دسته‌بندی نشده · می 23, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو | آندژی ساپکوفسکی | نشر ماه آوامعرفی کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزوکتابی دلپذیر برای طرفداران سریال ویچر! کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو اولین جلد این مجموعه‌ی پرطرفدار، نوشته‌ی آندژی ساپکوفسکی،‌ نویسنده‌ی نام‌آشنای لهستانی است. داستان حول محور شخصیت «گرالت» می‌گردد. یکی از معدود شکارچیانی که در سرزمینی خیالی با هیولاها مبارزه می‌کند. کتاب حاضر در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویوک‌تایمز قرار دارد و سرآغازی مناسب برای مطالعه‌ی داستان‌های ویچر محسوب می‌شود.

درباره کتاب صوتی حماسه‌‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو:

کتاب پیش رو اولین جلد مجموعه‌‌ای تخیلی – فانتزی به نام حماسه‌ی ویچر است که توسط آندژی ساپکوفسکی، نویسنده‌ی برجسته‌ی لهستانی به نگارش درآمده. کتاب صوتی آخرین آرزو (The Last Wish) طبق تعارف مرسوم، رمان به شمار نمی‌آید؛ که، مجموعه‌ای‌ست از داستان‌های کوتاه که نخستین بار در سال 1993 منتشر شده است. نویسنده در اثر حاضر مخاطبان را با دنیای خیالی و جذاب ویچرها آشنا می‌سازد. از این رو، کتاب نام‌برده نقطه‌‌ آغازی عالی برای مطالعه‌ی مجموعه‌ی حماسه‌ی ویچر محسوب می‌شود.

داستان آخرین آرزو از این قرار است: شخصیت اصلی مجموعه کتاب‌های حماسه‌ی ویچر، مردی‌ست به نام گرالت؛ جادوگری با موی سفید و چشمانی زرد رنگ که همیشه در سفر است. داستان این مجموعه در سرزمین‌هایی دور و خیالی در شرق اروپا رخ می‌دهد؛ در این سرزمین که هیولاها و خون‌آشام‌ها آن را تسخیر کرده‌اند، نبردهایی بر سر قلمرو بین پادشاهان در جریان است.

گرالت شکارچی هیولاست. او از سنین کم در مدرسه‌ی مخصوص آموزش دیده، آزمایش‌های سختی را پشت سر گذاشته و به دور از خانواده‌اش بزرگ شده است. او به سرزمین‌های دوردست سفر می‌کند تا به جنگ با هیولاها بپردازد. در این میان اما به حقیقتی پی می‌برد که همه‌‌چیز را دگرگون می‌سازد.

جالب است بدانید پس از آن که فصل اول سریال تلویزیونی ویچر بر پایه‌ی دو جلد آخرین آرزو و شمشیر سرنوشت منتشر شد، مجموعه کتاب‌های ویچر که بیست‌وهفت سال از نخستین انتشارشان می‌گذشت،‌ برای اولین بار در فهرست پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفتند.

سینا طاوسی مسرور آخرین آرزو را به فارسی برگردانده و محمود هادی زاده خوانش آن را برعهده داشته است.

درباره مجموعه حماسه‌ی ویچر:

مجموعه حاضر در هشت جلد و به قلم آندژی ساپکوفسکی به رشته‌ی تحریر درآمده‌اند و از پرطرفدارترین کتاب‌های تخیلی و فانتزی در سرتاسر دنیا به شمار می‌آیند. مجموعه حماسه ویچر تا کنون در بیش از هشتاد کشور منتشر و به بیست زبان ترجمه شده است.

در مجموعه ویچر (The Witcher) به داستان سرزمینی رازآلود و پهناور به نام «گرالت» گوش می‌سپاریم؛ سرزمینی که خون‌آشام‌ها و اهریمنان آن را تسخیر کرده‌اند. گرالت از چندین پادشاهی تشکیل شده و قوانینی منحصربه‌فرد دارد. به همین دلیل است که گویی نمی‌توان به شیوه‌ای عادی در این سرزمین زندگی کرد!

