دسته‌بندی نشده · آوریل 15, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی مهر فروزان | سید محمدمحسن حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحیمعرفی کتاب صوتی مهر فروزانسید محمدمحسن حسینی طهرانی در کتاب صوتی مهر فروزان زندگی علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی را زیر ذره‌بین قرار داده و نمایی اجمالی از زندگی علمی و اخلاقی ایشان ارائه می‌کند.

درباره کتاب صوتی مهر فروزان:

سید محمدحسین حسینی طهرانی (Seyyed Mohammad Hossein Hosseini Tehrani)،‌ از روحانیون و عارفان معاصر بود که در 12 مرداد 1305 در تهران چشم به جهان گشود. او را از بزرگ‌ترین شخصیت‌های همه‌ی دوران‌ها و از برجسته‌ترین روحانیون می‌دانند. او از همان سال‌های ابتدایی حضور در قم در زمره‌ی شاگردان علامه محمدحسین طباطبایی قرار گرفت و همواره خود را از مریدان او می‌دانست.

سخن گفتن از شخصیت وارسته‌ای همچون علامه طهرانی کار آسانی نیست. شخصیت علامه و سیره‌ی عملی، علمی و اخلاقی ایشان همواره سرلوحه بسیاری از بزرگان بوده و سخن گفتن از شخصیتی همچون ایشان در چنین فرصت مختصری نمی‌گنجد. با این وجود،‌ سید محمدمحسن حسینی طهرانی در کتاب شنیدنی مهر فروزان به‌شیوه‌ای دقیق، ولو مختصر به زندگی این عارف گرانقدر پرداخته تلاش کرده تا اندکی از شخصیت نادر ایشان را معرفی کند.

تحصیلات ابتدایی، هجرت به نجف اشرف و مشهد مقدس، معرفی اساتید علامه، زمان آغاز تألیفات غربت و عدم شناخت علامه طهرانی از جمله مواردی‌ست که در این کتاب شنیدنی به آن گوش می‌سپارید. بد نیست اشاره کنیم که خوانش این کتاب برعهده‌ی یاسر دعاگو بوده و صدای گرم او از مواردی‌ست که شما را ترغیب می‌کند که تا پایان با کتاب همراهی کنید.

کتاب صوتی مهر فروزان مناسب چه کسانی است؟

اگر علاقه دارید با علامه سید محمدحسین حسینی طهرانی بیشتر آشنا شوید، از کتاب صوتی مهر فروزان غافل نشوید.

در بخشی از کتاب صوتی مهر فروزان می‌شنویم:

«پس از انقلاب ما دیدیم مردم از مبانی اسلام اطلاع چندانی ندارند و لهذا بر حسب وظیفه‌ی شرعی خود را مکلف دیدم که در آستان علی بن موسی الرضا (ع) به این امر فوق‌العاده مهم قیام نمایم و دینم را به ملت اسلام ادا نمایم.» لذا با هجرت به مشهد و آستان عرش‌بنیان قدس رضوی شروع به تألیف دوره٬ی علوم و معارف اسلام نمودند.
فهرست مطالب کتاب صوتی۴۳ دقیقهنشو و نما در مهد علم و تحصیلات ابتدایی۵۴ دقیقههجرت به نجف اشرف و اساتید ایشان در علوم مختلف۵۰ دقیقهاصول تربیتی و سیره عملی – یک۵۱ دقیقهاصول تربیتی و سیره عملی – دو۶۴ دقیقههجرت به مشهد مقدس و شروع به تألیفات ۳۰ دقیقهغربت و عدم شناخت علامه طهرانیادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی مهر فروزان | سید محمدمحسن حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحی