دسته‌بندی نشده · ژوئن 7, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی روش نابغه تنبل: درباره چیزهایى که براى تو مهم نیستند تنبل باش! | کندرا آداچیمعرفی کتاب صوتی روش نابغه تنبل: درباره چیزهایى که براى تو مهم نیستند تنبل باش!آیا می‌توان از نظر دیگران یک فرد تنبل و بی‌نظم بود اما در عین حال بهترین برنامه‌ریزی و عملکرد را برای انواع کارها داشت؟ کندرا آداچی در کتاب صوتی روش نابغه تنبل، به شما نشان می‌دهد تنها چیزهایی ارزش وقت صرف کردن دارند که برای ما اهمیت دارند. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز به شما یادآوری می‌کند که بیشتر یا کمتر کار کردن نشانه خوبی برای داشتن سبک زندگی سالم نیست.

درباره کتاب صوتی روش نابغه تنبل:

کتاب‌ها و سخنرانی‌های بسیاری وجود دارد که درباره سبک زندگی برتر صحبت می‌کنند و به نوعی تمامی مردم با انواع سلیقه‌ها و تیپ‌های شخصیتی را مجبور می‌کنند تا به یک شکل به کارهایشان رسیدگی کنند و حتی تعریفی واحد از منظم بودن، خوشبخت بودن و موفق بودن ارائه می‌دهند.

اما کندرا آداچی نویسنده کتاب روش نابغه تنبل (The Lazy Genius Way) به شما می‌گوید تنها باید برای چیزهایی که جایگاهی مهم و ویژه برایتان دارد، وقت بگذارید و همچون یک نابغه عمل کنید. درواقع درچنین شرایطی اهمال کاری و تنبلی پذیرفته نیست. اما زمانیکه چیزی برایتان اهمیتی ندارد، می‌توانید با خیال راحت استراحت کنید و آن را جزء اولویت‌های زندگی‌تان قرار ندهید.

به بیان دیگر شما آزادید تا با تعریف خاص خود از جهان پیرامون‌تان، «خوب» زندگی کنید. خوبی که ممکن است برای بعضی از مردم چندان مناسب و خوشایند به نظر نرسد اما برای شما کارآمد و جذاب است.

پس با شنیدن کتاب صوتی روش نابغه تنبل یاد می‌گیرید که راه بهتری برای رسیدگی به انبوه کارها و روابط شخصی‌‌تان پیدا کنید و برای همیشه همانی باشید که دوست دارید، به دور از باید و نبایدهای پیچیده دیگران.

نکوداشت‌های کتاب صوتی روش نابغه تنبل:

– اگر به شما گفته‌اند که تنبلی هیچ فایده‌ای ندارد، این کتاب را بخوانید و بگذارید کندرا آداچی فکر و زندگی‌تان را برای همیشه تغییر دهد. (مک‌کلین اسمیت)

– کتاب نابغه تنبل دستورالعملی است برای خلق یک زندگی خانگی سخاوتمندانه و کم‌استرس. (جنیا اسمیت و اس. دی. اسمیت)

– همیشه وقتی پای خانه در میان بود، تنبلی می‌کردم. نتیجه‌اش چندان عجیب نبود؛ سطل‌های زباله پر بودند، لباس‌ها در ماشین‌لباس‌شویی کپک می‌زدند و همه‌چیز درهم‌وبرهم بود. اما کندرا آداچی روش بهتری را به ما نشان می‌دهد. کتاب نابغه تنبل به شما نمی‌گوید که سرآشپزی عالی شوید و قرنیزهای خانه را با مسواک تمیز کنید. کندرا راه میانه‌ای را پیش می‌گیرد. (جیمی گلدن)

کتاب صوتی روش نابغه تنبل برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی که خواهان مدیریت زمان خود هستند و به دنبال سبک زندگی سالم و راحت می‌گردند، کتاب روش نابغه تنبل گزینه مناسبی برایشان خواهد بود.

کندرا آداچی را بیشتر بشناسیم:

نویسنده‌ی آمریکایی کتاب حاضر که قصد داشته معلم زبان انگلیسی شود، حالا راه دیگری را در پیش گرفته و به گفته‌ی خود، نابغه‌ای تنبل است، زیرا فقط بر چیزهایی تمرکز می‌کند که مهم‌اند و سایر چیزها را رها می‌کند.

کندرا آداچی (Kendra Adachi) تا کنون دو کتاب در این زمینه نوشته است و وبسایت و پادکستی را نیز حول موضوع کتاب روش نابغه تنبل اداره می‌کند. این نخستین کتاب اوست که به فارسی برگردانده شده.

در بخشی از کتاب صوتی روش نابغه تنبل می‌شنویم:

الان چکار می‌توانم بکنم تا بعدا شستن لباس‌ها آسان‌تر شود؟ اوه شستن لباس‌ها! انگار هربار یک دسته لباس سعی می‌کند ما را بکشد. ولی سوال جادویی می‌تواند به ما کمک کند. می‌توانی سبدهای رختی بخری که تقسیم‌بندی شده‌اند. با استفاده از این سبدها دسته‌بندی لباس‌ها بلافاصله انجام می‌شود.

می‌توانی به بچه‌هایت یاد بدهی شلوارشان را صاف دربیاورند، نه اینکه شلوارشان را پشت و رو دربیاورند و تو خودت را توی کوهی از شلوارهای پشت و رو درآورده شده‌ای پیدا کنی که لباس زیر هم بین‌شان گیر کرده است.

یکی از خوانندگان وبلاگ مجموعه نابغه تنبل، یک بار گفت: برای جوراب‌های بچه‌ها از یک کیف توری استفاده می‌کند. این کیف کنار سبد رخت آویزان شده است. بچه‌ها جوراب‌های کثیف‌شان را همانجا درمی‌آورند و جوراب‌ها در همان کیف شسته و خشک می‌شوند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی روش نابغه تنبل: درباره چیزهایى که براى تو مهم نیستند تنبل باش! | کندرا آداچی