دسته‌بندی نشده · می 17, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول: امام و خلافت | گروه نویسندگان | موسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکانمعرفی کتاب صوتی فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول: امام و خلافتگروه نویسندگان «تاریخ اسلام» در کتاب صوتی فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول: امام و خلافت با نظر به زندگی امام علی (ع)، جنبه‌های گوناگون زندگی ایشان اعم از شجاعت، ایمان، انصاف و دانش را به تصویر کشیده‌اند. اثر پیش‌رو جلد اول این مجموعه است و بر دوران خلافت امام تمرکز دارد.

درباره کتاب صوتی فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول امام و خلافت:

نویسندگان گروه تاریخ اسلام در کتاب فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول امام و خلافت به روایت داستان‌هایی واقعی از زندگی حضرت علی (ع) پرداخته‌ و از این طریق ابعاد گوناگون زندگی ایشان را به تصویر کشیده‌اند. جلد اول این کتاب شنیدنی بر زندگی سیاسی امام در دوران پیامبر، دوران سکوت و زمان خلافت تمرکز دارد و تصویری جامع را پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد.

فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی اثری‌ست درخور برای کودکان و نوجوانان که می‌تواند آن‌ها را به مطالعه‌ی آثار جدی‌تر سوق دهد. همچنین، موضوعی جالب‌توجه برای همه‌ی علاقه‌مندان خواهد داشت. در ادامه نام برخی از فصل‌های این کتاب را مطالعه می‌کنید: «بیعت امام علی(ع) با ابوبکر، امام علی و انحرافات دینی، امام علی و غضب خلافت، همکاری‌های امام علی با عمر، عثمان یا خلیفه سوم که بود»

کتاب صوتی فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول امام و خلافت مناسب چه کسانی است؟

نوجوانانی که به داستان‌های مذهبی علاقه‌ دارند، از کتاب فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) غافل نشوند.

در بخشی از کتاب صوتی فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول امام و خلافت می‌شنویم:

امام علی (ع) 25 سال پس از رحلت پیامبر (ص) و در سال 35 هجری از سوی مردم به سوی رهبری و خلافت مسلمانان برگزیده شد و حدود پنج سال بر قلمرو مسلمانان حکومت کرد. امام در این مدت کوشش نمود در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی اصلاحاتی را به وجود آورد. اما در اجرای این اصلاحات مشکلات و موانع گسترده‌ای به وجود آمد. مشکلات اصلی امام در اجرای عدالت اقتصادی و اجتماعی، مبارزه با رفاه‌گرایی و اصلاح برخی انحرافات و بدعت‌ها بروز کرد و خصوصا اصلاحات اقتصادی امام و برکناری برخی حاکمان نالایق قبلی به نبرد با سرکشان داخلی در سه جنگ جمل، صفین و نهروان منجر گردید.

هر چند بیشتر افرادی که علیه اصلاحات امام به پا خواستند، بهانه‌ی خود را انتقام خون عثمان اعلام نمودند.
فهرست مطالب کتاب صوتی۲ دقیقهبخش اول: امام علی در دوران پیامبر۹ دقیقهامام علی که بود؟۸ دقیقهامام علی در غدیر خم۲۴ دقیقهامام علی و غضب خلافت۵ دقیقهبخش دوم: امام علی در دوران سکوت۶ دقیقهابوبکر یا خلیفه‌ی اول که بود؟۲۲ دقیقهبیعت امام علی با ابوبکر۱۵ دقیقههمکاری‌های امام‌ علی با ابوبکر۹ دقیقهعمر یا خلیفه دوم که بود۱۱ دقیقهبیعت امام علی با عمر۸ دقیقههمکاری‌های امام علی با عمر۷ دقیقهعثمان یا خلیفه سوم که بود۱۳ دقیقهبیعت امام علی با عثمان۸ دقیقههمکاری‌های امام علی با عثمان۷ دقیقهسکوت امام علی با جامعه مسلمانان۳ دقیقهبخش سوم: امام علی در دوران خلافت۲۱ دقیقهآغاز خلافت امام علی۱۵ دقیقهامام علی و عدالت اقتصادی۱۵ دقیقهامام علی و انحرافات دینی۱۳ دقیقهامام علی و انحرافات اجتماعی۱۵ دقیقهامام علی و خطبه شقشقیهادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی فرازهایی عبرت آموز از زندگی سیاسی امام علی (ع) – جلد اول: امام و خلافت | گروه نویسندگان | موسسه فرهنگی هنری قوی سفید کودکان