دسته‌بندی نشده · آوریل 22, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگر | گروه نویسندگان | شرکت توسعه محتوای لحن دیگرمعرفی کتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگرکتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگر مجموعه‌ای متشکل از چهار داستان کوتاه شنیدنی‌ست که همگی در قالب نوعی گفتگو بین شخصیت‌ها روایت شده‌اند. لازم به ذکر است که اثر حاضر متعلق به مجموعه‌ای با عنوان چت استوری است.

درباره کتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگر:

بیرون طوفان غوغا به پا کرده. برق محل رفته و پسر، تنها و ترسیده، در خانه حبس شده است. تنها راه برای غلبه بر وحشتِ این لحظه، صحبت کردن با یک دوست است. پس پسر تماسی می‌گیرد و ترس خود را با دوستش، شاهین، به اشتراک می‌گذارد. او از این در عجب است که مردم پیش از این چطور در تاریکی مطلق جان سالم به در می‌برده‌اند و از وحشت قالب تهی نمی‌کرده‌اند؟! آخر، بدون برق که نمی‌شود زندگی کرد! اما حواس شاهین ظاهراً به حرف‌های آکنده از اضطراب پسر بیچاره نیست. چرا؟ آیا پای چیزی عجیب در این میان است؟…

در کتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگر به چهار قصه‌ی کوتاه درام با عناوین پیش رو گوش خواهید داد: «فروشگاه»، «خاموشی»، «ربات» و «وعده‌ی باغ وحش». داستان‌های نامبرده همگی ذیل ژانر چت استوری طبقه‌بندی می‌شوند.

چت استوری چیست؟

چت استوری (Chat Story) گونه‌ی داستانی جدیدی‌ست که اساساً مبتنی بر دیالوگ‌های دو یا چندنفره است؛ به نحوی که در آن به ندرت با توصیفات مستقیم یا شخصیت‌پردازی‌های مرسوم در داستان‌های عادی مواجه خواهید شد. چت استوری‌‌ها اغلب حاصل خلاقیت گروهی از نویسندگان‌اند، و معمولاً در بستری خاص (یک اپلیکیشن مجزا یا چت‌رومِ پیام‌رسان‌های مختلف) تولید و عرضه می‌شوند.

مجموعه‌ی چت استوری‌های صوتی‌ای که به همت شرکت توسعه محتوای لحن دیگر تولید شده و در کتابراه موجودند، به قلم مترجمین از زبان انگلیسی به فارسی برگردانده شده‌اند؛ اگرچه در برخی از عناوین، اسامی و فضای قصه‌ها، در راستای جذابیت بیشتر برای مخاطب فارسی‌زبان، تغییر یافته‌ و به حال و هوای ما نزدیک‌تر شده‌اند.

کتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگر مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به قصه‌های کوتاه و دوست‌داران ژانر درام بیش از دیگران از گوش سپردن به کتاب صوتی حاضر لذت خواهند برد.

در بخشی از کتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگر می‌شنویم:

– شاهین! اینجایی؟ پسر، طوفانو می‌بینی؟ برق شما هم رفت؟
– نه. اینجا هوا اونقدر هم بد نیست. طرف شما خیلی ناجوره؟
– خیلی وحشتناکه، خیلی. برق هم رفته که دیگه هیچی.
– همه‌ی فیلم ترسناک‌ها اینجوری شروع می‌شن. خونه تنهایی؟
– الان آره. ولی مامانم یه کم دیگه میاد. خوبه حالا با تو حرف می‌زنم. خدایی ترسناکه. فکر کن قدیما مردم برق نداشتن توی طوفان چی کار می‌کردن؟
– شمع روشن کن.
– روشن کردم. ولی همون ترسناک‌ترش کرد.
فهرست مطالب کتاب صوتی۵ دقیقهوعده‌ی باغ وحشادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی خاموشی و چند داستان درام دیگر | گروه نویسندگان | شرکت توسعه محتوای لحن دیگر