شخصیت اصلی داستان شکارچی و جادوگری‌ست به نام «گرالت ریویایی». او در داستان به شکل یک قهرمان و منجی شخصیت‌پردازی شده و با توانایی‌های فراطبیعی خود، مردمان را از دست اهریمن‌ها نجات می‌دهد. گفتنی‌ست آندژی ساپکوفسکی هنگام نگارش مجموعه کتاب‌های حماسه ویچر به شدت تحت تأثیر اسطوره‌های پاگانیسم اسلاو بوده است. عناوین جلدهای این مجموعه را در ادامه مطالعه می‌کنید:

«آخرین آرزو، بانوی دریاچه، برج پرستو، خون الف‌ها، زمان‌خواری، شمشیر سرنوشت، غسل آتش، فصل طوفان‌ها»

سریال اقتباس شده از مجموعه کتاب حماسه‌ی ویچر:

سریالی در ژانر فانتزی – درام بر پایه‌ی مجموعه کتاب‌های حماسه‌ی ویچر به کارگردانی لورن اشمیت هیسریچ ساخته شده است. فصل اول این سریال پرطرفدار بیستم دسامبر 2019 به نمایش درآمده است.

همچنین چند بازی ویدئویی با اقتباس از این اثر ساخته شده‌ که معروف‌ترین آن‌ها متعلق به شرکت RCP است.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو:

– از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز
– برنده جایزه «Ignotus» در سال 2003
– برنده‌ جایزه «Tähtifantasia» در سال 2011
– ترجمه‌ شده به بیش از بیست زبان
– بهترین کتاب‌ فانتزی سایت آمازون

نکوداشت‌های کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو:

– من این کتاب را به طرفداران داستان‌های قهرمانانه توصیه می‌کنم. (SF Book Reviews)
– یکی از بهترین و جالب‌ترین مجموعه‌های فانتزی که تا به حال خوانده‌ام. (Nerds of a Feather)
– باید کتاب‌های ویچر را بخوانید. زیرا در وهله اول مملو از همه عناصری است که شما را عاشق داستان‌ و به‌ویژه داستان‌های فانتزی می‌کند. (Hypable)

کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های تخیلی و فانتزی علاقه‌ هستید، کتاب صوتی حماسه ویچر برای شما مناسب است.

با آندژی ساپکوفسکی بیشتر آشنا شویم:

آندری ساپکوفسکی (Andrzej Sapkowski) 21 ژوئن سال 1948 چشم به جهان گشود. این نویسنده‌ی لهستانی عمده‌ی شهرت خود را مدیون مجموعه‌ کتاب‌های ویچر است. او پیش از آن که به رمان‌نویسی روی‌ آورد، ‌به عنوان نماینده‌ی ارشد فروش در یک شرکت تجاری مشغول به کار بود. او تاکنون برنده جوایز متعددی شده که در ادامه نام برخی از آن‌ها را مطالعه می‌کنید:

– جایزهٔ یانوس آ. زادل
– پاسپورت پولیتکی
– گلوریا آرتیس
– جایزهٔ بین‌المللی فانتزی جهانی
– جایزهٔ افسانهٔ دیوید گیمل
– جایزهٔ ایگنوتوس
– جایزه انجمن علمی تخیلی اروپا

در بخشی از کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو می‌شنویم:

«تنهامون بذارید.» بعد از دستورش به پاسبان‌ها، گفت: «و تو، بشین. نه اون جا نه. اگه ممکنه دورتر»

غریبه نشست. دیگر شمشیر یا کت سیاهش را همراه نداشت. ولراد درحالی که با پتک سنگینی که روی میز قرار داشت بازی می‌کرد گفت: «من ولراد هستم، دژسالار ویزیم و تصمیم گرفتم به حرفت گوش بدم. قبل از اینکه توی سیاهچال بندازنت، چی داری بهم بگی، مردک یاغی؟ سه نفر رو کشتی و سعی کردی جادو هم بکنی؛ بد نیست، اصلا بد نیست. در ویزیم این جرم‌ها نتیجه‌اش به صلابه کشیده شدنه؛ اما من فقط یه انسان هستم و می‌خوام به حرفت گوش بدم. قبل از اینکه اعدام بشی، حرفت رو بزن.»

مرد رویایی دکمه‌های جلیقه‌اش را باز کرد و اعلامیه‌ای از جنس چرم بز بیرون کشید. او با صدای آهسته‌ای گفت:‌ «این‌ها رو همه جا زدید، توی مسافرخونه‌ها. چیزی که اینجا نوشته حقیقت داره؟»

معرفی و دانلود کتاب صوتی حماسه‌ی ویچر – جلد اول: آخرین آرزو | آندژی ساپکوفسکی | نشر ماه آوا