دسته‌بندی نشده · ژوئن 8, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی پاداش: منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد | دن آریلی | استودیو نوارمعرفی کتاب صوتی پاداش: منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهدچه عواملی باعث می‌شود تا انگیزه بیشتری برای حضور در محل کار و انجام وظایف‌تان داشته باشید؟ دن آریلی در کتاب صوتی پاداش، براساس علم روانشناسی مفهوم پیچیده انگیزه را به شما توضیح می‌دهد و از نقش پررنگ آن در سازمان‌های کوچک و بزرگ و زندگی روزمره سخن می‌گوید. این کتاب جلد اول از مجموعه هوشِ کسب و کار به شمار می‌آید.

درباره کتاب صوتی پاداش

دن آریلی به عنوان نویسنده‌ای پرفروش به مسئله‌ای مهم و پرچالش پرداخته و در کتاب پاداش (Payoff) به پرسش‌هایی اساسی پاسخ داده است: اینکه داشتن انگیزه به چه معناست؟ چگونه انسان‌ها در ارتباطات هر روزه خود، در درون دیگران انگیزه ایجاد می‌کنند و بالعکس چگونه تحت تاثیر قرار می‌گیرند؟ این موضوع چقدر در دنیای کسب‌وکارها اهمیت دارد؟

همانطور که می‌دانید همه‌ی انسان‌ها هر روز سخت کار می‌کنند تا علاوه‌بر کسب درآمد، معنایی برای زندگی خود و دیگران ایجاد نمایند. همه‌ی ما در مراودات کاری و شخصی‌مان، به صورت ارادی یا غیرارادی انگیزه‌هایی در درون افراد ایجاد می‌کنیم تا برای مثال کاری را برایمان انجام دهند. برای مثال به همکار خود بگویید که شب گذشته نتوانستید خواب کافی داشته باشید و سردرد امان‌تان را بریده، به همین خاطر از او درخواست می‌کنید که اگر امکانش هست بخشی از کار شما را انجام دهد و کمک حالتان باشد.

شبیه به این مثال کوچک و ساده، بارها در زندگی‌مان رخ می‌دهد. درواقع به نوعی ما با محرک‌های بیرونی و پاداش‌های ریز و درشت دیگران را ترغیب می‌کنیم تا فلان کار را انجام دهند. حال این موضوع را در ابعاد بزرگ‌تر و پیچیده‌تر در نظر بگیرید؛ روابطی که میان کارکنان و مدیران یک سازمان وجود دارد و هر فردی در جایگاه خود تلاش می‌کند تا به دیگران انگیزه بدهد و از طرف مقابل خود نیز چنین احساسی را دریافت کند.

می‌توان گفت انگیزه‌های پنهانی وجود دارد که به راحتی نمی‌توان آن‌ها را تشخیص داد و به آسانی آن را در ذهن افراد ایجاد کرد. به همین علت نویسنده در کتاب پاداش، براساس پژوهش‌های علمی خود تلاش کرده تا ماهیت این مفهوم را بررسی کند و نشان دهد که نقش آن در زندگی شخصی و اجتماعی‌مان به چه صورت است.

کتاب صوتی پاداش به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای تمامی مدیران و کارکنان سازمان‌ها که به نوعی به دنبال انگیزه در کارشان هستند و می‌خواهند با این مفهوم و کارکردهای آن بیشتر آشنا شوند، مناسب و مفید است.

دن آریلی را بیشتر بشناسیم

دن آریلی (Dan Ariely) استاد روانشناسی و اقتصاد رفتاری در دانشگاه دوک ایالت کارولینای شمالی است که تاکنون چندین کتاب پرفروش نوشته و یکی از اعضای مؤسس مرکز بینایی پیشرفته است.

در بخشی از کتاب صوتی پاداش می‌شنویم

در شرایطی که لازم است در گام اول عوامل آسیب‌زننده به انگیزه را کاهش دهیم، دقت به جنبه مثبت انگیزه و روش‌های افزایش آن گام بعدی‌مان خواهد بود. با شناخت ساختار انگیزه می‌توانیم محیط کار و شخصی زندگی‌مان را به نحوی شکل دهیم که ما را کاراتر، راضی‌تر و شادتر کند.

اما چطور می‌توانیم انگیزه را افزایش دهیم؟ برای پاسخ به این سوال بیایید به ساختن چیزی فکر کنیم. این بار نه یک نرم‌افزار یا بیومیکر بلکه به ساختن مبلمان ایکیا. ایکیا ایده هوشمندانه‌ای را به کار می‌گیرد. این شرکت جعبه‌هایی از قطعات مبلمان خانه را بیونیکل مانند به مشتری می‌دهد و وظیفه سرهم کردن آن را به او می‌سپارد. برای این کار هم راهنمایی در اختیار مشتری قرار می‌گیرد که اصلا نمی‌توان از آن سردرآورد.

زمانیکه مبلمان ایکیا را در نمایشگاه‌هایش می‌بینیم، جذب طراحی تمیز و ساده‌اش می‌شویم. اما مدت‌ها پیش بود که فهمیدم سرهم کردن مبلمان ایکیا در مورد خود من، یک کمد کشویی برای اسباب‌بازی بچه‌هایم، نیازمند تلاش و زمان بسیار است.

معرفی و دانلود کتاب صوتی پاداش: منطق پنهانی که انگیزه‌های ما را شکل می‌دهد | دن آریلی | استودیو نوار