دسته‌بندی نشده · فوریه 14, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی خرگوش‌ها | محمدرضا سرشار | گروه فرهنگی سماوامعرفی کتاب صوتی خرگوش‌هاروایتی جذاب درباره غلبه حق بر باطل! محمدرضا سرشار در کتاب صوتی خرگوش‌ها داستان خرگوشی به اسم «برفی» را تعریف می‌کند که بعد از قربانی شدن بچه‌هایش توسط روباه، تصمیم می‌گیرد با اتحاد بقیهٔ دوستانش در برابر ظلم ایستادگی کند.

درباره کتاب صوتی خرگوش‌ها:

یک روز که برفی از خانه بیرون رفته بود تا برای بچه‌هایش غذا پیدا کند، روباه به سراغ بچه‌هایش رفت. برفی بعدازاین اتفاق بسیار غمگین شد و ناامیدی تمام وجودش را در برگرفت. تا زمانی که به نزد خرگوش پیر دانایی رفت و از او کمک خواست. راه‌حلی که خرگوش پیر به برفی داد همبستگی و ایجاد اتحاد بین همهٔ خرگوش‌ها بود. برفی هم تمام خرگوش‌ها را جمع کرد تا از آن‌ها کمک بگیرد …

محمدرضا سرشار کتاب خرگوش‌ها را چند سال قبل از وقوع انقلاب اسلامی نوشت و قصد داشت در آن نوعی پیشگویی اجتماعی کند. منظور او از خرگوش‌های داستان درواقع تمام مردم کشور است که با کنار گذاشتن ترس خود، سعی در سرکوب ظلم دارند. کسانی که در رنج و ترس مداوم گم نشده‌اند و قصد دارند دشمن را برای همیشه از سر راهشان بردارند.

درباره مجموعه کتاب کودک رادیکو:

این مجموعه که برای مخاطب کودک تولید شده است، توسط کودکان نیز روایت می‌شود. انتشارات سماوا با انتخاب تعدادی از کتاب‌های کودک و نوجوان، آن‌ها را به شکل جذابی به کتاب صوتی تبدیل کرده است. شنیدن داستان‌ها از زبان کودکان هفت تا دوازده‌ساله می‌تواند تجربهٔ بسیار شیرین و لذت‌بخشی هم برای کودک و هم بزرگسالان باشد.

کتاب صوتی خرگوش‌ها مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 9 تا 12 سال و والدینی که قصد دارند برای بچه‌های خود قصه‌های آموزنده بگویند مناسب است.

محمدرضا سرشار را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده، پژوهشگر، منتقد ادبی و گوینده برنامه رادیویی در سال 1332 و در کازرون به دنیا آمد. او تحصیلات خود را در رشتهٔ مهندسی صنایع و در دانشگاه علم و صنعت به پایان رساند. محمدرضا سرشار با نام هنری «رضا رهگذر» بعد از پایان تحصیلات به دلیل علاقه‌ای که به نویسندگی داشت، وارد عرصهٔ هنر شد.

آثار وی تا به امروز 26 جایزه در سطح کشور دریافت کرده است و برخی از آن‌ها نیز به زبان‌های دیگر مثل انگلیسی و اردو، ترجمه شده. نشریه بین‌المللی who is who، در سال 1373، نام سرشار را به‌عنوان یکی از مشاهیر فرهنگ ایران به ثبت رساند. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به کتاب‌هایی مثل «ما برگزیدگان»، «خواب‌های خوش نوجوانی»، «سفر به جنوب» و «طنابی از آتش» اشاره کرد.

جوایز و افتخارات محمدرضا سرشار:

– کتاب برگزیده سال جمهوری اسلامی ایران برای مقطع نوجوان توسط وزارت ارشاد برای مجموعه داستان «جایزه»
– کتاب برگزیده سال جمهوری اسلامی ایران برای مقطع سنی کودک توسط وزارت ارشاد برای کتاب «تشنه دیدار»
– کتاب برگزیده نوجوانان توسط شورای کودک برای رمان «هستم اگر می روم»
– برنده لوح زرین و دیپلم افتخار از جشنواره کودک و نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای کتاب «تشنه دیدار»
– برنده لوح زرین و دیپلم افتخار از جشنواره کتاب کودک و نوجوان کانون پرورش فکری برای رمان «مهاجر کوچک»
– برنده جایزه مشترک مجلات کیهان بچه‌ها و سروش نوجوان برای رمان «مهاجر کوچک»

در بخشی از کتاب صوتی خرگوش‌ها می‌شنویم:

سال‌ها پیش زیر این آسمان قشنگ، توی یک جنگل بزرگ و سرسبز که پر از حیوان‌های جورواجور بود، خرگوشی زندگی می‌کرد. اسم این خرگوش برفی بود. پوستش از سفیدی مثل برف بود. برای همین خرگوش‌های دیگر اسمش را برفی گذاشته بودند. برفی ماده خرگوشی بود که سالی چند بار می‌زایید و هر دفعه پنج شش تا بچه به دنیا می‌آورد.
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی خرگوش‌ها | محمدرضا سرشار | گروه فرهنگی سماوا