دسته‌بندی نشده · فوریه 25, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی بهبود کارایی شخصی | راسل اچ. کانول | شادن پژواکمعرفی کتاب صوتی بهبود کارایی شخصیکتاب صوتی بهبود کارایی شخصی اثری با موضوع راهکارهای افزایش میزان بهره‌وری در ابعاد گوناگون زندگی‌ست که به قلم راسل اچ. کانول به رشته‌ی تحریر درآمده. ترجمه‌ی این کتاب را نگین مفرحی بر عهده داشته و خوانش آن توسط محمدعلی دیباج صورت گرفته است.

درباره کتاب صوتی بهبود کارایی شخصی:

راسل اچ. کانول (Russell Conwell) یکی از نخستین نویسندگان حوزه‌ی موفقیت و خودسازی بود. این دیپلمات و واعظ آمریکایی، زمانی که ژانر خودیاری هنوز پدید نیامده، و اثرات غیرقابل انکار نگرش مثبت بر زندگی و عملکرد افراد به اثبات نرسیده بود، اقدام به نوشتن مطالبی درباره‌ی این موارد کرد که امروزه نیز کماکان برای ما نو و بدیع می‌نماید. کتاب بهبود کارایی شخصی (Increasing Personal Efficiency) از این جهت یکی از بهترین آثار این نویسنده به شمار می‌رود.

کتاب مورد بحث به پنج فصل تقسیم شده است:

– فصل اول که سخنوری نام دارد به بحث در باب اثرات گسترده‌ی نحوه‌ی گفتار آدمی بر زندگی او می‌پردازد.
– فصل دوم که عنوان زنان را بر خود می‌بیند، درباره‌ی تفاوت الگوهای پیشرفت زنان در مقایسه با الگوهای پیشرفت مردان توضیحاتی ارائه می‌دهد.
– در فصل سوم کتاب، راجع به فرهنگ برآمده از موسیقی و جنبه‌های رهایی‌بخش این هنر صحبت شده است.
– فصل چهارم به ارائه‌ی مطالبی درباره‌ی سازوکارهای خودیاری و خودسازی اختصاص یافته است.
– و سرانجام در فصل پنجم، دسته‌ای از توصیه‌های گرانبها خطاب به مخاطبین جوان کتاب تقدیم شده است.

چنانچه شاهدیم، آموزه‌های راسل اچ. کانول در کتاب بهبود کارایی شخصی تماماً معطوف به زندگی روزمره‌ی ماست، و به همین جهت نیز فرا گرفتن آن‌ها و به کار بستن‌شان، فقط بر دانش ما نمی‌افزاید، بلکه کیفیت زیست فردی و اجتماعی‌مان را نیز ارتقا می‌بخشد.

راسل اچ. کانول در سال 1925 از دنیا رفت. و این یعنی فاصله‌ی ما با اغلب نوشته‌هایش بیش از یک قرن است. با این حال مطالبی که او در آثار خود، از جمله همین کتابی که در دست دارید و همچنین اثری با عنوان «نیروی اراده» بیان کرده، چنان ساده و سرراست و منطبق با عقل سلیم است که باعث می‌شود برای مخاطبینی از هر نسل آموزنده و پذیرفتنی باشد.

کتاب صوتی بهبود کارایی شخصی مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی موفقیت و خودسازی مخاطبین اصلی کتاب بهبود کارایی شخصی هستند.

با راسل اچ. کانول بیشتر آشنا شویم:

او وکیل، واعظ، مدرس و دیپلمات اهل آمریکا بود که در سال 1843 دیده به جهان گشود و به سال 1925 از دنیا رفت. کانول را بیش از هر چیز به عنوان بنیانگذار و کشیش معبد باپتیست، یکی از بزرگترین کلیساهای پروتستان در آمریکای قرن بیست می‌شناسند. سخنرانی معروف او با عنوان «هکتارها الماس»، به افراد فراوانی کمک کرد تا به معنای ثروت واقعی و چگونگی دستیابی به آن واقف شوند.

در بخشی از کتاب صوتی بهبود کارایی شخصی می‌شنویم:

تعریف هیچ هنری به اندازه‌ی تعریف موسیقی دشوار نیست. هیچ دو نفری سر یه موسیقی به توافق نمی‌رسن. موسیقی‌ای که برای یک نفر فقط یک صدای خشنه، ممکنه برای یکی دیگه یه صدای بسیار دلنشین باشه. موسیقی زمانی می‌تونه برای بشر مفید باشه، که توسط کسانی ساخته بشه که از قدرت مشاهده‌ی خودشون استفاده بکنن. نیاز به موسیقی برای پیشرفت بشر، به قدری واضح و مسلمه که جایی برای بحث باقی نمی‌گذاره. از ساز یونانی با یک سیم گرفته، تا ارگ بادی حیرت‌آور، موسیقی به شدت دلربا بوده و به طرز اعجاب‌آوری کمک‌کننده به بشر.

امروزه هیچ هنر یا علمی بیش از هنر موسیقی نیاز به توسعه نداره. تأثیر موسیقی بر روح و جسم، توسط متفکران گذشته و حال، مورد توجه قرار گرفته. پس بحث در رابطه با نیاز به موسیقی حقیقی برای توازن بخشیدن به تحرکات و جنبش‌ها رو برای همیشه خاتمه داده.
فهرست مطالب کتاب صوتی۱۵ دقیقهفصل اول: سخنوری۱۴ دقیقهفصل سوم: فرهنگ موسیقی۱۴ دقیقهفصل چهارم: خودیاری۱۷ دقیقهفصل پنجم: توصیه‌هایی به جوانانادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی بهبود کارایی شخصی | راسل اچ. کانول | شادن پژواک