بپردازد.

نماز، روزه و مسجد، سه رکن دین اسلامند. در کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اول، تألیف علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی، با اسرار نهفته در این سه عنصر اساسی اسلام آشنا می‌شوید، و درمی‌یابید که فی‌المثل اهمیت روزه در چیست، حضور قلب در نماز چگونه به بهترین نحو محقق می‌گردد، چگونه می‌توان در مسجد به خداوند تمسک جُست، و ….

ماحصل کلام اینکه آشنایی با آثاری چون انوار الملکوت بی‌گمان برای هر فرد مسلمانی سودمند خواهد افتاد؛ حداقل فایده‌ی چنین کتاب‌هایی آن است که مطالعه‌شان، دست‌کم برای لحظاتی چند، دریچه‌ی قلوبمان را به سوی انوار الهی می‌گشاید.

کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اول مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به مباحث اسلامی مخاطبین اصلی کتاب حاضرند.

با سید محمدحسین حسینی طهرانی بیشتر آشنا شویم:

سید محمدحسین حسینی طهرانی، ملقب به علامه طهرانی، از عالمان برجسته‌ی شیعه در قرن چهاردهم و پانزدهم هجری قمری، و از شاگردان علامه طباطبایی بود. از علامه طهرانی تاکنون سه مجموعه‌ی چندجلدی با نام‌های «امام‌شناسی»، «الله‌شناسی» و «معادشناسی» و همچنین، دو کتاب با عناوین «نخستین قربانی» و «وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام» به زیور طبع رسیده است.

در بخشی از کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اول می‌شنویم:

گرچه کفار نیز مانند مومنین مکلف به فروع‌اند، لکن به جهت آنکه مومنین اینگونه خطابات را تلقی به قبول می‌کنند، مخاطب قرار گرفته‌اند: ای کسانی که ایمان آورده‌اید، بر شما روزه داشتن واجب شد. همچنان که بر امم سالفه که قبل از شما بوده‌اند نیز واجب شده است. و این وجوب روزه به علت آن است که در مقام تقوا برآیید و خود را در مصونیت الهی بیاورید.

در مجمع البیان از حضرت صادق (ع) روایت می‌کند که آن حضرت فرمودند: لذت و شیرینی خطاب با پروردگار، مشقت و سختی عبادت و رنج آن را زایل می‌گرداند. بدیهی است که خدای مهربان که مؤمنین را ندا می‌کند و آنان را لایق خطاب قرار می‌دهد، هر سختی که در روزه است از بین می‌رود…
فهرست مطالب کتاب صوتی۲۷ دقیقهنور ملکوت روزه – مجلس اول۳۳ دقیقهنور ملکوت نماز – مجلس اول۳۲ دقیقهنو ملکوت مسجد – مجلس اولادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی انوار الملکوت – جلد اول | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحی