دسته‌بندی نشده · آوریل 3, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست: هماهنگی با خود و دیگران و کائنات | اکنات ایسوارانمعرفی کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست: هماهنگی با خود و دیگران و کائناتاکنات ایسواران، متفکر و الهی‌دان هندی، در کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست از جنبه‌های مثبت اندیشه‌های عرفانی در زندگی عملی سخن گفته و شیوه‌های دستیابی به آرامش درونی از طریق مراقبه را به علاقه‌مندان آموزش داده است. اثر حاضر به قلم فرنوش جزینی به فارسی ترجمه شده و با صدای گشتاسب امجدی روایت گشته است.

درباره کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست:

تفاوتی نمی‌کند که از ادیان شرقی سخن بگوییم یا مذاهب غربی را مدنظر داشته باشیم. به باور اکنات ایسواران، متفکر و عرفان‌شناسِ اهل هند، هسته‌ی تمامی اندیشه‌های دینی یک پیامِ صریح و روشن و سرراست است: «به بندگی اشیاء تن ندهید و روح خود را مسخر خواسته‌های بی‌پایان جسمتان نکنید.» در کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست (Your Life is Your Message) معنای همین پیام شرح داده شده است.

ایسواران در این اثر شنیدنی، از رهگذرِ بررسی توصیه‌های دینی و عرفانی، به تدوین دستورالعملی برای زندگی پرداخته، و این‌چنین، فواید عملی و جنبه‌های کاربردیِ آن دسته از باورهای متافیزیکی را که به گمان عده‌ای، در جهان امروز دیگر منسوخ تلقی می‌شوند، یادآوری نموده است.

کتاب زندگی شما پیام شماست ذیل سه فصل با عناوین پیش رو تنظیم گشته: «در جستجوی هماهنگی با خویشتن»، «هماهنگی با دیگران» و «هماهنگی با کائنات». همانطور از این تقسیم‌بندی پیداست، ایسواران رسیدن آدمی به شکوفایی و بلوغ معنوی را مستلزم طی کردن فرایندی سه مرحله‌ای می‌بیند: در گام نخست باید به شناخت خویشتنِ خویش مبادرت ورزید؛ چرا که بدون شناخت خود، نه جهان را خواهید شناخت، و نه خالق جهان را. پس از این اما باید به دیگرانی چون خود بیندیشید که اطرافتان را فرا گرفته‌اند، و ضمن اندیشه در باب آنان، برای سازگار شدن با ایشان نیز تلاش کنید. در این مرحله، از راز هماهنگیِ حاکم بر جهان آگاه خواهید شد، و خود را ذره‌ای در کلی بیکران خواهید یافت. پس از این، گام سوم که همانا هماهنگی با کائنات است، خود به خود برداشته خواهد شد: اینک شما از مَنیّت کاذب تهی شده و خود والای خویش را کشف نموده‌اید… این است تمامی آنچه اکنات ایسواران در کتاب زندگی شما پیام شماست در پی انتقالش بوده است. البته لازم به ذکر است که او در این مسیر، علاوه بر توضیح مبانی نظری اندیشه‌ی خود، به توصیف شیوه‌های مراقبه‌ای نیز پرداخته که به گمانش می‌‌توانند در راه رسیدن به آرامش درونی یاری‌رسان ما باشند.

کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثاری با تم معنوی مخاطبین اصلی این کتاب شنیدنی‌اند.

با اکنات ایسواران بیشتر آشنا شویم:

اکنات ایسواران (Eknath Easwaran) مربی معنوی، متخصص عرفان شرقی و مترجم آثار حوزه‌ی الهیات به زبان انگلیسی است. در زبان فارسی جز کتاب زندگی شما پیام شماست، اثر ارزشمند دیگری نیز با عنوان «عشق خداست» از وی موجود است. به طور کلی، ایسواران تلاش داشته تا با مجموعه‌ی آثار خود منادی باور به صلح و عشقی جهان‌شمول باشد.

جملات برگزیده کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست:

– عدم خشونت، والاترین قانون زندگی است.
– چه معرفت و حکمتی را می‌توانید پیدا کنید که بزرگ‌تر از مهربانی باشد؟
– بیدار شو! و سر از خواب جهل و بی‌خبری بردار؛ زیرا سپیده‌ دم حکمت و خرد سر برآورده است.
– نژاد انسان از یک خانواده است. انسان‌ها با یکدیگر برادر و خواهرند. همه‌ی جنگ‌ها، جنگ‌های داخلی هستند.

در بخشی از کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست می‌شنویم:

گفته‌های عیسی مسیح به زنی در چاه را به یاد می‌آورید؟ هنگامی که تشنه بود، آن زن برای نوشیدن به او آب خنک داد. عیسی با حالتی تشکرآمیز گفت: «هر کسی که از این آب بنوشد، دوباره تشنه می‌شود. اما هر کسی که از آبی که من به او می‌دهم بنوشد، هرگز تشنه نخواهد شد.» روزی که از خویشتن خویش آگاه شوید، عطش شما فرو خواهد نشست. شما دیگر به هیچ‌کسی در دنیا نیازی نخواهید داشت…

چند روز پیش، هنگامی که همراه همسرم در مرکز خریدی بزرگ مشغول قدم زدن بودیم، به او گفتم که حتی اگر همه‌ی این چیزها را رایگان به من بدهند، به راستی هیچ‌یک را نمی‌خواهم. این حرف بدان معنا نیست که من دوست ندارم چیزهایی را بخرم که مفید، راحت و مورد نیازند. یا اینکه خودم را بگیرم، اما هیچ هوسی برای داشتن این چیزها ندارم. پس از سال‌ها مراقبه، اکنون رضایتم را در آن یافته‌ام و عطشم فرو نشسته است.
فهرست مطالب کتاب صوتی۳۴ دقیقهبخش اول: درجست‌وجوی هماهنگی با خویشتن – قسمت یک۳۲ دقیقهبخش اول: درجست‌وجوی هماهنگی با خویشتن – قسمت دو۳۱ دقیقهبخش دوم: هماهنگی با دیگران – قسمت یک۴۴ دقیقهبخش دوم: هماهنگی با دیگران – قسمت دو۳۹ دقیقهبخش سوم: هماهنگی با کائنات – قسمت یک۴۱ دقیقهبخش سوم: هماهنگی با کائنات – قسمت دوادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی زندگی شما پیام شماست: هماهنگی با خود و دیگران و کائنات | اکنات ایسواران