دسته‌بندی نشده · فوریه 18, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی مشق آسمان | مریم زندی | گروه فرهنگی سماوامعرفی کتاب صوتی مشق آسمانکتاب صوتی مشق آسمان شامل دوازده شعر کودکانه به قلم مریم زندی است که جملگی در قالب چهارپاره سروده شده‌اند. سراینده‌ی این اثر، در خلق و سرودن اشعار دل‌انگیز این کتاب غالباً بر پرورش قوه‌ی تخیل در کودکان تمرکز کرده و از این‌رو، این اثر می‌تواند به پرورش خلاقیت در کودکان کمک کند.

درباره کتاب صوتی مشق آسمان:

مریم زندی در کتاب مشق آسمان دوازده شعر دل‌ربا را برای کودکان تألیف کرده است. همه‌ی اشعار این اثر در قالب چهارپاره سروده شده‌اند؛ یعنی دوبیتی‌هایی که مصرع‌های زوج آن هم‌قافیه است. عناوین این اشعار عبارتند از: «مداد من، ماشین بابا، دانه، مشق آسمان، جبران می‌کنم،‌ بخاری، یک خار کوچک، یک تکه سوسیس، چرت آفتاب، تولد، خواب، رسم درختکاری».

اشعار این اثر در عین حال که لذتی وصف‌ناشدنی را به جان کودکان می‌نشانند، بسیاری از مفاهیم عمیق و مهم را نیز به آنان آموزش می‌دهند. به بیان دیگر، کودکان با شنیدن کتاب صوتی مشق آسمان هم لذت خواهند برد و هم بهره. البته جای آن است که اشاره کنیم خوانش ترگل محمدی نیز در این مسأله بی‌تأثیر نبوده است. در واقع، این امر که یکی از خود بچه‌ها به راوی‌گری این کتاب پرداخته دو چندان بر جذابیت این اثر افزوده است.

این کتاب شنیدنی کودکان را به گذار در دنیای تخیل و از نو دیدن جهان پیرامون خود تشویق می‌کند و درک آنان را نسبت به مسائل روزمره تغییر می‌دهد. این که آموزش از دریچه‌ی شعر و به‌شیوه‌ای غیر مستقیم اتفاق افتد، اثری دوچندان خواهد گذاشت و این اتفاقی‌ست که در کتاب مشق آسمان با آن روبه‌رو هستیم.

درباره مجموعه کتاب کودک رادیکو:

رادیکو طرحی‌ست که در آن بچه‌های 7 الی 12 سال گویندگی کتاب‌های صوتی کودک و نوجوان سماوا را عهده‌دار هستند. گفتنی‌ است رادیکو مخفف رادیو کودک است.

کتاب صوتی مشق آسمان مناسب چه کسانی است؟

کودکان 7 تا 12 سال مخاطبان اصلی اشعار کتاب شنیدنی مشق آسمان هستند.

با مریم زندی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی نام‌آشنا در 24 اسفند 1365 در ملایر متولد شد. علاقه‌ی مریم زندی به نوشتن از همان سنین کم شکل گرفت. او حالا چند سالی‌ست که به‌شیوه‌ای جدی کار در حوزه‌ی شعر کودک را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آغاز کرده است. از میان آثار مریم زندی می‌توان به کتاب دفتر گل‌ باز شد، احترام گل‌ها و خرسم یکی یکدانه است اشاره کرد.

او چندین جایزه‌ی معتبر در این حوزه دریافت کرده که عناوین آن را در ادامه می‌خوانید:

– تقدیر شده در پنجمین جایزه ادبی پروین اعتصامی سال 91
– تقدیر شده کتاب سال کودکان و نوجوانان قم در سال 90
– برگزیده اولین جشنواره ملی شعر کودک و خردسال سال 90
– رتبه نخست جشنواره آیین آفتاب سال 88
– برگزیده چهارمین جشنواره سراسری شعر بسیج در سال 86
– برگزیده اولین جشنواره سراسری شعر گلواژه‌های انتظار سال 90
– رتبه اول دومین جشنواره استانی شعر نیایش سال 86
– برگزیده اولین همایش شعر کودک و نوجوان همدان سال 92

در بخشی از کتاب صوتی مشق آسمان می‌شنویم:

تبت خیلی زیاد است
چه داغ و بی‌قراری
دلم می‌سوزد امروز
برایت ای بخاری
کنارت می‌نشینیم
ولی فکر بهاریم
فقط فصل زمستان
تو را ما دوست داریم
فهرست مطالب کتاب صوتیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی مشق آسمان | مریم زندی | گروه فرهنگی سماوا