دسته‌بندی نشده · می 29, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی: راهکارهای عملی برای مبارزه با اتفاقات ناگوار گذشته | کتی رنتزنبرینک | انتشارات جیحون

[ad_1]

معرفی کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی: راهکارهای عملی برای مبارزه با اتفاقات ناگوار گذشتهکتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی اثری تکان‌دهنده در ژانر بیوگرافی و خودسازی است. کتی رنتزنبرینک با بهره‌گیری از زندگی شخصی خود راهکارهایی را ارائه کرده که به شما کمک می‌کند زمان‌های سخت زندگی خود را تاب آورید و بدانید که تنها نیستید. اثر حاضر التیامی‌ست برای انسانی که درتنگنا گرفتار آمده و هیچ راه رهایی پیش‌روی خود مشاهده نمی‌کند.

درباره کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی:

همه‌ی ما انسان‌ها، همچنان که بخش‌های سالمی داریم، قسمت‌هایی از روانمان آسیب دیده است. همه‌ی ما گاه‌وبی‌گاه طرد شده و جدا افتاده‌ایم. گاهی اندوه چنان کشدار و عمیق می‌شود که احساس می‌کنیم امید به آینده چیزی جز یک دلخوشی بیهوده نبوده و همیشه با توهمی از خوشی زیسته‌ایم. کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی (A Manual for Heartache) نوشته‌ی کتی رنتزنبرینک در چنین زمانی به ما کمک می‌کند تا با نگاهی واقع‌بینانه‌تر به جهان بنگریم و مشاهده کنیم که اندوه هر چقدر هم عمیق، باز هم توان انکار آینده و تباهی آن را نخواهد داشت. بنابراین اگر در آن مرحله از زندگی‌تان قرار دارید که گمان می‌برید هرگز از دلِ‌ رنج و اندوهی که رمق زندگی‌تان را کم کرده بیرون نخواهید آمد، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این معرفی با ما همراهی کنید.

کتی رنتزنبرینک، نویسنده‌ی کتاب، هفده ساله بود که برادر کوچک‌ترش، متی را در یک تصادف جاده‌ای وحشتناک از دست داد. اتفاقات بعد تصادف غیرقابل تحمل بودند؛ هشت سال زندگی نباتی متی و درآخر مرگ او… احتمالاً بتوانید وضعیت کتی و خانواده‌اش را پس از این حادثه تصور کنید. کتی برای رهایی از این احساس کتابی نوشت و آن را «آخرین قانون عشق» نام‌گذاری کرد. اثری که پرفروش‌ترین کتاب ساندی‌تایمز نام گرفت. او حالا کتاب دیگری نوشته که خود آرزو می‌کرد در زمانی که برادرش را از دست داده بود در اختیار داشت تا به او برای سبک کردن بار اندوهش کمک کند. «راهنمای درمان دلشکستگی» اثری‌ست کم‌حجم و کاربردی برای هرکسی که عزیزی را از دست داده، افسردگی و اضطراب را تجربه می‌کند و یا وزن خاطره‌‌ای سهمگین هنوز بر شانه‌هایش سنگین است.

متأسفانه جهان نه منصفانه است و نه برای کسی فرش قرمز پهن کرده؛ نویسنده در این کتاب راهکارهایی را ارائه کرده که از طریق آن‌ها می‌آموزید با غم و ‌اندوه زندگی کنید و جهان را یکسره تیره و تار نبینید. در واقع به کمک کتاب راهنمای درمان دلشکستگی شادی را در طاقت‌فرساترین لحظات پیدا خواهید کرد. کتی رنتزنبرینک راهنمای درمان دلشکستگی را اولین بار در سال 2017 منتشر کرده و این اثر با استقبال گسترده‌ای مواجه شده است.

