دسته‌بندی نشده · آوریل 6, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید: از باقی لحظات زندگی‌ات بهترین لحظات را بساز | کن بلانچاردمعرفی کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید: از باقی لحظات زندگی‌ات بهترین لحظات را بسازدیگر نگران غول مهیب بازنشستگی نباشید؛ کن بلانچارد و مورتون شویتز در کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید با ارائه‌ی توصیه‌هایی سودمند شما را در جهت ساختن زندگی‌ای کم‌نقص و آینده‌ای پرثمر یاری خواهند نمود…

درباره کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید:

اغلب ما میانسالی را به عنوان دوران ازکارافتادگی، ضعف و خمودگی می‌بینیم. برای بیشتر مردم بازنشستگی مترادف است با پایانِ آرزوها، سستی گرفتن نیروها و البته، تباهی انگیزه‌ها. این تصور رایج چندان هم دور از حقیقت نیست. وقتی به دور و اطراف خود نگاه می‌کنیم، متوجه این واقعیت تلخ می‌شویم که بیشتر افراد بازنشسته، از بیکاری در عذاب‌اند؛ آن‌ها نمی‌دانند چطور از وقت خود، که قبلاً آن را صرف کار می‌کردند، بهترین استفاده را ببرند؛ بازنشسته‌هایی که ما می‌شناسیم، گویی هر لحظه از زندگی‌شان را در عذابی سخت سپری می‌کنند. آنان بیشتر اوقاتْ گرفتار کسالت و ملال‌اند. اما آیا ضرورتاً باید چنین باشد؟ آیا نمی‌توان در عین بازنشسته شدن از کار، از زندگی دست نشست و اصطلاحاً بازنشسته‌ از زندگی نبود؟ کن بلانچارد و مورتون شویتز در کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید (Refire! Don’t Retire) پاسخی قابل توجه به این سوال داده‌اند.

ایشان در کتاب بازشروع با ارائه‌ی توصیه‌هایی ساده، صریح و در عین حال سودمند و کاربردی، به شما در مسیر ساختن آینده‌ای درخشان و پرماجرا یاری خواهند نمود. از کتاب صوتی بازشروع خواهید آموخت که بهترین بهره را از لحظه‌لحظه‌ی زندگی خود ببرید و زمان ارزشمندی را که در اختیار دارید وقف فعالیت‌های سازنده کنید.

نکته‌ی مهم درباره‌ی کتاب بازشروع این است که مطالب آن اگرچه به مسائل دوران بازنشستگی مربوط می‌شود، فقط برای افراد سالخورده سودمند نیست؛ بلکه میان‌سال‌ها و حتی جوانان نیز، هر یک به سهم خود از این اثر بهره خواهند گرفت. زیرا بلانچارد و شویتز فقط به این اکتفا نکرده‌اند که برای دوران پیری شما برنامه‌ریزی کنند. هرگز! ایشان با ابداع مفهوم «بازشروع» و توضیح آن در قالب یک روایت داستانی، قصد داشته‌اند که اهمیت هدفمند بودن در تک‌تک لحظات زندگی را به شما یاد دهند.

نکوداشت‌های کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید:

– کتابی درخشان و طلایی! (Beverly Kaye)
– کتاب بازشروع دید ما را نسبت به زمان عوض می‌کند. (Natasha Josefowitz)
– این کتاب را بخوانید و میانسالی متفاوتی را برای خود رقم بزنید. (Richard Leider)

کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید مناسب چه کسانی است؟

افرادی که دغدغه‌ی کاهش کیفیت زندگی خود در دوران بازنشستگی را دارند، از کتاب صوتی بازشروع مطالب مهمی را خواهند آموخت.

با نویسندگان کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید بیشتر آشنا شویم:

کن بلانچارد (Kenneth H Blanchard) از مطرح‌ترین نویسندگانِ حوزه‌ی رهبری و مدیریت است. او آثار بسیاری در این زمینه نگاشته و به انتشار رسانده است. سبک ساده‌ و بی‌تکلف نوشته‌های بلانچارد او را بدل به نویسنده‌ای محبوب در میان دوست‌داران علوم مدیریتی کرده است. از کتاب‌های مهم وی می‌توان بدین عناوین اشاره داشت: «عذرخواهی یک دقیقه‌ای، کمک به مردم برای برنده شدن در کار، گفت‌وگو با مدیر یک دقیقه‌ای، چه کسی تغییر را کشت، شیوه نهنگ.»

و اما مورتون شویتز (Morton Shaevitz): او متخصصی برجسته در حیطه‌ی اعصاب و روان و روان‌پزشکی حاذق و مطرح است. از شویتز آثاری چند در قالب کتاب و مقاله به انتشار رسیده که اثر حاضر یکی از آن‌ها به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید می‌شنویم:

وقتی جنیس و لَری به خانه‌ی تانگ رسیدند، خورشید از بین ابرهای صبحگاهی می‌تابید. وندی و هارولد دم در با اون‌ها خوش‌وبش و خوشامدگویی کردند. وندی در حالی که اتاق نشیمن رو به مهمون‌ها نشون می‌داد، گفت:

«دکتر جفری بهمون گفت که دوست دارید در مورد بازشروع صحبت کنید. این اصطلاح ما رو متحیر کرد. چون ما به معنای واقعی کلمه بازشروعی بزرگ رو از سر گذروندیم.»

«منظورتون چیه؟»

«خونه‌ی اصلی‌مون تو آتش‌سوزی‌هایی که چند سال پیش این منطقه رو ویرون کرده بودن، سوخت. مجبور شدیم از صفر شروع کنیم و به بازشروع اشاره داریم.»

«حتماً خیلی بد بوده. چی کار کردید؟»

«خونه‌ای تو اون نزدیکی اجاره کردیم و قصد بازسازیش رو داشتیم…»

معرفی و دانلود کتاب صوتی بازشروع! بازنشسته نشوید: از باقی لحظات زندگی‌ات بهترین لحظات را بساز | کن بلانچارد