دسته‌بندی نشده · مارس 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی زن پولدار: راهنمایی برای سرمایه‌گذاری و استقلال مالی زنان | کیم کیوساکی | شادن پژواکمعرفی کتاب صوتی زن پولدار: راهنمایی برای سرمایه‌گذاری و استقلال مالی زنانکیم کیوساکی در کتاب صوتی زن پولدار، راه‌های سرمایه‌گذاری مطمئن را به هم‌جنسان خود آموزش داده، و به این باور غلط که دنیای اقتصاد اساساً متعلق به مردان است، حمله نموده است. گوش سپردن به این اثر برای تمام زنانی که خواستار استقلال مالی‌اند، امری ضروری‌ست.

درباره کتاب صوتی زن پولدار:

سرمایه‌گذاری و فعالیت اقتصادی در همه جای دنیا تابع اصول و قواعدی مشخص از قبیل شناخت بازار، پیشبینی نوسانات مالی، تشخیص میزان عرضه و تقاضای کالاها و خدمات خاص و مواردی از این دست می‌باشد. در چنین شرایطی، صحبت کردن از «سرمایه‌گذاری زنان» ظاهراً بی‌ربط و بی‌معنا به نظر می‌آید. زیرا مطابق باوری منطقی، اقتصاد و اصول آن زنانه یا مردانه نیست، و این امکان برای هر فردی -اعم از زن و مرد- فراهم است که وارد دنیای تجارت شده و به اندازه‌ی هوش و میزان ریسک‌پذیری خود به سود دست پیدا کند.

واقعیت اما این است که اگرچه اصول علم اقتصاد زنانه و مردانه نیستند، برعکس، دیدگاه‌های گردانندگان اقتصاد در بیشتر نقاط مختلف دقیقاً چنین‌اند؛ یعنی تابع کلیشه‌های جنسیتی‌اند. و این واقعیتی‌ست که سبب می‌شود سرمایه‌گذاری و سایر فعالیت‌های اقتصادی، برای زنان متفاوت از مردان باشد. در نتیجه، زنان باید برای افزایش ثمردهی اقتصادی و دستیابی به استقلال مالی به طور مضاعف تلاش کنند.

در همین زمینه قصد داریم اثریبه شما معرفی کنیم، با عنوان کتاب زن پولدار: راهنمایی برای سرمایه‌گذاری زنان (Rich Woman: A Book on Investing for Women) که به قلم کیم کیوساکی به رشته‌ی تحریر درآمده است. این زنِ کارآفرین و موفق در اثر شنیدنی و آموزنده‌ی پیش رو، قواعد سرمایه‌گذاری درست و اصولی را به هم‌جنسان خود آموزش داده و راه‌های غلبه بر پیشفرض‌های مردسالارانه‌ی اقتصادی – اجتماعی را به آن‌ها گوشزد نموده است.

نگاهی به فهرست کتاب که در پایین آمده بخش اعظمی از محتوای اثر را برای شما روشن و مشخص می‌سازد. پس تکرار مطالبی را که خود به حدس درخواهید یافت بیهوده می‌بینیم. فقط همینقدر بگوییم که کتاب زن پولدار تا امروز بر زنان بسیاری در سراسر جهان اثرگذار بوده، و برای ایشان همچون یک نقشه‌ی راهنما در مسیر دستیابی به استقلال مالی عمل کرده است.

همچنین بد نیست بدانید که رابرت کیوساکی، نویسنده‌ی کتاب پرفروش «پدر پولدار پدر بی پول» بر کتاب همسر خود، کیم، مقدمه‌ای جذاب نوشته که در نسخه‌ی صوتی حاضر موجود و قابل شنیدن است.

امید داریم که از مطالعه‌ی اثر حاضر لذت برده، و مطالب و نکات بیان‌شده در آن را آموزنده بیابید. شکی نیست که جهان اقتصاد با حضور شما زنان چندین و چند گام به سمت جلو حرکت خواهد کرد.

کتاب صوتی زن پولدار مناسب چه کسانی است؟

زنانی که قصد انجام فعالیت‌های جدی اقتصادی دارند، مخاطبین اصلی این کتاب محسوب می‌شوند.

با کیم کیوساکی بیشتر آشنا شویم:

کیم کیوساکی (Kim Kiyosaki) همسر رابرت کیوساکی، کارآفرین مشهور و نویسنده‌ی پرطرفدار آثار اقتصادی‌ست. کیم تاکنون با آثار و البته زندگی سرشار از موفقیتش، الهام‌بخش میلیون‌ها زنی در سراسر جهان بوده که او را به عنوان الگوی خود در مسیر استقلال مالی و سرمایه‌گذاری‌های پرریسک برگزیده‌اند. از آثار اوست: «اول سهم خودت را پرداخت کن دختر، زن پولدار، هزینه‌ها را درز نگیرید.»

جملات برگزیده کتاب صوتی زن پولدار:

– تا زمانی که اختیار کیف پول زنان دست خودشان نیست، آن‌ها محکوم به وابستگی هستند.
– سال‌هاست که استقلال را یک نعمت بزرگ و اساس هر شرافتی در زندگی می‌دانم.
– هدف عالی، همانند یک ورزش سنگین، عرق شما را درمی‌آورد.
– قدرت، یعنی اجباری به راضی کردن کسی نداشته باشید.

در بخشی از کتاب صوتی زن پولدار می‌شنویم:

موانع خیالی را پشت سر بگذارید!

خیلی از موانع پیش روی زنان برای شرکت در سرمایه‌گذاری‌ها اصلاً وجود خارجی ندارد. این موانع بیشتر در افکار خانم‌ها نهادینه شده تا آن‌ها را از موفقیت و ارتقا بازدارند. در دنیای سرمایه‌گذاری عملکرد درست و کارآمد نقش مهمی در موفقیت دارد و اینکه شما سیاه هستید یا سفید، زن هستید یا مرد، باسواد هستید و یا بی‌سواد، اصلاً اهمیت ندارد. مسئله‌ی مهم این است که شما چقدر با پول و سرمایه‌گذاری، هوشمندانه برخورد کنید.

عدم محرومیت در کسب درآمد:

در دنیای حقوق‌بگیری، در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن، زنان حدود یک‌سوم کمتر از مردان حقوق می‌گیرند. یعنی اگر یک مرد برای یک شغل ساعتی یک دلار بگیرد، یک زن برای همین شغل ساعتی هفتادوپنج سنت دریافت می‌کند. اما در دنیای سرمایه‌گذاری همه چیز برابر است، و هر چقدر بکارید همانقدر برداشت می‌کنید.

معرفی و دانلود کتاب صوتی زن پولدار: راهنمایی برای سرمایه‌گذاری و استقلال مالی زنان | کیم کیوساکی | شادن پژواک