دسته‌بندی نشده · مارس 18, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی رمز قهرمان: درس‌هایی که از زندگی واقعی گرفته شده‌اند | ویلیام اچ. مک ریونمعرفی کتاب صوتی رمز قهرمان: درس‌هایی که از زندگی واقعی گرفته شده‌اندچگونه می‌توان مثل یک قهرمان زندگی کرد؟ ویلیام اچ. مک ریون نویسنده کتاب پرفروش و محبوب تختخوابت را مرتب کن، در کتاب صوتی رمز قهرمان که یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز است، با روایت داستان کسانی که برای نجات بشریت تلاش کردند، فضیلت‌‌هایی را معرفی می‌کند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به شکوفایی برسید و قهرمان درون خود را فرابخوانید.

درباره کتاب صوتی رمز قهرمان:

با شنیدن نام قهرمان چه کسانی در ذهنتان پدیدار می‌شوند؟ شاید این کلمه شما را به یاد افرادی بیندازد که الهام‌بخش آدم‌های زیادی هستند و کسانی به آن‌ها امید بسته‌اند. همچون شخصیت‌های فانتزی و خیالی مثل سوپرمن، هالک یا مرد عنکبوتی که با شجاعت و قدرتی که دارند افراد را از مهلکه‌های دشوار نجات می‌دهند.

ویلیام اچ. مک ریون اما قهرمان بودن را مسئولیت دشواری می‌داند که برای داشتن این صفت باید ارزش‌های اخلاقی زیادی را در خود حفظ کرد. او باور دارد کسی که بار این کلمه را به دوش می‌کشد، پر از درد و رنج است. این دریاسالار بازنشسته و نویسنده برجسته ایستادگی برای حفظ باورها و نجات بشریت را خصوصیت مشترک همهٔ قهرمان‌ها در همه جای جهان می‌داند.

کتاب رمز قهرمان (The Hero Code: Lessons Learned from Lives Well Lived) نیز نوعی ادای احترام است به کسانی که مک ریون در طول زندگی‌اش با آن‌ها مواجه شده و برایش حکم قهرمانانی داشته‌اند که وظیفه خود را برای نجات جهان انجام می‌دهند. وی در آغاز کتاب آرزوهای کودکی خود را بیان کرده که رؤیای قهرمانی را در سر می‌پرورانده است.

او از دوران خردسالی آرزو داشته روزی قهرمان شود و شنل بپوشد و از قدرت‌های ماورایی خود برای نجات زمین از نابودی استفاده کند. اما همان‌طور که او بزرگ‌تر شد و به جهان سفر کرد، قهرمانان واقعی را پیدا کرد. بعد از آن بود که متوجه شد هیچ‌کدام از آن قهرمان‌ها قدرت خارق‌العاده‌ای نداشتند. اما دارای ویژگی خاصی بودند که به آن‌ها قدرت کمک به دیگران، ایجاد تغییر و نجات جهان را می‌داد و آن چیزی نبود جز: شجاعت.

مک ریون در فصول مختلف کتاب صوتی رمز قهرمان صفاتی را معرفی می‌کند که جمیع آن‌ها شخصیت قهرمان را شکل می‌دهند. فضایل اخلاقی که او به آن‌ها اشاره می‌کند شامل صفاتی مثل شجاعت، شفقت، بخشش و فروتنی می‌شود. او به این نکتهٔ مهم اشاره می‌کند که قهرمان‌ها درواقع همان انسان‌های عادی هستند که شما در طول روز آن‌ها را می‌بینید و چیز عجیب و متفاوتی در آن‌ها وجود ندارد. تنها ویژگی‌ها بارزشان همان خصایص اخلاقی است که پیش‌تر معرفی شد.

با شنیدن این کتاب متوجه می‌شوید که در وجود شما نیز یک قهرمان نهفته است که از زمان تولدتان وجود داشته. این خصوصیت است که انسان را به پایدارترین موجود در کره زمین تبدیل کرده و آن‌ها را به دانشمندان، فیلسوفان و جستجوگران حقیقت تبدیل کرده است. نویسنده با روایت داستان‌هایی درمورد امید، دلسوزی، استقامت، شرافت، شجاعت و شوخ‌طبعی امید دارد که این داستان‌ها به درس‌هایی برای زندگی تبدیل شوند تا با کمک آن‌ها همه بتوانند زندگی و شخصیت خود را به بهترین نحو بسازند و برای خود و دیگران ارزشمند باشند.

