دسته‌بندی نشده · جولای 10, 2022 0

معرفی و دانلود کتاب صوتی پدرخوانده | ماریو پوزو | استودیو نوار

[ad_1]

معرفی کتاب صوتی پدرخواندهروایتی بی‌نظیر و نفس‌گیر از رازهای خونین خاندان‌های مافیایی… کتاب صوتی پدرخوانده نوشته‌ی ماریو پوزو، قصه زندگی مردی قدرتمند به نام ویتو کورلئونه را از کودکی تا بزرگسالی به تصویر می‌کشد و سیر تحولات این خانواده مافیایی را در آمریکای دهه چهل و پنجاه میلادی نشان می‌دهد. این کتاب پرفروش از محبوب‌ترین آثاری‌ست که تاکنون در دنیا منتشر شده.

درباره کتاب صوتی پدرخوانده

هنگامی‌که شاهکار ماریو پوزو، اولین بار در سال 1969 منتشر شد منتقدان آن را به عنوان یکی از بهترین رمان‌های دوران معرفی کردند که بزرگ، جذاب و بسیار سرگرم‌کننده است و از آن زمان تاکنون نیز کتاب پدرخوانده (The Godfather) به یکی از عناصر مهم فرهنگ ملی آمریکا تبدیل شده.

شما در این کتاب صوتی روایتی حماسی و پرشور از مفهوم خانواده، وفاداری و شرافت می‌شنوید که افرادی در آن حاضرند طبق قوانین خاص دنیای خود کار کنند و حتی جانشان را در این راه از دست بدهند.

قصه این رمان پرفروش به سال‌های 1945 تا 1955 میلادی بازمی‌گردد. زمانیکه ویتو کورلئونه پدر و رئیس خانواده کورلئونه، گروه مافیایی و جنایتکار خود را تشکیل داده و در آمریکا حرف اول را می‌زند و قدرت و نفوذ و ثروت بسیاری دارد. شما در این داستان قصه زندگی این مرد کاریزماتیک را خواهید شنید که در کودکی چگونه از دست گروهی خلافکار در سیسیل ایتالیا فرار کرده و به آمریکا آمده است و حالا یکی از پنج خانواده بزرگ مافیای نیویورک را تشکیل داده.

او که در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم رقابتی سخت و جنگی خونین با چهار خانواده دیگر دارد، در پی اتفاقی از پیش برنامه‌ریزی شده، به دست دشمنانش به ضرب گلوله‌ای زخمی می‌شود و در اینجاست که شخصیت‌های مهم و اصلی این خانواده یعنی پسران ویتو کورلئونه که به ترتیب سانی، فردو، مایکل و کانی نام دارند، به همراه افراد مورداعتماد گروه به دنبال ضارب و سردسته این واقعه می‌گردند.

در پی این اتفاقات که به جنگی تمام عیار تبدیل می‌شود، تحولاتی در درون خانواده دن کورلئونه رخ می‌دهد و کم کم سیر داستان به سمت مایکل، یکی از پسران پدرخوانده، حرکت می‌کند. او که هیچگاه نمی‌خواست وارد دار و دسته مافیایی شود و جایگزین پدرش گردد سرانجام مجبور می‌شود رهبری گروه را به دست بگیرد و زندگی‌اش را به دست پرقدرت تقدیر بسپارد…

اقتباس سینمایی از کتاب صوتی پدرخوانده

از رمان مشهور و پرفروش پدرخوانده سه‌گانه‌ای به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا ساخته شد که فیلمنامه‌اش را خود ماریو پوزو نوشت و توانست تا سال‌ها در صدر بهترین و پرفروش‌ترین آثار سینمایی در سراسر جهان شناخته شود و جوایز متعددی در اسکار نیز از آن خود کند.

از بازیگران مشهور این سری از فیلم‌ها می‌توان به «مارلون براندو، آل پاچینو، جیمز کان، ریچارد اس. کاستلانو، رابرت دووال، استرلینگ هایدن، جان مارلی، ریچارد کونته و دایان کیتن» اشاره کرد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی پدرخوانده

– پدیده‌ای جهانی! (Goodreads)
– موفقیتی حیرت آور! (Saturday Review)
– نمی‌توانید از خواندن این کتاب دست بکشید. (New York Magazine)

کتاب صوتی پدرخوانده برای چه کسانی مناسب است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های جنایی و مافیایی از شنیدن این رمان کلاسیک آمریکایی لذت زیادی خواهند برد.

ماریو پوزو را بیشتر بشناسیم

ماریو پوزو (Mario Puzo) نویسنده‌ای ایتالیایی تبار است که در سال 1920 در خانواده‌ای فقیر و در شهر نیویورک به دنیا آمد. او در دوران جوانی‌اش پس از آنکه از کالج فارغ التحصیل شد، به عنوان سرباز نیروی هوایی ایالات متحده به جنگ جهانی دوم پیوست. اما به دلیل ضعف بینایی، ارتش به او اجازه انجام وظایف رزمی را نداد.

پوزو نخستین داستان کوتاهش را در سال 1950 نوشت و پس از جنگ نیز اولین کتابش با نام صحنه تاریکی را منتشر کرد. سال‌ها گذشت و این نویسنده توانا آثار دیگری را نیز نوشت و به عنوان ویراستار و نویسنده در مجلات گوناگون به کار پرداخت.

سرانجام با نگارش کتاب محبوب و برجسته پدرخوانده در سال 1969 به شهرتی جهانی رسید و با نگارش فیلمنامه سه گانه پدرخوانده جوایز گوناگونی را نیز کسب کرد.

ماریو پوزو در سال 1999 بر اثر نارسایی قلبی در نیویورک درگذشت. از دیگر آثار این نویسنده پرطرفدار می‌توان به: «احمق‌ها می‌میرند، کندی چهارم، مهاجر خوشبخت» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پدرخوانده می‌شنویم

ساعت تقریبا چهار صبح بود که همگی در دفتر کار گوشه خانه نشستند؛ سانی، مایکل، تام هاگن، کلمنزا و تسیو. ترزا راضی شده بود که به خانه خودش در همسایگی آن‌ها برود. پالی گاتو هنوز در اتاق نشیمن منتظر بود. بی‌اطلاع از اینکه افراد تسیو دستور داشتند تا او را تحت نظر بگیرند و نگذارند از خانه خارج شود.

تام هاگن پیشنهاد سالوزو را برایشان گفت و اینکه سالوزو وقتی فهمیده بود، دون زنده است مشخص بود که می‌خواست تام را بکشد. با لبخند گفت: «اگر زمانی پیش دادگاه عالی بازخواستم کنن، بهتر از بحثی که امشب با اون لعنتی کردم نخواهد بود. بهش گفتم با اینکه دن زنده‌اس، خانواده رو راضی به قبول پیشنهادش می‌کنم. بهش گفتم می‌تونم تو رو خام کنم که چطور ما از بچگی رفیق جون جونی هستیم سانی. ناراحت نشی‌ها… بهش اشاره کردم که شاید از گرفتن شغل پدرت هم خیلی ناراحت نیستی… خدا منو ببخشه.»

معرفی و دانلود کتاب صوتی پدرخوانده | ماریو پوزو | استودیو نوار