دسته‌بندی نشده · می 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک: مجموعه داستان‌های شاهنامه – جلد چهارم | محسن دامادیمعرفی کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک: مجموعه داستان‌های شاهنامه – جلد چهارمشنیدن داستان‌های شگفت‌انگیز ابوالقاسم فردوسی آنقدر جذابیت دارد که از گوش دادن به آن‌ها غرق در لذت خواهید شد. کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک نوشته‌ی محسن دامادی چهارمین جلد از مجموعه داستان‌های شاهنامه است که شما را به دنیای جنگ‌های حماسی و پهلوانی می‌برد.

درباره کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک:

داستان قیام کاوه، سرنگونی ضحاک یکی از جذاب‌ترین داستان‌های شاهنامه فردوسی (Ferdowsi) است که زیبایی بی‌نظیری دارد. محسن دامادی (Mohsen Damadi) با قلم توانای خود کتاب قیام کاوه، سرنگونی ضحاک به نثر و زبان امروزی نوشته است. این کتاب چهارمین جلد از مجموعه داستان‌های شاهنامه فردوسی است که با شنیدن آن غرق در دوران ایران باستان و فضاسازی‌های خاصش خواهید شد.

این بخش از داستان‌های شاهنامه (Shahnameh) به دوره‌ای از ایران برمی‌گردد که کشور تحت سلطه پادشاه تاری بود. به‌این‌ترتیب کاوه آهنگر با شجاعت و زیرکی بی‌نظیرش قیام می‌کند و آینده امپراتوری ایران را تغییر می‌دهد. کتاب قیام کاوه، سرنگونی ضحاک آنچنان شما را به وجد می‌آورد و غرور ملی‌تان را بیدار می‌کند که بسیار هیجان‌زده خواهید شد.

ساختار کتاب به این شکل است که محسن دامادی بخش قیام کاوه و سرنگونی ضحاک شاهنامه را به نثر و زبان امروزی برگردانده و در ادامه، هر یک از اشعار شاهنامه را که مرتبط با همان بخش است، ‌ در کتاب آورده است. شنیدن این کتاب صوتی می‌تواند شما را به دنیایی جدید از حماسه و داستان رهنمون کند.

کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک مناسب چه کسانی است؟

کتاب قیام کاوه، سرنگونی ضحاک برای همه کسانی که به خواندن داستان‌های حماسی شاهنامه و تاریخ ایران کهن علاقه‌مندند، بسیار مناسب است.

با محسن دامادی بیشتر آشنا شویم:

عرصه فیلم، ‌ ادبیات و نویسندگی ایران، ‌ از افراد توانمندی تشکیل شده است که با هنر بی‌نظیر خود، ‌ یادگارهای ارزشمندی را برجای گذاشته‌اند. محسن دامادی بدون شک یکی از این افراد توانمند و بی‌نظیر است که در آسمان نویسندگی و کارگردانی ایران می‌درخشد. او که بیشتر به دلیل فعالیت‌های سینمایی خودش مشهور است، فعالیت حرفه‌ای خود را با نویسندگی فیلم «آپارتمان شماره 13» آغاز کرد. همچنین دامادی در نگارش و تدوین مجموعه داستان‌های شاهنامه بی‌نظیر عمل کرده و آثار جذابی را با اقتباس از شاهنامه فردوسی نوشته است.

در بخشی از کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک می‌شنویم:

کُندروی پیشکار به مخفی‌گاهِ ضحاک رسید. آنچه را با چشمِ خود دیده و به گوشِ خود شنیده بود، با آب و تاب برای ضحاکِ سرنگون گفت.

بیامد چو پیشِ سپهبد رسید
مر او را بگفت آنچه دید و شنید

اکنون کندرو می‌توانست جسور باشد و آشکارا به ضحاک بگوید: روزگار برای تو سر آمد!

بدو گفت که‌ای شاه گردن کشان
زِ برگشتنِ کارَت آمد نشان

لابد ضحاک خواست بیشتر بداند که کندرو گفت: رهبرانِ آن‌ها سه مرد هستند. اشاره‌ی او به فریدون و برادرانش بود. ضحاک دانست همان است که خوابگزار پیش‌بینی کرده بود. کندرو گفت: یکی از برادران کوچک‌تر اما داناتر است، قامتی به بلندیِ سرو دارد، در سیمای او نشانه‌ی پادشاهانِ ایران آشکار ولی به سن کوچکتر است، اما بر آن دو برادر فرماندهی دارد.

ازین سه یکی کِهتر اندر مِهان
به بالای سَروان به چهرِ کیان
به سالست کمتر، فزونیش بیش
از آن مهتران او نهاد پای پیش

معرفی و دانلود کتاب صوتی قیام کاوه، سرنگونی ضحاک: مجموعه داستان‌های شاهنامه – جلد چهارم | محسن دامادی