فراموش نکنید که برای قهرمان بودن حتماً لازم نیست شغل خاصی داشته باشید یا چیزی را کشف کنید. یکی از مهم‌ترین عناصر وجودی قهرمانان همان معمولی بودنشان است؛ پس ناامیدی را کنار بگذارید و با یادگیری رمز قهرمان سفر واقعی و نجات‌بخش زندگی‌تان را آغاز کنید!

نکوداشت‌های کتاب صوتی رمز قهرمان:

– فوق العاده ساده، عالی، هوشمند و مختصر. (Forbes)
– کتابی که با چشمانی اشک‌بار شما را رها می‌کند. (وال‌استریت ژورنال)
– خوانندگان علاقه‌مند به کارهای حیاتی نیروهای ویژه‌‌ی ارتش از ماجراهای مک ریون الهام می‌گیرند. (Kirkus)
– مک ریون آنچه را که در طول چهار دهه حضور در عملیات ویژه‌ی نیروی دریایی آموخته، به یک کتاب کم‌حجم و قدرتمند تبدیل کرده است. (USA Today)
– درس‌های مک ریون از کتاب تختخوابت را مرتب کن فراتر می‌رود. او ده فصل کتاب رمز قهرمان را به درس‌هایی درباره ایستادگی در برابر قلدرها، امید دادن به دیگران فراتر رفتن از شکست اختصاص داده است. (واشنگتن‌پست)

کتاب صوتی رمز قهرمان مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های الهام‌بخش از قهرمان‌های واقعی علاقه دارید، شنیدن این کتاب تأثیرگذار می‌تواند برایتان جذاب باشد.

با ویلیام اچ. مک ریون بیشتر آشنا شویم:

این بازنشسته نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا در سال 1955 به دنیا آمد. او خدمات برجسته و پر افتخاری را در نیروی دریایی داشته و با تمایزی مثال‌زدنی در نیروی دریایی خدمت کرده است. همچنین ویلیام اچ. مک ریون (William H. McRaven) در سی و هفت سالگی که به‌عنوان یک سرباز ویژه نیروی دریایی خدمت می‌کرد، در همه سطوح فرماندهی برجسته بود.

وی به‌عنوان یک دریاسالار چهارستاره، عنوان فرمانده کل نیروهای عملیات ویژه ایالات متحده را نیز کسب کرد. مک ریون اکنون ریاست دانشگاه تگزاس را بر عهده دارد و بانوشتن کتاب پرفروش و محبوب «تختخوابت را مرتب کن»، طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرد.

جوایز و افتخارات ویلیام اچ. مک ریون:

– برنده جایزه لوح طلایی آکادمی دستاوردهای آمریکا (2014)
– برنده جایزه برجستگان آمریکایی (2016)
– برنده جایزه رهبری فرماندهی تگزاس نیروی دریایی ایالات متحده (2017)
– برنده جایزه ملی انجمن افسران مجری قانون فدرال
– برنده جایزه ملی اطلاعات

در بخشی از کتاب صوتی رمز قهرمان می‌شنویم:

از پشت پنجره سرباز مسلحی که بیرون اتاقم نگهبانی می‌داد رو نگاه می‌کردم. می‌دونستم سرباز دیگه‌ای هم مقابل اون یکی اتاق نگهبانی میده و نگهبان‌ها هم در ده موقعیت دیگه و حتی اطراف غذاخوری قرار دارن. درحالی که ظاهرا پایگاه هوایی در افغانستان در امنیت کامل بود، اما همیشه احتمال یک بمب انتحاری وجود داشت.

داخل اتاق سینی‌های غذا روی میزهای مستطیلی تاشو و بلندی قرار داشتن که تقریبا بیست ژنرال می تونستن در حین غذا خوردن به سخنان فرمانده گوش بدن. من به عنوان تنها دریاسالار همراه افسری جوون در انتهای میز نشسته بودیم. ابی زید شروع به صحبت کرد. این کنفرانس فرماندهان بود و ما تازه شروع به گفتگو دربارهٔ استراتژی سال بعد کرده بودیم.

این مذاکرات پیچیده و مهم بود و تغییرات مهم و تاثیر چشم‌گیری بر آیندهٔ نیروهای آمریکایی در جنگ داشت. همونطور که برگر و سبزیجات کنارش رو می‌خوردم، زیرچشمی فرمانده رو هم نگاه می‌کردم.

معرفی و دانلود کتاب صوتی رمز قهرمان: درس‌هایی که از زندگی واقعی گرفته شده‌اند | ویلیام اچ. مک ریون