دسته‌بندی نشده · جولای 9, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی نابغه دیوانه | رندی گیج | آوانامهمعرفی کتاب صوتی نابغه دیوانهرندی گیج در کتاب صوتی نابغه دیوانه به ارائه‌ی دستورالعمل‌هایی برای نیل به موفقیت پرداخته که خودْ شخصاً کاراییِ آن‌ها را آزموده است. مطالبِ اثر پیش رو شما را به این باور خواهند رساند که سعادت و خوشبختی در حیطه‌های گوناگون زندگی، ابداً از دسترس‌تان دور نیست.

درباره کتاب صوتی نابغه دیوانه

امان از نبوغی که صاحب خود را به سختی شکنجه می‌دهد؛ امان از ذهنی که درخشش آن چنان تابناک و حیرت‌انگیز است که آدمی را خیره و میخکوب می‌سازد. امان از استعداد، امان از توانایی، امان از مهارت. امان از تمام این هدایای الهی؛ زیرا که در اغلب افراد به سادگی تلف می‌شوند و هرز می‌روند…

کتاب نابغه‌ی دیوانه (Mad genius) یکی از آثار مطرح در حوزه‌ی اقتصاد است. رندی گیج (Randy Gage)، مؤلف اثر، در مقدمه‌ی این کتاب به صراحت بیان می‌کند که نوشتنِ نابغه‌ی دیوانه برایش حُکم دست‌وپنجه نرم کردن با تجربه‌ای شخصی را داشته است. او در این اثر درخشان و آموزنده که از بسیاری جهات متفاوت با دیگر آثار حوزه‌ی اقتصاد است، از تجربه‌ی زیسته‌ی خود یاری گرفته تا نظریه‌ای منسجم در باب موفقیت ابداع نماید. نظریه‌ای که مطابق آن، نیل به موفقیت تنها به بهای پذیرش تمام پیامدهای اعمال و اندیشه‌های نبوغ‌آمیز میسر می‌شود.

به زبان ساده، رندی گیج از ما می‌خواهد که نبوغ خود را دست‌کم نگیریم و با بلندپروازی کردن در باب آن، همزمان تقویتش کنیم. این‌چنین، به مرحله‌ای خواهیم رسید که کار تجاری را به مثابه‌ی کار هنری بنگریم، و از انجام امور اقتصادی همان لذتی را ببریم که از تجلی خلاقیت هنری!

عمده‌ی بحث رندی گیج در کتاب نابغه‌ی دیوانه، معطوف به بحث کارآفرینی است. او در این اثر، با بهره‌گیری از تجارب خود به عنوان تاجری موفق، نشان داده که رسیدن به موفقیت اقتصادی مستلزم توجه به توانایی‌هایی ذهنی‌ای نظیر هوش عاطفی، هوش اجتماعی، و البته، خلاقیت است. البته او صرفاً به بیان این واقعیات بدیهی اکتفا نکرده، بلکه به ارائه‌ی توصیه‌هایی در جهت عملی ساختن دستور‌العمل‌های خویش نیز، مبادرت ورزیده است. خلاصه‌ی کلام: کتاب نابغه‌ی دیوانه به مثابه‌ی نقشه‌ی راهنمای گنجی است که تنها به کار آن دسته از افراد خواهد آمد که به واقعیتِ وجود گنج، باور دارند…

نکوداشت‌های کتاب صوتی نابغه دیوانه

– با خواندن این کتاب درمی‌یابیم که رندی گیج هم یک نابغه است، هم یک دیوانه! (Jeffrey Hayzlett)
– کارآفرینانی که به توصیه‌های رندی گیج توجه نمی‌کنند مشتی دیوانه‌اند! (Harvey Mackay)
– این اثر در زمینه‌ی خود یکی از بهترین کتاب‌هاست. (Steven Pressfield)

کتاب صوتی نابغه دیوانه مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به آثار حوزه‌ی کارآفرینی مخاطبین اصلی این کتاب صوتی‌اند.

با رندی گیج بیشتر آشنا شویم

رندی گیج متولد سال 1959 و اهل ایالت ویسکانسین است. او را بیش از همه با کتاب‌هایی می‌شناسند که در حیطه‌ی روانشناسیِ موفقیت به رشته‌ی تحریر درآورده. همچنین، گیج به عنوان سخنرانی ماهر در زمینه‌ی کارآفرینی نیز، نزد طیف وسیعی از مخاطبین شهره و آشناست.

از میان آثار وی می‌توان به عناوینی چون «نابغه‌ی دیوانه»، «دایره‌ی اول» و «37 راز توانگری» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی نابغه دیوانه می‌شنویم

داستان از آنجا شروع می‌شود که بروس لی تحت تعلیم پروفسور ایپ من، رئیس اصلی مدرسه‌ی کنگ‌فو بود و این تنها آموزش هنرهای رزمی و رسمی بروس لی بود. ایپ من در طول تمرین مدام به بروس لی می‌گفت: «ذهن خود را استراحت بده و آرام کن. خودت را فراموش کن و به حرکات دشمنانت توجه کن. بگذار ذهنت حرکت متقابل را بدون مشورت و مزاحمت انجام دهد. از همه مهم‌تر، هنر وابسته نبودن را یاد بگیر.»

این مفاهیم برای بروس لی مطلق بودند و او بسیار آشفته و درمانده بود. به خود می‌گفت تمدد اعصاب داشته باش، اما به طور غریزی و غیرارادی برخلاف آن رفتار عمل می‌کرد. ایپ من وقتی اضطراب و آشفتگی او را دید، دوباره گفت: «با پیروی از شرایط طبیعی چیزها، خود را حفظ کن و دخالت نکن.»

معرفی و دانلود کتاب صوتی نابغه دیوانه | رندی گیج | آوانامه