دسته‌بندی نشده · آوریل 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردین | گروه نویسندگان | واوخوانمعرفی کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردینکودکان شما در کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردین شنونده‌ی 31 داستان جذاب و آموزنده خواهند بود، و در هر شب از ماه زیبای فروردین، حین گوش سپردن به قصه‌ای زیبا به خواب می‌روند… گفتنی‌ست که هر یک از آثار حاضر در این مجموعه، محصول قلم یکی از نویسندگان ایرانی یا خارجی‌ست.

درباره کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردین:

آشنا ساختن کودکان با جهان قصه و روایت، علاوه بر اینکه آنان را از سرگرمی‌های بیهوده یا خطرناک دور می‌سازد، چند مزیت‌ دیگر نیز دارد. نخست اینکه تخیل و نیروی خلاقه‌شان را به طرز قابل ملاحظه‌ای تقویت می‌کند، و رشد شناختی و ذهنی‌شان را سرعت می‌بخشد. دوم آنکه کودکان از طریق گوش سپردن به داستان، نکات و مسائلی را می‌آموزند که شاید هرگز به طریقی دیگر فرصت آموختن آن‌ها را به دست نیاورند.

داستان‌خوانی برای کودکان، همچنین این فرصت را برای والدین ایجاد می‌کند که زمان بیشتری را با فرزندان خود بگذرانند، و از این رهگذر، پیوندهای خویش را با ایشان محکم‌تر و همدلانه‌تر سازند. البته لزوماً این شما والدین نیستید که داستان می‌خوانید؛ بلکه شما نیز می‌توانید همراه فرزندان خردسال خود شنونده‌ی داستان‌های شیرین باشید. چگونه؟ با گوش سپردن به کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردین. در این اثر گلچینی رنگارنگ از داستان‌های سرگرم‌کننده گرد آمده و خدمت شما مخاطبین گرامی عرضه شده است. برخی از قصه‌ها به قلم نویسندگان ایرانی، و بعضی دیگر، توسط نویسندگان خارجی نوشته شده‌ است. (تعداد معدودی از داستان‌ها هم بازسازی و بازتألیفِ قصه‌های معروفند).

ژانرها و مضامین مطرح‌شده در داستان‌های پیش رو بسیار متنوع و رنگارنگ است؛ مثلاً برخی از قصه‌ها کاملاً سرگرم‌کننده‌‌اند، در حالی که بعضی دیگر کمابیش آموزنده‌اند. با این حال همگی‌شان آثاری شنیدنی و شیرین به شمار می‌روند.

درباره مجموعه قصه‌هایی برای خواب کودکان:

هر کدام از عناوین این مجموعه نام یکی از ماه‌های تقویم شمسی، مثلاً دی، اسفند یا آذر را بر خود دارد. همچنین، تعداد داستان‌های موجود در هر اثر، با تعداد روزهای ماهی که عنوان کتاب از آن گرفته شده، یکی‌ست. مخاطب مجموعه‌ی حاضر کودکانی‌اند که دوست دارند شب خود را با گوش سپردن به یک داستان قشنگ و جذاب به پایان ببرند. مهم‌ترین خصیصه‌ی مجموعه‌ی قصه‌هایی برای خواب کودکان این است که تمام آثار گردآمده در آن حاوی نگاه و پیامی بشردوستانه بوده، و عاری از نگاه‌های تبعیض‌آمیز قومی، مذهبی، جنسی و جنسیتی‌اند.

کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردین مناسب چه کسانی است؟

کودکان 6 تا 8 ساله مخاطبین اصلی اثر حاضرند.

در بخشی از کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردین می‌شنویم:

یکی بود یکی نبود. زیر گنبد کبود، سرزمین سبز و قشنگی بود. در گوشه‌ای از این سرزمین زیبا، دو قارچ بزرگ روییده بود که زیر هرکدوم، خونه‌ی تمیز و کوچکی بود. توی یکی از این خونه‌ها، خاله‌ پینه‌دوز، و در خونه‌ی دیگه، جیرجیرک خانم زندگی می‌کرد. اون‌ها باهم همسایه بودن. حیاط خونه‌هاشون رو دیوار سبز و قشنگی که از شاخه و برگ درخت‌ها درست شده بود، از هم جدا می‌کرد. خاله‌پینه‌دوز و جیرجیرک خانم، با اینکه باهم همسایه بودند، اما هیچ کاری به کار هم نداشتند.

یک شب که اونها تو خونه‌هاشون خوابیده بودن، باد شدیدی اومد؛ باد سختی که همه‌ی شاخه و برگ دیوار حیاط رو، با خودش به دوردورها برد. صبح که خاله پینه‌دوز و جیرجیرک خانم از خواب بیدار شدن، دیدن که «وای وای»! دیوار حیاطشون خراب شده…
فهرست مطالب کتاب صوتی۵ دقیقهشب بیست و چهارم۱۱ دقیقهشب بیست و پنجم۵ دقیقهشب بیست و هفتم۱۳ دقیقهشب بیست و هشتمادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی قصه‌هایی برای خواب کودکان: فروردین | گروه نویسندگان | واوخوان