دسته‌بندی نشده · فوریه 24, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی مینیمالیست | بیاتریس آناهاتامعرفی کتاب صوتی مینیمالیستآیا می‌دانید سبک زندگی مینیمالیستی چگونه است و چه مزایایی دارد؟ بیاتریس آناهاتا در کتاب صوتی مینیمالیست با ارائه یک تمرین سی‌روزه به شما یاد می‌دهد سبک زندگی‌تان را به شکلی تغییر دهید که بیشترین میزان آرامش و سازگاری را تجربه کنید.

درباره کتاب صوتی مینیمالیست:

شاید تابه‌حال اصطلاح مینیمالیسم را شنیده باشید. اما آیا می‌دانید چگونه می‌توان از این سبک در تمام زندگی بهره برد؟ بسیاری از افراد تصور می‌کنند زندگی مینیمالیستی به معنی این است که فرد باید همه وسایلش را دور بیندازد و در اتاقی خالی به زندگی‌اش ادامه دهد. اما باید گفت اصلاً به این شکل نیست و مینیمالیسم درواقع نوعی فلسفهٔ زندگی است که در قدم اول در ذهن انسان شکل می‌گیرد.

مینیمالیسم یا کمینه‌گرایی (ساده‌گرایی) درواقع نوعی مکتب هنری است که اساس آن بر پایهٔ نهایت سادگی و خالی از هر نوع پیچیدگی است. طی سال‌های اخیر این اصطلاح گسترده‌تر شد و حالا سبک زندگی، دکوراسیون و بسیاری از مسائل دیگر را نیز شامل می‌شود. شاید در فضای مجازی دیده باشید کسانی را که با دنباله‌روی بیش از حد از این سبک به‌نوعی افراط رسیده‌اند و تمام وسایلشان را دور می‌ریزند.

بیاتریس آناهاتا (Beatrice Anahata) عقیده دارد مینیمالیسم واقعی اصلاً به این شکل نیست و درواقع آن چیزی که در اینترنت دیده می‌شود تصویری افراطی و اغراق گونه از این سبک را نشان می‌دهد. این تصویر باعث شکل‌گیری این باور اشتباه در افراد شد که سبک زندگی کمینه‌گرایی به این شکل است که باید زندگی فقیرانه و سختی را گذراند.

این نویسنده در کتاب مینیمالیست (Minimalist) به شما می‌گوید اگر واقعاً دوست دارید مینیمال زندگی کنید، در قدم اول باید معنای دقیق آن را بدانید. او کمینه‌گرایی را بدین صورت تعریف کرده است: «کمینه‌گرایی به معنای داشتن یک زندگی است که در آن فقط از آنچه دائماً نیاز دارید استفاده کنید.»

باتوجه‌به این تعریف هر چیزی که به ما خدمتی نمی‌کنند یا شادی را برایمان به همراه نداشته باشد، باید یا دور انداخته یا بخشیده شود. جای خالی چیزهای دور انداخته شده یک فضای خالی را در محیط زندگی و همچنین در ذهن ما ایجاد می‌کند. در زندگی مینیمالیستی هر وسایلی هدفی دارد و برای کار خاصی از آن استفاده می‌شود.

نتیجهٔ طولانی‌مدت پیروی از سبک ساده‌گرایی این است که شما دیگر وقت و انرژی خود را صرف به‌دست‌آوردن چیزهای بیشتر نمی‌کنید؛ چون می‌دانید که نیازی به آن‌ها ندارید و شادی را برایتان به ارمغان نمی‌آورد. دیگر به اشیا و وسایل زندگی‌تان وابستگی پیدا نمی‌کنید در وسایل به دنبال یافتن آرامش نمی‌گردید.

با کتاب صوتی مینیمالیست هر آن چیزی را که دربارهٔ زندگی یک مینیمالیست باید بدانید فرامی‌گیرید. تنها کافی است سی روز تمرین‌های ارائه شده در آن را انجام دهید تا شاهد تغییرات پیش‌آمده در سبک زندگی و دیدگاهتان به مسائل باشید.

کتاب صوتی مینیمالیست مناسب چه کسانی است؟

اگر دوست دارید در مورد مینیمالیسم و سبک زندگی مینیمالیستی بیشتر بدانید، شنیدن این کتاب صوتی شناخت وسیعی نسبت به این موضوع به شما می‌دهد.

در بخشی از کتاب صوتی مینیمالیست می‌شنویم:

امروز می‌خواهیم بر روی برخی از مراکز دیجیتال تمرکز کنیم. قبلاً همهٔ عکس‌هاتون رو به‌صورت آنلاین مرور و مرتب کردید. تا بفهمید کدوم‌ها رو می‌خواهید نگه دارید و کدوم‌ها رو می‌خواهید حذف کنید. همچنین مراحل قراردادن همهٔ اون‌ها رو در پوشه‌های مرتب انجام دادید تا سازماندهی بشن. امروز قراره این کارو با بقیهٔ وسایل آنلاین انجام بدید.

از اونجایی که وسایل آنلاین ما دیجیتالی هستن و فضای فیزیکی رو اشغال نمی‌کنن، اغلب اون‌ها رو نادیده می‌گیریم. ما فراموش می‌کنیم که اون‌ها باید به همون روشی که سایر وسایل ما نیاز به مراقبت دارن تمیز و نگهداری بشن. به همین دلیل ممکنه درهم‌وبرهم بشن و ما می‌تونیم در دنیای آنلاین خود چیزهایی رو از دست بدیم.

این میتونه به اندازهٔ ازدست‌دادن چیزی در دنیای واقعی استرس‌زا باشه. امروز می‌خوایم ایمیل، حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و فایل‌های آفلاینتون رو مرور کنید تا همهٔ اون‌ها رو سازماندهی کنید.

معرفی و دانلود کتاب صوتی مینیمالیست | بیاتریس آناهاتا