«راهنمای آداب‌دانی برای مقابله با خبرهای بد، وقتی بدترین اتفاق ممکن می‌افتد چه باید کرد، چطور احساس بهتری داشته باشیم و دستوراتی برای خود آینده‌ام» برخی از فصل‌های کتاب صوتی پیش‌روست. راهنمای درمان دلشکستگی به همت مریم اصغرپور به فارسی برگردانده شده است. این اثر را با خوانش فریبا فصیحی تاش می‌شنوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی:

– تاثیرگذار… (Sunday Times)
– کاش وقتی زندگی‌ام زیرورو شد این کتاب را داشتم و می‌توانستم آن را بخوانم. (دکا ایت‌کنهد، روزنامه‌نگار)
– کل این کتاب را بدون اینکه از جایم بلند شوم در یک جلسه خواندم. کتابی دلنواز، صادقانه و هوشمندانه در مورد نحوه دوست شدن با غم و دلتنگی. (راشل جویس)

کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های ژانر خودسازی علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

با کتی رنتزنبرینک بیشتر آشنا شویم:

کتی رنتزنبرینک (Cathy Rentzenbrink) نویسنده‌ی پرفروش ساندی‌تایمز تاکنون چندین کتاب در ژانر خودسازی به نگارش درآورده که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های آخرین قانون عشق، راهنمای درمان دلشکستگی و همه هنوز زنده‌اند اشاره کرد. بیست سال طول کشید تا رنتزنبرینک بتواند با بهره‌گیری از تجربیات خود دست به قلم ببرد و از آنچه که زندگی به او آموخته برای کمک به دیگران استفاده کند. از میان آثار او تنها کتابی که معرفی آن را مطالعه کردید (راهنمای درمان دلشکستگی) به فارسی برگردانده شده است.

جملات برگزیده کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی:

– افراد بدجنس از درون غمگین هستند.
– مسئولیت مشکلات دنیا برعهده تو نیست.
– سعی کن کار خودت را بکنی و نگران نباشی که دیگران چه کار می‌کنند.
– کنجکاو باش!

در بخشی از کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی می‌شنویم:

چیزی که فهمیده‌ام این نیست که هر اتفاقی حکمتی دارد، بلکه این است که با ترفندی می‌توانید به ویرانه درهم شکسته‌تان نگاه کنید و معنا و هدفی برای آن بتراشید. جمله مورد علاقه من در تمام آثار شکسپیر یک خط از تاجر ونیزی در مورد شمعی است که اطرافش را نورانی می‌کند: «یک کار خوب در دنیایی پر از شرارت مثل این شمع می‌درخشد».

وقتی با گستردگی این دنیای بی‌رحم دست و پنجه نرم می‌کنم همیشه این طرز تفکر مفید بوده است. وقتی همه چیز آنقدر درهم شکسته است که احساس می‌کنم کارهای خودم بیهوده هستند، به خودم می‌گویم نمی‌توانم درمورد این دنیای پر شرارت و پلیدی کاری انجام بدهم، ولی می‌توانم تصمیم بگیرم کار خوبی انجام بدهم و انسان خوبی باشم؛ و بعد فکر می‌کنم حتی این کار خیلی زیاد است و تصمیم می‌گیرم بپذیرم که فردی پر از نقص و خطا ولی اساساً خیرخواه و با قصد و نیت خوب هستم؛ و پیش رفتن با این طرز تفکر در این دنیای پر از پلیدی کار بسیار درست و خوبی است.

حالا می‌فهمم چرا علاقه زیادی به مذهب دارم. این علاقه من ربطی به خدا ندارد بلکه به انسان‌ها مربوط است. همه مذهب‌ها استراتژی‌های مقابله با مشکلات هستند. انسان‌های معتقد به مذهب افرادی هستند که سعی می‌کنند برای اتفاق‌ها توضیحاتی پیدا کنند، برای وجودشان توجیه منطقی بیاورند، با درد و رنج کنار بیایند و بفهمند چطور باید زندگی کنند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی راهنمای درمان دلشکستگی: راهکارهای عملی برای مبارزه با اتفاقات ناگوار گذشته | کتی رنتزنبرینک | انتشارات جیحون