دسته‌بندی نشده · ژوئن 14, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی مدیتیشن ذن: راهنمای کاربردی برای رسیدن به آرامش درون | بونی میوتای تریسمعرفی کتاب صوتی مدیتیشن ذن: راهنمای کاربردی برای رسیدن به آرامش درونبونی میوتای تریس کتاب صوتی مدیتیشن ذن را برای افرادی نوشته که قصد دارند درباره‌ی مدیتیشن و به‌طور ویژه، مکتب ذن بیاموزند. او در اثر حاضر ده اصل طلایی را مطرح کرده که به‌کار بستن آن‌ها به شما کمک می‌کند تا به آرامش بیشتری در زندگی دست یابید و زیبایی لحظه‌ی حال را در آغوش بکشید.

درباره کتاب صوتی مدیتیشن ذن

زمانی که نام «ذن» را می‌شنوید، چه چیزی برایتان تداعی می‌شود؟ شاید به صلح، آرامش درون، مدیتیشن و آرامش فکر کنید و شاید هم بوی عود و شمع‌های معطر در بینی‌تان بپیچد. آن‌گاه با خود فکر کنید که عالی شد، باز هم یک مکتب انرژی‌درمانی دیگر که معلوم نیست چه خوابی برایمان دیده!

درواقع، ذن یک مکتب قدیمی و آزموده شده در آیین بوداست که بر توجه‌آگاهی و ژرف‌نگری تمرکز دارد. به عبارت دقیق‌تر، هدف از آموزه‌های این مکتب آگاهی و تمرکز بیشتر بر افکار، محیط اطراف، جسم و تنفسمان است. درنهایت از طریق این آگاهی می‌توانیم آرامش بیشتری تجربه کنیم و زندگی مطلوب‌تری برای خود رقم بزنیم. بونی میوتای تریس (Bonnie Myotai Treace) در کتاب صوتی مدیتیشن ذن (Zen Meditation for Beginners) مفصلاً‌ به شرح چیستی این مکتب و آموزه‌هایش می‌پردازد و به شما کمک می‌کند تا این اصول را به کار ببندید و در پی آن، تغییری باورنکردنی در زندگی خود رقم بزنید.

ساختار کتاب مدیتیشن ذن به این صورت است: نویسنده ابتدا یک اصل از مکتب ذن مطرح می‌کند، سپس توضیح می‌دهد چرا ممکن است این اصل به کارتان بیاید. پس از آن موانعی را معرفی می‌کند که ممکن است هنگام اجرای اصل با آن روبه‌رو شوید. در آخر نیز تمریناتی ارائه شده که به شما کمک می‌کند در اجرای اصول ذن ماهرتر شوید.

برای کسانی که تازه می‌خواهند درباره‌ی ذن بیاموزند، اغلب این سوال پیش می‌آید که کامل‌ترین منبع و بهترین نقطه‌ی آغاز برای این کار چیست؟ باید به شما بگوییم کتاب صوتی مدیتیشن ذن یکی از بهترین منابع برای افرادی‌ست که به تازگی در این مسیر قدم گذاشته‌اند. بونی میوتای تریس اولین بار آن را در سپتامبر سال 2020 نوشته است. گفتنی‌ست انتشار این کتاب تحسین بسیاری از آموزگاران مکتب ذن را به همراه داشته است.

