دسته‌بندی نشده · ژوئن 12, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر: راهنمای روزهای خشم، اندوه و جنون | مگى فان ایکمعرفی کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر: راهنمای روزهای خشم، اندوه و جنونکتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر نوشته‌ی مگى فان ایک راهنمایی‌ست کاربردی برای زمان‌هایی که رمقتان برای زندگی‌ کردن اندک است. نویسنده در اثر حاضر قدم به قدم همراه شماست تا ابزارهایی ذهنی برای روزهایی که تنها، خشمگین و مضطرب هستید بیابید. این اثر بینشی را به شما اضافه می‌کند که هنگام اندوه و درماندگی،‌ شما را یاری می‌بخشد.

درباره کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

گاهی چنان همه‌ی توان و انرژی روانی ما صرف جهان بیرون می‌شود که دیگر هیچ چیز برایمان باقی نمی‌ماند. در چنین حالتی، شور زندگی جایش را می‌دهد به افسردگی و اضطراب و ما کلافه و سردرگم باقی می‌مانیم. اینگونه است که اغلب نمی‌دانیم باید چه کاری انجام دهیم تا روانمان در تعادل باقی بماند و غمی که موقتاً درونمان جا خوش کرده، به یک افسردگی عمیق و ماندگار بدل نشود.

کتاب وقتی غمگینی به یاد آر (Remember This When You’re Sad) راهنمایی تأثیرگذار برای چنین شرایطی‌ست. مگى فان ایک،‌ نویسنده‌ی برجسته‌ی هلندی در کتاب حاضر گام‌به‌گام همراه شماست و تکنیک‌هایی را برای مقابله با تنهایی، افسردگی و اضطراب ارائه می‌دهد. او در نگارش کتاب پیش رو از تجارب خویش بهره‌ی فراوانی برده و همین امر باعث می‌شود تا به مگى فان ایک و اثرگذاری پیشنهاداتش بیشتر اعتماد کنیم.

مگی در سن بیست‌وهفت‌سالگی تجارب بدی را از سر گذرانده بود: به یک رابطه‌ی عاطفی خاتمه بخشید، در کمتر از یک سال، دو مرتبه از کار اخراج شد و با سه درمانگر مختلف ملاقات کرد که هیچ‌کدام کمک چندانی به او نکردند. او فاصله‌ی زیادی با فروپاشی روانی نداشت. بااین‌وجود درحالی که سخت‌ترین روزهای عمرش را تجربه می‌کرد، قلمی در دست گرفت و شروع به نوشتن کرد. او در ابتدا فهرستی تهیه کرد از چیزهایی که تصور می‌کرد به بهتر شدن حالش کمک خواهند کرد. او هر روز تلاش می‌کرد تا به این لیست اضافه کند. حاصل یادداشت‌ نوشتن در آن روزها کتابی شد با عنوان وقتی غمگینی به یاد آر که می‌تواند به شما در روزهای خشم، اندوه و جنون یاری برساند.

مگى فان ایک کتاب وقتی غمگینی به یاد آر را اولین بار در سال 2018 منتشر کرد. منصوره وحدتى احمدزاده آن را به فارسی برگردانده و شهره روحی خوانشش را برعهده داشته است.

در نکوداشت‌ کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

این کتاب در هر صفحه‌اش باعث شد من کمتر احساس تنهایی کنم. کتابی اطمینان‌بخش، دلگرم‌کننده و شیرین است و بی‌شک به افراد زیادی کمک خواهد کرد تا کمتر احساس تنهایی کنند؛ بهترین کاری که کتاب‌های مربوط به سلامت روان می‌توانند انجام دهند. (مگان کراب، نویسنده‌ی کتاب قدرت مثبت بدن)

کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر مناسب چه کسانی است؟

کتاب حاضر راهنمایی‌ست مناسب برای همه‌ی کسانی که دچار افسردگی و اضطراب هستند.

با مگى فان ایک بیشتر آشنا شویم

مگی فان ایک (Maggy Van Eijk) متولد هلند است. او برای ادامه‌ی تحصیل در رشته‌ی کارشناسی ارشد نویسندگی به مدرسه‌ی گفتار و نمایش رویال سنتر لندن رفت. چند سال به کار آزاد و فروش بستنی هاگن داز در تئاترهای وست اند مشغول بود تا اینکه ویراستار رسانه‌های اجتماعی بازفید شد. او اکنون مدیر شبکه‌ی اجتماعی بی‌بی‌سی سه است. مگی پنج سال است که مطالبی درباره‌ی سلامت روان می‌نویسد و به بی‌بی‌سی کمک کرده تا کمپین یک در چهار را در فصل سلامت روان خود راه‌اندازی کند.

جملات برگزیده‌ی کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر

– برای گریه کردنتان عذرخواهی نکنید؛ شما اجازه دارید گریه کنید و احساساتی شوید، هیچ اشکالی ندارد.
– یاد بگیر به آدم‌ها اعتماد کنی حتی اگر ناامیدت کرده‌اند یا آزارت داده‌اند.
– همیشه برای صحبت با ساکت‌ترین آدم‌های اتاق وقت بگذار، آنها بسیار جالب‌اند.
– در مسیر زندگی عجله نکن، زیرا سختی‌های آن همیشگی نیست و خوشی‌هایش خیلی زود می‌گذرد، حتی پیش از آنکه بفهمی.
– لازم نیست حتماً در کار خاصی مهارت زیادی داشته باشی، می‌توانی در کارهای مختلف تا حدی شایسته باشی. این طوری زندگی دلپذیرتر می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر می‌شنویم

تنهایی سایه‌های گوناگونی دارد. به همین سادگی نیست که بدون همراهی شخصی دیگر فضایی را اشغال کنی. تنهایی چند لایه و پیچیده است. ممکن است از یک هفته در خانه ماندن، شلخته و نامرتب بودن، نظافت نکردن و با صدای بلند آواز خواندن لذت ببرم، اما زمانی می‌رسد که تنهایی مثل پشته‌ای ظرف کثیف روی هم تلنبار می‌شود. این پشته بالاتر و بالاتر می‌رود تا اینکه واژگون می‌شود و کف زمین را پر از تکه‌های غم‌انگیزِ چینی می‌کند.

بعضی تنهایی‌ها من را ناراحت می‌کنند. سایه‌شان فرق می‌کند، تیره‌تر، سنگین‌تر و محدودکننده‌ترند. نوعی تنهایی وجود دارد که آدم به خود تحمیل می‌کند و اغلب به نوعی برای مراقبت از خود است. این نوع تنهایی را آدم‌ها بعد از فقدان تجربه می‌کنند، حالا چه به هم خوردن رابطه‌ای باشد چه از دست دادن عزیزی. وقتی دلتان پُر از غم و غصه است، تحمل برقراری ارتباط با دیگران سخت می‌شود و خود را در سلول انفرادی خودساخته‌ای حبس می‌کنید. این راه آسان‌تر است چون دنیای بیرون با سرعت متفاوتی عمل می‌کند. آن‌ها درحال تجربه‌ی چیزی نیستند که شما پشت سر گذاشته‌اید، آنها برای شما مرده‌اند. مهم نیست چند نفر می‌خواهند دستتان را بگیرند و کمکتان کنند، شما هنوز به طرز دردآوری تنهایید. نمی‌توانید اندوهتان را مثل سیگار دست به دست کنید. این اندوه مال خود شماست تا آن را پشت سر بگذارید.

معرفی و دانلود کتاب صوتی وقتی غمگینی به یاد آر: راهنمای روزهای خشم، اندوه و جنون | مگى فان ایک