معرفی و دانلود کتاب صوتی پست طهران | هادی حکیمیان | گروه فرهنگی سماوامعرفی کتاب صوتی پست طهرانکتاب صوتی پست طهران رمانی تاریخی به قلم هادی حکیمیان، نویسنده‌ی برجسته‌ی کشورمان است. داستان در حدود سال 1342 و در تهران رخ می‌دهد. ماجرای سرهنگی که از ارتش اخراج شده و اکنون در روزهای آغازین مبارزه‌ی امام خمینی در پی آن است تا راه حقیقت را بیابد.

درباره کتاب صوتی پست طهران:

«هر جا نگاه می‌کنی شبه سرهنگ! همه جا شبه!»

رمان پست طهران با این جمله آغاز می‌شود. سرهنگ بی‌اعتنا روی چهارپایه نشسته و کلافه و کفری تلاش می‌کند تا خود را سرگرم کاری نشان دهد. بی‌اعتنا به شاه کشیدن کتری گوشه‌ی مغازه و بی‌اعتنا به رهگذرانی که در هوای سرد اول بهمن از جلوی دکان او عبور می‌کردند…

هادی حکیمیان در اثر نام‌برده به روایت داستان سرهنگی می‌پردازد که در بحبوحه‌ی بیست و هشت مرداد سال 32 از ارتش اخراج شده است. نفس کشیدن در فضای استبداد او را وا می‌دارد تا از نو به تمام آنچه که به آن باور داشته،‌ بنگرد. او حالا در یکی از حجره‌های بازار مشغول به کار شده و فرصت زیادی در پیش دارد تا به مرور گذشته‌ی خویش بپردازد. سرهنگِ کتاب پست طهران در پی یافتن حقیقت است و این جست‌وجوست که در نهایت از او «قهرمان» می‌سازد.

نویسنده در این رمان صوتی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا برای مخاطبان خویش تصویر دقیقی از شرایط سیاسی حاکم بر تهران سال 1342 ترسیم کند. آنچه که در پایان داستان رخ می‌دهد، هر خواننده‌ای را به تأمل وا می‌دارد. سرهنگِ سابقِ ارتش شاهنشاهی حالا تصمیمی گرفته که از او یک قهرمان می‌سازد و از دل این رمان است که هادی حکیمیان تابلوی کمتردیده‌شده‌ای از پانزدهم خرداد سال چهل و دو را پیش روی مخاطبان خود قرار می‌دهد.

گفتنی‌ست مسعود فروتن خوانش اثر حاضر را برعهده داشته و صدای گرم و روایت پرکشش او دو چندان به جذابیت آن افزوده است؛ به شیوه‌ای که نمی‌توانید پیش از به پایان رساندن کتاب آن را کنار بگذارید. لحن جذاب و شیوای نویسنده از دیگر دلایلی‌ست که کتاب صوتی پست طهران را از آثار هم‌رده‌ی خویش متمایز کرده است.

کتاب صوتی پست طهران مناسب چه کسانی است؟

اگر به رمان‌های تاریخی و تاریخ معاصر ایران علاقه‌مند هستید، کتاب صوتی پست طهران مناسب شماست.

با هادی حکیمیان بیشتر آشنا شویم:

هادی حکیمیان از نویسندگان توانمند و پرکار کشورمان است. او در سال 1357 و در یزد متولد شد. حکیمیان تمام زندگی‌اش را وقف نویسندگی کرده و تاکنون چندین رمان، زندگینامه و مجموعه داستان در کارنامه‌ی ادبی خود دارد. از میان این آثار می‌توان به کتاب «سرو بلند گوراب» اشاره کرد. این اثر توانسته عنوان رمان برگزیده هشتمین جشنواره‌ی داستان انقلاب را از آن خود کند. کتاب «گل‌انارها را باد خواهد برد» اولین اثری‌ست که هادی حکیمیان به انتشار رسانده است. کتاب‌های برج قحطی، تنگه‌ی زاغ و باغ خرمالو از دیگر آثار این نویسنده‌ی برجسته هستند.

برخی از افتخارات هادی حکیمیان:

– کسب مقام اول در دوره اول کنگره شعر و قصۀ کشور در بندرعباس
– کسب مقام سوم در دوره دوم کنگره شعر و قصه کشور در بندرعباس
– کسب رتبه اول در هفتمین جشنواره سراسری مطبوعات کودک‌ و نوجوان
– کسب رتبه اول در همایش عاشورا
– اثر برگزیده جشنواره خانه داستان سال 80
– اثر برگزیده کتاب سال شهید حبیب غنی‌پور
– رتبه برتر جشنواره زاهدان
– رتبه برتر جشنواره داستان کوتاه اصفهان
– برگزیده هشتمین جشنواره داستان انقلاب

در بخشی از کتاب صوتی پست طهران می‌شنویم:

سرهنگ سوار بر دوچرخه رالی، رکاب‌زنان و خیس عرق، جلو می‌رفت. توی ذهنش کار را تمام شده می‌دانست. شیخ رضا را هفته پیش، خودش برده بود بیمارستان ارتش و همان جا هم بود که یکی از رفقای قدیمی، او را کشید کنار و طوری که خود مریض متوجه نشود گفت: «این قلب و ریه‌ای که من می‌بینم خیلی براش کار کنه یه سال دیگه و بلکه هم کمتر.»

بعد سرهنگ ناباورانه برگشت رو به رفیق قدیمی‌اش که «تو دیگه چرا دکتر؟ تو که همیشه می‌گفتی علم، هیچ مشکلی رو بی جواب نمی‌ذاره! نکنه حکومت کودتا، علم و دانش شماها رو هم مرعوب خودش کرده؟»

معرفی و دانلود کتاب صوتی پست طهران | هادی حکیمیان | گروه فرهنگی سماوا