دسته‌بندی نشده · آوریل 16, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحیمعرفی کتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلامکتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام نوشتهٔ سید محمدحسین حسینی طهرانی شامل شش درس است و مسئولیت‌ها و وظایف مسلمانان را در قبال زنده کردن یک حکومت اسلامی توضیح می‌دهد.

درباره کتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام:

علامه محمدحسین حسینی طهرانی یکی از علمایی است که مبارزات و مجاهدت زیادی برای اقامه حکومت اسلامی انجام داد. او تلاش‌های فراوانی کرد تا اندیشهٔ اسلامی را در جامعه اجرا کند و سخنرانی‌هایی نیز در این حوزه و دربارهٔ وظایف هر مسلمانی در احیای یک حکومت اسلامی داشته است که همه آن‌ها توسط محسن سعیدیان در کتاب وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام گردآوری شده‌اند.

او در این سخنرانی‌ها دربارهٔ موضوعاتی همچون لزوم ازدواج در سن بلوغ، تصحیح الگوی حجاب و اقدامات رژیم پهلوی در جهت ازبین‌بردن فرهنگ اسلام و فعالیت‌های مراجع تقلید در برابر آن‌ها صحبت کرده است. ازاین‌جهت این کتاب را می‌توان شرح خاطراتی از دوران نهضت اسلامی نیز به شمار آورد. تمام مطالبی که در این اثر ارائه شده است، طبق حقایق تاریخ معاصر هستند و قابلیت استناد را نیز دارند.

کتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام همچنین شامل برخی از پیشنهادهای محمدحسین حسینی طهرانی برای اجرای حکومت اسلامی در اوایل انقلاب می‌شود.

کتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام مناسب چه کسانی است؟

اگر به کتاب‌های حوزه علوم و معارف اسلامی علاقه دارید، کتاب حاضر برای شما مناسب است.

با سید محمدحسین حسینی طهرانی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده، عارف و فقیه شیعه در سال 1305 و در تهران به دنیا آمد. او بعد از اتمام تحصیلات دوران ابتدایی، وارد دورهٔ آموزش مکانیک و ماشین‌سازی شد و بعد از آن تحصیلات در علوم دینی را به‌طورجدی آغاز کرد. سید محمدحسین حسینی طهرانی به‌عنوان یکی از علما و عرفای معاصر در دنیای اسلام به شمار می‌آید که در آغاز جزو شاگردان علامه طباطبائی بود.

وی در سطوح مختلف علمی تحصیلات کرده و کتاب‌ها و مقالات ارزشمند زیادی در موضوعات دینی به رشتهٔ تحریر درآورده است. ازجمله آثار دیگر حسینی طهرانی می‌توان به کتاب‌های «مهر تابان»، «سرالفتوح» و «آیین رستگاری» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام می‌شنویم:

سخنان ما به اینجا رسید که وقتی حضرت آیت‌الله خمینی را زندانی کردند، قصد، قصد اعدام بود. آن هم به نحو محاکمهٔ صحرایی که فوراً باید اعدام گردد و این قضیه هم خیلی مهم بود. یک مرجعی را که درواقع آن‌وقت گرچه مرجعیت تام نداشتند، ولی بالاخره بین مراجع نجف و ایران از مراجع مهم به شمار می‌آمدند بگیرند و زندانی کنند و قصد اعدام او را داشته باشند.
فهرست مطالب کتاب صوتی۱ دقیقهمعرفی کتاب وظیفه فرد مسلمان۴۷ دقیقهدرس دوم / بخش یک۲۸ دقیقهدرس دوم / بخش دو۲۸ دقیقهدرس چهارم / بخش یک۴۹ دقیقهدرس چهارم / بخش دوادامه فهرستمشخصات کتاب صوتیقیمت نسخه صوتی

معرفی و دانلود کتاب صوتی وظیفه فرد مسلمان در احیای حکومت اسلام | سید محمدحسین حسینی طهرانی | انتشارات مکتب وحی