دسته‌بندی نشده · ژوئن 11, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده: کشف دوباره‌ی بزرگ‌ترین نیروی انسانی | روی اف. بامیسترمعرفی کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده: کشف دوباره‌ی بزرگ‌ترین نیروی انسانیکتاب صوتی قدرت و نیروی اراده، نوشته‌ی روی اف. بامیستر و جان تیرنی، دو روان‌شناس برجسته‌ی آمریکایی است. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز درباره‌ی خودکنترلی است؛ این که چگونه خویشتن‌دارتر باشیم و اراده‌ی خود را تقویت کنیم. اثر حاضر نه تنها زندگی‌تان را برایتان پربارتر می‌کند، بلکه به آن لذت و شادی بیشتری نیز اضافه خواهد کرد.

درباره کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده

ما انسان‌ها از خود انتظار داریم که عاقل و قابل‌‌پیش‌بینی باشیم، طبق برنامه‌ریزی‌هامان پیش برویم و در نهایت به آنچه که در سر می‌پرورانیم، دست یابیم. اما حقیقت این است که اغلب طبق انتظارمان عمل نمی‌کنیم. مدام کارهایمان را بی‌دلیل به تعویق می‌اندازیم، دچار ضعف اراده می‌شویم و کمتر در جهت آنچه که به آن میل داریم، تلاش می‌کنیم. راه چاره چیست؟ روی اف. بامیستر و جان تیرنی در کتاب قدرت و نیروی اراده (Willpower) به شما پاسخ می‌گویند.

بسیاری از مردم بر این باورند که اگر تنها کمی بااراده‌تر بودند، زندگی‌شان به‌شیوه‌ای باورنکردنی بهبود پیدا می‌کرد. اما چگونه می‌توان خویشتن‌داری را در خود تقویت کرد و به کشف دوباره‌ی اراده که بزرگ‌ترین نیروی انسانی‌ست، پرداخت؟ روی اف. بامیستر و جان تیرنی، دو تن از تأثیرگذارترین روان‌شناسان جهان، در کتاب قدرت و نیروی اراده که اکنون نسخه‌ی صوتی آن در اختیار شماست، راهکارهایی را پیش روی شما قرار داده‌اند که اگر آن‌ها را به کار ببندید،‌ زندگی‌تان به طرز شگفت‌آوری دگرگون خواهد شد.

تحقیقات نشان می‌دهد که ما معمولاً چهار ساعت از روزمان را صرف این امر می‌کنیم تا در برابر وسوسه‌های مختلف مقاومت کنیم!‌ به‌عبارتی، تلاش می‌کنیم تا آن تکه‌ی اضافه‌ی شکلات را نخوریم، شب دیر نخوابیم، سیگار نکشیم و … . با این میزان انرژی که صرف خودکنترلی می‌شود، جای تعجب نیست که مردم در سراسر جهان بی‌ارادگی را بزرگ‌ترین ضعف خویش می‌دانند. کتاب شنیدنی قدرت و نیروی اراده نه تنها به شما کمک می‌کند اراده‌ی خود را تقویت کنید، که می‌آموزید از طریق تعیین اهداف واقع‌بینانه برای خود، خویشتن‌داری را در همه‌ی لحظات حساس زندگی به کار ببندید. این‌ها نه شعارهای توخالی کتاب‌های خودیاری‌ست و نه وعده‌هایی پوچ، بلکه راهی‌ست آزموده شده برای زندگی بهتر…

با مطالعه‌ی این کتاب چه چیزی حاصل می‌شود؟ روی اف. بامیستر و جان تیرنی در فصول ابتدایی کتاب به شرح منشاء اراده می‌پردازند و سپس به این سوال پاسخ می‌گویند: آیا می‌شود نیروی اراده را تقویت کرد؟ اگر چنین است، راه آن چیست؟ کتاب قدرت و نیروی اراده از نُه فصل تشکیل شده که در ادامه برخی از عناوین آن‌ها را مطالعه می‌کنید: «بزرگ‌اندیشی در قلب تاریکی، طوفان کامل رژیم غذایی، عزت‌نفس در برابر خویشتن‌داری و خستگی ناشی از تصمیم‌گیری».

قدرت و نیروی اراده اولین بار در سال 2011 منتشر شده است. محسن رخشانی کتاب حاضر را به فارسی برگردانده و انتشارات جیحون آن را به صورت کتابی صوتی منتشر کرده است. قدرت و نیروی اراده را با صدای افشین اعتماد می‌شنوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده

– کتابی سهل‌آموز و تجربی، درباره‌ی قدرت اراده و بررسی بهترین راهِ به‌کارگیری آن برای غلبه بر وسوسه. کتاب حاضر راهکارهای بسیار مفیدی برای جبران ضعف اراده ارائه می‌دهد. (وال‌ استریت ژورنال)

– مفهومِ نیروی اراده در تقاطع کنجکاوانه‌ی علم و رفتار نهفته شده است. کتابِ قدرت و نیروی اراده در تقاطع کار دانشمندی فوق‌العاده خلاق به نام بامِیستر و جان تیِرنی به‌عنوان روزنامه‌نگاری خارق‌العاده و ژرف‌نگر قرار گرفته است. لطفاً خطر نادیده‌گرفتن آن را به جان نخرید! (استفان دانبر)

– کتابی بی‌اندازه ارزشمند، مملو از پژوهش‌های مبتکرانه، توصیه‌های خردمندانه و تأملات روشنگرانه درباره‌ی وضعیت انسان. (استیون پینکر)

– کتاب قدرت و نیروی اراده به‌ صورت عمیقی جذاب است؛ وقتی شروع به خواندن کنید، دیگر نمی‌توانید جلوی آن را بگیرید! روایتی جالب از علم خویشتن‌داری، به کوشش دانشمندانی که این پژوهش را انجام داده‌اند و روزنامه‌نگاری که آن را خبری کرده است. (دانیل گیلبرت)

کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های خودسازی علاقه‌مند هستید، شما را به شنیدن کتاب قدرت و نیروی اراده دعوت می‌کنیم.

