دسته‌بندی نشده · می 19, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن | ویلیام اچ. مک ریون | انتشارات رمانومعرفی کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کنویلیام اچ. مک ریون کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن را بر اساس تجربیات خود در مقام ژنرال سابق نیروی دریایی به نگارش درآورده است. او در این اثرِ پرفروشِ نیویورک تایمز، از ده اصلِ راهنما برای ایجاد تغییرات سازنده در زندگی سخن گفته است.

درباره کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن:

«بزرگ‌ترین تحولات در زندگی، از مجرای بی‌شمارْ تغییرِ کوچک و به ظاهر بی‌اهمیت رخ می‌دهند!» این آموزه‌ را مردی در اختیار ما قرار داده که نیمی از عمر خود را بر صحنه‌ی بی‌کران دریاها گذرانده؛ ژنرالی که می‌توان سراسر زندگی‌اش را در عبارتی کوتاه خلاصه کرد: مقابله با طوفان‌ها! این مرد، ویلیام اچ. مک ریون (William H. McRaven) نام دارد؛ سرهنگ بازنشسته‌ی نیروی دریایی که این روزها به نویسندگی و سخنرانی مشغول است.

مهم‌ترین و مشهورترین اثر ویلیام اچ. مک ریون همین کتاب تختخوابت را مرتب کن (Make Your Bed) است که هم‌اکنون نسخه‌ی صوتی آن را در دست دارید. این کتاب نخستین بار در سال 2017 به انتشار رسید و اندک زمانی بعد به فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز راه پیدا کرد؛ میلیون‌ها نفر در سراسر جهان آن را خریدند، مطالعه کردند، و اینجا و آنجا از تأثیرات سازنده‌اش بر زندگی خود گفتند.

از کتاب تختخوابت را مرتب کن ده اصل مهم و اساسی را خواهید آموخت که در سراسر مراحل زندگی به کارتان خواهند آمد. چنانکه گفتیم، ژنرال مک ریون این ده اصل را طی سال‌ها زندگی پرمشغله و پرماجرا فرا گرفته. بنابراین، به جرئت می‌توان چنین ادعا کرد که فهم دقیق مطالب این کتاب، علاوه بر مدد رساندن به شما در طی مراحل خودسازی، به نوعی در تجربه‌ی زیسته‌ی مردی دنیادیده نیز شریکتان می‌سازد.

در پایان یادآوری نکته‌ای را لازم می‌بینیم: کتاب تختخوابت را مرتب کن تاکنون به قلم مترجمین گوناگونی به فارسی منتشر شده؛ پس شاید آن را با عناوینی چون «تخت خوابت را آنکارد کن» و «چیزهای کوچکی که می‌تواند زندگی‌تان و شاید دنیا را عوض کند» نیز دیده و شناخته باشید.

افتخارات کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن:

– حضور در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز
– حضور در فهرستِ «کتاب‌هایی که زندگی‌تان را دگرگون خواهند کرد»

نکوداشت‌های کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن:

– اثری موجز و هوشمندانه. (Forbes)
– یک اثر مهم و قدرتمند. (USA Today)
– کتاب تختخوابت را مرتب کن حاوی مطالبی روشنگر و الهام‌بخش است. (Barnes & Noble)

کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حیطه‌ی خودسازی مخاطبین اصلی کتاب تختخوابت را مرتب کن از ویلیام اچ. مک ریون‌اند.

با ویلیام اچ. مک ریون بیشتر آشنا شویم:

ژنرال پرافتخار نیروی دریایی آمریکا، ویلیام اچ مک ریون، در سال 1955 به دنیا آمده و اکنون به آغاز هفتمین دهه از زندگی خود نزدیک می‌شود. او پیش از بازنشستگی سی‌ و هفت سال به‌ عنوان یگان ویژه‌ی نیروی دریایی خدمت کرد و تمام مقام‌های رده بالا در کادر فرماندهی را به نوبت تصاحب نمود. مک ریون در مأموریت نهایی با درجه‌ی دریاسالاری، فرماندهی کل نیروهای عملیات ویژه‌ی ایالات متحده را بر عهده داشت.

به جز کتاب حاضر اثری با نام «رمز قهرمانی» نیز از ویلیام اچ. مک ریون به فارسی ترجمه شده که مطالعه‌‌ی آن نیز ابداً خالی از لطف نیست.

جملات برگزیده کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن:

– شکست شما را قوی‌تر می‌کند.
– زندگی عادلانه نیست؛ راه خود را ادامه دهید.
– اگر می‌خواهی دنیا را تغییر دهی از سیرک نترس.

در بخشی از کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن می‌شنویم:

در همان اوایل دوره‌ی آموزشی یگان ویژه، ارزش کار تیمی را درک کردم. نیازی به تکیه کردن به یک نفر دیگر برای کمک در انجام وظایف دشوار. برای آن دسته از ما که بچه قورباغه بودیم و امید داشتیم که به مردان قورباغه‌ای نیروی دریایی تبدیل شویم، کلک کائوچویی سه متری، این درس حیاتی را به ما یاد داد. در فاز اول آموزش یگان ویژه، هرکجا که می‌رفتیم باید این کلک را همراه می‌بردیم.

همچنان که از پادگان بیرون می‌رفتیم تا به آن طرف بزرگراه برویم و بعد به غذاخوری برسیم، آن را روی سرمان می‌گذاشتیم. وقتی از تپه‌های شنی بالا و پایین می‌دویدیم، آن را کنار پایین‌تنه نگه می‌داشتیم. در امتداد ساحل، از شمال تا جنوب و در میان امواج خروشان، بی‌وقفه در کلک پارو می‌زدیم…

معرفی و دانلود کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن | ویلیام اچ. مک ریون | انتشارات رمانو