دسته‌بندی نشده · ژوئن 24, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی جنگل کوتوله‌ها | ایزابل آلنده | واوخوانمعرفی کتاب صوتی جنگل کوتوله‌هاایزابل آلنده، نویسنده‌ی مطرح شیلیایی، در کتاب صوتی جنگل کوتوله‌ها داستان دو جوان ماجراجوی آمریکایی را روایت کرده که طی سفری به قلب جنگل‌های بکر آفریقا، ماجراهایی باورنکردنی را پشت سر می‌گذارند.

درباره کتاب صوتی جنگل کوتوله‌ها

الکساندر و نادیا دو جوان آمریکایی‌اند که به همراه تیم تحقیقاتی نشنال جئوگرافیک، عازم جنگل‌هایی بکر در قلب قاره‌ی آفریقا می‌شوند. غافل از آنکه این سفرِ به ظاهر بی‌دردسر و ساده، برای آنان و همراهانشان آبستن رویدادهایی خطرناک و شگفت‌انگیز خواهد بود! احتمالاً در دل می‌پرسید «چه رویدادهایی؟». خب، مطلقاً هرآنچه که فکرش را بکنید؛ از هجوم شیرهای وحشی گرفته تا مواجهه با گوریلی گرفتار در عمق گودال.

داستان وقتی جذاب‌تر می‌شود که گروه در کنار تمام مصائب و مشکلات سفر، از جمله خستگی، کمبود آذوقه و تهدیدِ مدامِ حیوانات وحشی، با فاجعه‌ی دیگری هم دست‌ به گریبان می‌شود: گم کردن مسیر! بله. تصورش هم دشوار است که در دست‌نخورده‌ترین و وسیع‌ترین جنگل دنیا باشی و راهِ پیش پایت را نشناسی. اما اگر خیال می‌کنید که این تمام ماجراست، سخت در اشتباهید. اصل ماجرا هنوز آغاز نشده! گروه تحقیقاتی ما، تازه وقتی می‌فهمد راستی راستی گرفتار چه بلایی شده، که با اعضای قبیله‌ی کوتوله‌ها برخورد می‌کند؛ مردمانی عجیب و غریب که به گمان الکساندر و نادیا، فقط در خواب و خیال می‌توانند وجود داشته باشند! ولی قضیه‌ای که آن‌ دو و دوستانشان درگیرش شده‌اند، ابداً خواب و خیال نیست…

آنچه خواندید خلاصه‌ای بود از پیرنگِ کتاب جنگل کوتوله‌ها (Forest of the Pygmies) از ایزابل آلنده (Isabel Allende)، نویسنده‌ی مطرحِ شیلیایی. اثر مذکور داستانی فانتزی – ماجراجویانه است که برای نوجوانان نگاشته شده. کتاب جنگل کوتوله‌‌ها در واقع یکی از مجلدهای سه‌گانه‌ای است که هر یک از عناوین آن، در نوع خود آثاری مستقل و متمایز از دیگری‌اند.

قهرمان این سه‌گانه الکساندر کولد است؛ نوجوانی جسور که برای کمک به مادربزرگ بیمار خویش، ناگزیر از مواجهه با خطرهایی هولناک می‌شود…

رمان جنگل کوتوله‌ها اگرچه برای نوجوانان نوشته شده، به مذاق مخاطبینِ بزرگسالی که شیفته‌ی داستان‌های فانتزی‌اند نیز، خوش خواهد آمد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی جنگل کوتوله‌ها

– یک داستانِ جذاب و پُرجزئیات. (VOYA)
– داستانی پرتنش با شخصیت‌های محبوب و به‌یادماندنی. (KLIATT)

کتاب صوتی جنگل کوتوله‌ها مناسب چه کسانی است؟

نوجوانانِ علاقه‌مند به آثار فانتزی مخاطبین اصلی کتاب جنگل کوتوله‌ها از ایزابل آلنده‌اند.

با ایزابل آلنده بیشتر آشنا شویم

ایزابل آلنده نویسنده‌ی مطرح اهل شیلی است که اغلب آثارش متعلق به مکتب رئالیسم جادویی‌اند. کتاب‌های آلنده تاکنون به بیش از سی و پنج زبان ترجمه شده‌ و در شمارگان میلیونی به فروش رفته‌اند. علاوه بر این، نویسنده‌ی مورد بحث ما افتخارات بین‌المللی گوناگونی را نیز از آن خود نموده است.

از میان کتاب‌های ایزابل آلنده، می‌توان به عناوینی چون «خانه‌ی ارواح»، «عاشق ژاپنی» و «دختر بخت» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی جنگل کوتوله‌ها می‌شنویم

با فرو افتادن شب، مسافران تصمیم گرفتند نزدیک درختان اردو بزنند تا بیشتر در امان باشند. خوئل پرسید:

«در این قسمت دنیا پیتون هم وجود داره؟»

به هم‌آغوشی مرگ‌بارش با یک آناکوندا در آمازون فکر می‌کرد. آنجی گفت:

«پیتون‌ها مسئله‌ای نیستن. چون می‌تونی نزدیک شدنشون رو ببینی و به اون‌ها شلیک کنی. بدتر از اون‌ها افعی گابون و کبرای جنگلیه. زهرشون در یک چشم به هم زدن می‌کشه!

«پادزهر آوردین؟»

آنجی گفت: «برای نیش اون‌ها هیچ پادزهری وجود نداره. من بیشتر ترسم از کروکودیل‌‌هاست. این هیولاها همه چیز رو می‌خورن.»

الکساندر پرسید: «امّا اون‌ها در رودخونه می‌مونن. مگه نه؟»

آنجی به تفصیل گفت: «اون‌ها در خشکی هم خطرناکن. شب‌ها وقتی حیوون‌ها برای آب خوردن میان، کروکودیل‌ها اون‌ها رو می‌قاپن و به ته رودخونه می‌کشن.»

معرفی و دانلود کتاب صوتی جنگل کوتوله‌ها | ایزابل آلنده | واوخوان