با روی اف. بامیستر و جان تیرنی بیشتر آشنا شویم

روی اف. بامیستر (Roy F. Baumeister) از مطرح‌ترین روان‌شناسان جهان و رئیس برنامه‌ی روان‌شناسی اجتماعی در دانشگاه ایالتی فلوریداست. او برای بیش از چهارصدوپنجاه نشریه‌ی علمی مطلب نگاشته است.

جان تیرنی (John Tierney)، دیگر نویسنده‌ی کتاب قدرت و نیروی اراده جوایز متعددی را از انجمن پیشرفت علم و مؤسسه‌ی فیزیک آمریکا دریافت کرده است. نوشته‌های او در رسانه‌های معتبری از جمله مجله‌ی نیویورک‌تایمز منتشر شده‌اند.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده

– گاهی ما شیطان‌های وجود خودمان هستیم؛ مواقعی که با نااستواری قدرت‌هایمان دچار وسوسه می‌شویم یا تغییرپذیری نیرو طوری می‌شود که نتوانیم پایداری کنیم. (شکسپیر)

– همشهریان من، مشاجره با شکم، این یک مسئله دشوار است، او گوش شنوایی ندارد. (پلوتارک، فیلسوف یونانی)

– من هرگز مردی را نمی‌شناسم که برای حضور در کارها و امور مالی خود سستی به خرج دهد و دچار مشکلات نشود. هر مردی معمولاً در مشکلات مالی است، بسیار به‌ندرت در کارهایش دقیق است و از پس مسئولیت‌هایش برمی‌آید، و خدا نکند که چنین سرنوشتی در انتظارت باشد! (چارلز داروین)

در بخشی از کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده می‌شنویم

اینکه آیا شما یک کودک نوپا را تنبیه می‌کنید یا امتیاز رانندگی را از یک نوجوان سلب می‌کنید، سه جنبه‌ی اساسی از مجازات دارد: شدت، سرعت، ثبات. بسیاری از افراد نظم‌وترتیب سخت‌گیرانه را با مجازات‌های شدید مرتبط می‌دانند؛ اما این جنبه کمترین اهمیت را دارد. محققان دریافته‌اند که شدت مجازات اهمیت بسیار کمتری دارد و حتی ممکن است نتایج زیان‌بخشی هم داشته باشد: درنظرگرفتن مجازات‌های سخت، به‌جای تشویق فضایل، به کودک می‌آموزد که زندگی بی‌رحم است و پرخاشگری راهی مناسب. سرعت مجازات بسیار مهم‌تر است؛ چنان‌که محققان در کارکردن با کودکان و همچنین حیوانات، به آن پی برده‌اند. برای‌اینکه موش‌های آزمایشگاهی از اشتباهات خود درس بگیرند، مجازات تقریباً بلافاصله اتفاق می‌افتد، ترجیحاً ثانیه‌ای بعد از سوءرفتار. درخصوص کودکان، لازم نیست مجازات به این سرعت باشد؛ اما هرچه تأخیر بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که آن‌ها نقص و روندهای ذهنی منجر به آن را فراموش کنند.

ثبات، مهم‌ترین جنبه‌ی مجازات و سخت‌ترین آن برای والدین است. در حالت ایده‌آل، والدین باید هر بار که کودک بدرفتاری می‌کند، سریعاً او را مجازات کنند؛ اما محدود و حتی با روش ملایم و خفیف. اگر یک یا دو کلمه‌ی سخت‌گیرانه با دقت و مرتب به‌کار رود، همان کافی است. این رویکرد در ابتدا ممکن است فشار بیشتری روی والدین باشد تا کودک. احتمال دارد آن‌ها وسوسه شوند که بعضی اشتباهات را ندیده بگیرند و یا ببخشند، تنها به‌علت اینکه خسته هستند یا اینکه نمی‌خواهند اوقات خوش باهم‌بودنشان را خراب کنند. والدین ممکن است این‌طور توجیه کنند که می‌خواهند مهربان باشند، حتی ممکن است به یکدیگر بگویند بگذار خوب باشیم و این بدی را فراموش کنیم؛ اما هر چقدر در ابتدا هشیارتر باشند، در درازمدت متحمل تلاش کمتری می‌شوند. نظم‌وترتیب پیوسته و با ثبات، به پرورش کودکانی با رفتار خوب می‌انجامد.

معرفی و دانلود کتاب صوتی قدرت و نیروی اراده: کشف دوباره‌ی بزرگ‌ترین نیروی انسانی | روی اف. بامیستر