این اثر را یاسین قاسمی بجد و طلعت اصغری درمیان به فارسی ترجمه کرده‌اند. لیلا ولی‌پور نیز خوانش آن را برعهده داشته است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مدیتیشن ذن

– کاربردی، زیبا و جادویی. (Konrad Ryushin Marchaj)
– اگر قبلاً هرگز مدیتیشن نکرده‌اید و تازه می‌خواهید شروع کنید، کتاب مدیتیشن ذن کاملاً برای شما مناسب است. (Roshi Eve Myonen Marko)
– بونی میوتای تریس به عنوان یک معلم ماهر و باتجربه‌ی مراقبه، به هر سوالی که احتمالاً برای یک دانش‌آموز جدید مطرح می‌شود پاسخ می‌دهد. (Lisa Schaewe)

کتاب صوتی مدیتیشن ذن مناسب چه کسانی است؟

اگر به مطالعه درباره‌ی مکتب ذن علاقه‌مند هستید،‌ کتاب حاضر به شما پیشنهاد می‌شود.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی مدیتیشن ذن

– راه بزرگ ورودی ندارد، هزاران جاده به آن می‌رسد. وقتی یکی از این ورودی بدون دروازه عبور می‌کند، آزادانه بین آسمان و زمین قدم میزند.(مومون، استاد ذن)
– تصور ما مبنی بر اینکه اساساً از دیگران جدا هستیم، آغاز و سرچشمه نارضایتی مداوم است.
– هر چیزی که آغازی داشته باشد، پایانی نیز دارد. رنج ما با یک گمان شروع می‌شود، و اگرچه تصورش سخت است، اما می‌توان بدون آن گمان زندگی کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مدیتیشن ذن می‌شنویم

همان‌طور که قبلاً اشاره کردیم، ذن خود را به سیذارتا گواتاما برمی‌گرداند که به شاکیامونی بودا معروف شد. بیایید کمی عمیق‌تر به آن داستان بپردازیم. سیذارتا که بیش از 2600 سال پیش در یک خانواده سلطنتی در نپال امروزی به دنیا آمد، زندگی بسیار مرفه و تجملاتی داشت تا اینکه یک روز به بیرون از دروازه‌های کاخ خود سفر کرد. در این لحظه، همه فرضیات او در مورد زندگی اساساً توسط چندین واقعیت تلخ مختل شد: او فردی را دید که از بیماری رنج می‌برد، شخصی که با پیری فرتوده شده بود، و شخصی که مرده بود. او همچنین مرد مقدسی را دید، شخصی که به اعمال معنوی مشغول بود. همه این‌ها برای آگاهی‌اش تازگی داشت و او را از بی‌گناهی و زیاده‌خواهی که تا آن زمان طبیعی به نظر می‌رسید، شوکه کرد. او در واقع آن‌قدر شوکه شده بود که کاخش را به کلی ترک کرد و مسیر سختی را برای خودکاوی و مطالعه آغاز کرد. تمام وسایلش را بخشید، سرش را تراشید و جامه‌های ساده پوشید. او در نهایت سادگی زندگی می‌کرد و در جستجوی معلمان بزرگ و برجسته زمان خود بود و به دنبال راهی برای آرامش واقعی می‌گشت.

حالا بیایید برای لحظه‌ای آن را به امروز برگردانیم. می‌توانیم سیذارتا را به‌عنوان کهن‌الگوی باستانی سالک مدرن در نظر بگیریم که جست‌وجوی معنوی را به‌طور جدی آغاز می‌کند و از مرکز خلوتگاهی به مرکز خلوتگاهی دیگر، کتاب خودیاری به کتاب خودیاری، در جستجوی پاسخ، به سراغ اساتید و روش‌های مختلف می‌رود. ایده‌ها و الگوهایی که زمانی آن‌ها را ارضا می‌کرد دیگر کافی نیستند. ما چیزهایی را که روزی به نظر باعث مراقبت یا حس قطعیت می‌شدند پشت سر گذاشتیم و سفر را به سوی بلوغ بیشتر آغاز کردیم. اما زمان می‌برد تا راه خود را پیدا کنیم.

با وجود جست‌وجوی جدی سیذارتا، چیزی که سیذارتا یاد گرفت به طور کامل به عمیق‌ترین سؤالات او پاسخ نداد.

معرفی و دانلود کتاب صوتی مدیتیشن ذن: راهنمای کاربردی برای رسیدن به آرامش درون | بونی میوتای تریس