معرفی و دانلود کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید | چارلی مکسی | انتشارات ترانه پدراممعرفی کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفیدکتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید داستانی به غایت شیرین و آموزنده به قلم چارلی مکسی است. این اثرِ پرفروشِ نیویورک تایمز، به ظاهر برای کودکان نوشته شده، اما بی‌اغراق به دل مخاطبینِ متعلق به همه‌ی گروه‌های سنی می‌نشیند. قهرمان‌های این قصه، یک پسربچه و موش کوری هستند: دو دوستِ غریب که در کمال صداقت دریچه‌ی قلب خود را به روی یکدیگر می‌گشایند…

درباره کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید:

– تو وقتی بزرگ شدی می‌خوای چی‌کاره بشی؟

– یه آدم مهربون… می‌‌خوام یه آدم مهربون بشم…

کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید (The Boy, the Mole, the Fox and the Horse) داستانی است در باب معنای انسانیت. اما عجیب که شخصیت‌های اصلی آن، جز یک پسربچه‌ی کوچک و خجالتی، همگی از حیوانات جنگلند. حیواناتی که البته معنیِ انسانیت و ارزش عشق و مهر و ایثار را خوب می‌فهمند؛ حیواناتی که با رفتار خود، در چشم مخاطبین اثر، بدل به الگوی «چگونه بودن» می‌شوند.

داستان ما درباره‌ی پسرکی است که از سر اتفاق با موش کوری دنیادیده هم‌کلام و هم‌قدم می‌شود. بعد، روباه و اسب سفیدی نیز به جمع دونفره‌شان می‌پیوندند. در طول داستان به ظاهر اتفاق خاصی نمی‌افتد، اما هر کلامی که بر زبان هر کدام از کاراکترهای داستان جاری می‌شود، برای خودش یک پا درس زندگی است!

کتاب پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید در سال 2019 به انتشار رسید و خیلی زود نویسنده‌اش را به شهرت رساند. این اثر، علاوه بر مخاطبین عام، مورد توجه طیف وسیعی از منتقدین نیز قرار گرفت؛ به نحوی چارلی مکسی (Charlie Mackesy) را به جایزه‌ی معتبر واتر استونز رسانید.

نکته‌ی جذاب درباره‌ی نسخه‌ی صوتی حاضر، خوانش و اجرای درخشانِ صداپیشگانی‌ست که نامشان را مقابلِ عنوان «گوینده» می‌بینید. همچنین، موسیقی آرامی که در متن اثر شنیده می‌شود، لذتِ همراهی با کتاب را برای مخاطب دوچندان نموده است.

افتخارات کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید:

– برنده کتاب سال 2018 واتر استونز
– پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز
– پرفروش‌ترین کتاب یو. اس. آ تودی
– پرفروش‌ترین کتاب وال استریت ژورنال

نکوداشت‌های کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید:

– دریچه‌ای به سوی قلب انسان‌ها. (Richard Curtis)
– جهان بسیار بیشتر از اینها به آثار این‌چنینی نیاز دارد. (Miranda Hart)
– این کتاب به زبانی مشترک با تمام جهانیان سخن می‌گوید. (Bear Grylls)

کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید مناسب چه کسانی است؟

داستان حاضر برای مخاطبین کودک و نوجوان نوشته شده، اما همچون کتاب شازده کوچولو، احتمالاً به مذاق مخاطب بزرگسال نیز خوش خواهد آمد.

با چارلی مکسی بیشتر آشنا شویم:

چارلی مکسی متولد سال 1962 و اهل بریتانیاست. او کارتونیست و نویسنده‌ی کودک و نوجوان است. مکسی عمده‌ی شهرتش را مدیون کتاب پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید است، اما در کارنامه‌اش آثار جالب توجه دیگری نیز (از جمله کتابی با عنوان عیسی) به چشم می‌خورد.

در بخشی از کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید می‌شنویم:

روز جدید سر رسیده است. پسرک روی یک پرچین سنگی لم داده و موش کور کنار او نشسته است و سرگرم حرف زدن در مورد مسائل ریز و درشت بسیاری هستند و به خانه‌ای سنگی که در دل جنگل ساخته شده، و تپه‌های سر به آسمان‌کشیده‌ی دوردست‌ها خیره شده‌اند.

«بیشتر وقت‌ها، سخت‌ترین کسی که می‌تونیم ببخشیمش خودمون هستیم.»

دوباره همگی به سراغ شاخه‌ی تنومند درخت مورد علاقه‌شان باز می‌گردند. این بار روباه نیز از تنه‌ی درخت بالا می‌رود و کنار آن‌ها لم می‌دهد. پسرک و موش کور باورشان نمی‌شود که روباه توانایی چنین کاری داشته باشد…

معرفی و دانلود کتاب صوتی پسرک، موش کور، روباه و اسب سفید | چارلی مکسی | انتشارات ترانه پدرام