معرفی و دانلود کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی | پائول دیویس

[ad_1]

معرفی کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانیکیهان، ‌یکی از شگفت‌انگیزترین چیزهایی است که در این جهان هستی وجود دارد و همچنان پر رمز و راز باقی مانده است. کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی نوشته‌ی پائول دیویس از دیدگاه علم فیزیک به بخشی از رازهای کیهانی پرداخته است و شنیدن آن قطعا شما را با حجمی از شگفتی روبه‌رو می‌کند.

درباره کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی:

تابه‌حال به فضای خالی میان کهکشان‌ها فکر کرده‌اید؟ یا تا حالا برایتان اتفاق افتاده که فکر کنید بالاخره یک روز، اجرام کیهانی یا سیاه‌چاله‌ها و یکدیگر را خواهند بلعید؟!

کتاب چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی (What’s eating the universe? : and other cosmic questions) درباره رازهای سربه‌مهر کیهانی حرف می‌زند که همچنان جواب مشخصی برای آن‌ها وجود ندارد. پائول دیویس (Paul Davies‎) فیزیکدان مشهور و برنده جایزه،‌ در این کتاب به سوالات اساسی درباره کهکشان‌ و شیوه رفتاری آن می‌پردازد. او در میان تحقیقات خودش به این سوالات پاسخ می‌دهد که اصلا چرا جهان وجود دارد؟ و چگونه سیستمی از ذرات بی‌فکر و بی‌هدف توانسته‌اند موجوداتی آگاه و متفکر را به وجود آورند؟

دیویس در کتاب چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی تلاش می‌کند که تحقیقات علمی خودش را درباره ده‌ها سوال مهم کیهان،‌ در اختیار شما قرار دهد. باخواندن این کتاب در مقابل احتمالات عجیب و گاهی ترسناک درباره تغییرات عجیب در فضا و میان کهکشان‌ها قرار می‌گیرید. پائول دیویس با بیانی سرگرم‌کننده و گاهی با شوخ‌طبعی دوست‌داشتنی‌اش،‌ شما را به یک تور جذاب و هیجان‌انگیز در میان اجرام کیهانی می‌برد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی:

کشفیات این کتاب جذاب،‌ آن را به یک مقدمه عالی برای خوانندگان تازه وارد به دنیای فیزیک تبدیل کرده است.» (Publishers Weekly)
‌ «این کتاب یک تور جذاب از بزرگ‌ترین رازهایی است که کیهان‌شناسان امروز در حال بررسی آن‌ها هستند.» (Physics World) «تخصص دیویس در کیهان شناسی، اختر زیست‌شناسی و مکانیک کوانتومی بینش دقیقی را نسبت به واقعیت‌های این پژوهش به او می‌دهد. رازهای فضا به قدری وسیع و عجیب هستند که در هر لحظه ما را شگفت‌زده می‌کنند.» (Wall Street Journal)

کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی مناسب چه کسانی است؟

هر کسی که به رازهای کیهانی،‌ نجوم و اخترشناسی و قوانین فیزیک علاقه‌مند باشد از شنیدن این کتاب صوتی منحصربه‌فرد لذت خواهد برد.

با پائول دیویس بیشتر آشنا شویم:

یکی از پرافتخارترین فیزیکدانانی که تاکنون تحقیقات ویژه‌ای را در زمینه کیهان‌شناسی و اخترفیزیک ارائه داده، پائول دیویس است. این فیزیکدان اهل انگلستان،‌ استاد دانشگاه ایالتی آریزونا است. دیویس مدرک دکتری خودش را تحت نظر مایکل جی سیتن و سیگورد در دانشگاه کالج لندن دریافت کرده و برای گذراندن دوران تحقیقاتی فوق دکتری خود به دانشگاه کمبریج انگلستان رفته است. این نویسنده فیزیکدان در زمینه‌های گوناگون ازجمله اخترزیست‌شناسی،‌ نظریه میدان کوانتومی و کیهان‌شناسی پژوهش کرده و به نتایج بسیار جالبی دست یافته است.

جوایز و افتخارات پائول دیویس:

– برنده جایزه پیشرفته استرالیا
– برنده مدال و جایزه 2001 کلوین از مؤسسه فیزیک در انگلستان
– برنده جایزه 2001فارادی توسط انجمن سلطنتی
– برنده جایزه تمپلتون در سال 1995

در بخشی از کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی می‌شنویم:

یک نوع بسیار بحث‌برانگیز از این نمایش اعداد بزرگ وجود دارد که می‌تواند به جای فضای بی‌نهایت در زمان بی‌نهایت اعمال شود. اگر قرار است جهان برای همیشه دوام بیاورد، آیا آن زمان کافی نیست تا شما دیگری را از ابتدا بازسازی کنید؟ من از خلاء کوانتومی به عنوان فضای خالی یاد کردم که ذرات موقتی یافت می‌شود و به‌طور تصادفی به درون و خارج می‌رود. اما به‌طور تصادفی به این معنی است که همیشه احتمال، هرچند بسیار کم، وجود دارد که خلاء کوانتومی چیزی سازماندهی‌شده‌تر از دریایی از الکترون‌های نیمه واقعی، کوارک‌ها، نوترینوها و فوتون‌ها ایجاد کند. در اصل، خلاء کوانتومی می‌تواند یک انسان – هر انسانی – یا شاید فقط مغز آن‌ها را بسازد، اگرچه این فرد بدشانس احتمالاً آنقدر دوام نمی‌آورد که قبل از حل شدن در باتلاق کوانتومی، شادی زیادی را تجربه کند. مطالعه این موضوع نامتعارف حتی با نامی نیز همراه بوده است: مغز بولتسمان، پس از اینکه خود لودویگ، که برای اولین بار با ایده جهان نامتناهی شناخته شد به‌طور تصادفی خود را در جهان شامل جمعیتی از انسان‌ها قرار می‌دهد.

برای جلوگیری از چنین سناریوهای نگران‌کننده‌ای، می‌توان مفهوم بی‌نهایت را کنار گذاشت. با توجه به اینکه این مفهوم می‌تواند چنین عواقب دردسرآفرینی داشته باشد، دانشمندان همیشه رابطه ناخوشایندی با این مفهوم داشته‌اند. شاید بی‌نهایت برای ریاضیات خوب باشد اما آیا جایگاهی در جهان واقعی دارد؟ برخی از کیهان‌شناسان به همین اندازه استدلال کرده‌اند. سخت است ببینیم چگونه می‌توان موضوع را با مشاهده حل کرد، زیرا ما فقط می‌توانیم کمیت‌های محدود را اندازه‌گیری کنیم. یک بی‌نهایت واقعی را ذهن انسان می‌تواند درک کند اما هرگز در واقعیت با آن مواجه نشده است. این ایده‌آل‌سازی‌ای است که برای اهداف محاسباتی مفید است، اما قابلیت کاربرد مشکوکی در دنیای واقعی دارد.

معرفی و دانلود کتاب صوتی چه چیزی جهان را می‌خورد؟ و سایر سوالات کیهانی | پائول دیویس